آزمایش زگیل تناسلی فوری

آزمایش زگیل تناسلی فوری|عکس زگیل تناسلی در مردان| زگیل تناسلی مردان

آزمایش زگیل تناسلی فوری : ویروس چیست؟ ویروس ها موجودات بسیار کوچکی هستند - اکثر آنها حتی با یک میکروسکوپ معمولی قابل مشاهده نیستند. ویروس ها تنهایی قادر به تولید مثل نیستند. آنها باید وارد یک سلول زنده شوند که به سلول میزبان تبدیل می‌شود و ماشین سلولی را برای ساختن ویروس‌های بیشتری «ربایش» می کنند.

ویروس های مختلف می توانند از راه های مختلفی وارد بدن شوند، مانند:

از طریق غشاهای مخاطی، مانند پوشش داخلی بینی یا دهان، پوشش چشم، یا اندام تناسلی

از طریق دستگاه گوارش (مانند پوشش معده یا روده)

از طریق نیش حشرات، یا سایر شکستگی‌های پوست

هر ویروس به محض ورود به بدن، نوع خاصی از سلول را آلوده می کند. به عنوان مثال، ویروس های سرماخوردگی و آنفولانزا به سلول هایی که مجرای تنفسی را می پوشانند (بینی، سینوس ها، لوله های تنفسی و ریه ها) حمله می کنند.

V/زگیل تناسلی

زگیل تناسلی چیست؟

زگیل تناسلی یک عفونت شایع مقاربتی است و عامل ان ویروسی است و به ندرت باعث ایجاد مشکلات جدی برای سلامتی می شود. زگیل ها برجستگی ها یا توده های گوشتی کوچکی هستند که می توانند در اطراف ناحیه تناسلی، مقعد یا گلو ظاهر شوند. زگیل تناسلی به واسطه ویروس پاپیلومای انسانی یا همان (HPV) ایجاد می شود. این ویروس می تواند در حین رابطه جنسی منتقل شود.

صدها نوع HPV وجود دارد. نوعی که باعث ایجاد زگیل تناسلی می شود با نوعی که می تواند منجر به سرطان شود که در غربالگری دهانه رحم شناسایی می شود، یکسان نیست.

علل

ویروسی عامل زگیل تناسلی ، ویروس پاپیلومای انسانی (HPV) است.  این ویروس بیش از 180 نوع تایپ دارد. خیلی ها مشکلی ایجاد نمی کنند. بعضی از آنها سبب ایجاد زگیل در سایر نقاط بدن می شوند و نه لزوما در  اندام تناسلی. ولی انواع 6 و 11 معمولا سبب زگیل تناسلی میشوند.

برخی تایپ های دیگر از انواع HPV ممکن است منجر به تغییرات پیش سرطانی در دهانه رحم یا سرطان دهانه رحم شوند. اینها انواع پرخطر HPV نامیده می شوند آنها همچنین می توانند منجر به سرطان واژن یا فرج، سرطان مقعد و سرطان گلو یا دهان شوند.

انواع HPV

جلدی (پوستی).

اکثر انواع HPV پوستی نامیده می شوند زیرا باعث ایجاد زگیل روی پوست مانند بازوها، سینه، دست ها و پاها می شوند. این موراد از زگیل های معمولی می باشند نه زگیل تناسلی.

 

HPV مخاطی (تناسلی)

دیگر انواع HPV انواع مخاطی در نظر گرفته می شوند به این دلیل که به سلول های روی سطوح مخاطی حمله می کنند و در انجا زندگی می کنند. انواع HPV مخاطی نیز انواع HPV تناسلی (یا آنوژنیتال) نامیده می شوند زیرا اغلب ناحیه مقعد و تناسلی را تحت تاثیر قرار می دهند. این نوع همین طور می توانند پوشش های داخلی دهان و گلو را نیز آلوده کنند. انواع HPV مخاطی به طور معمول در پوست یا قسمت‌هایی از بدن به جز سطوح مخاطی رشد نخواهد کرد.

 

انواع HPV مخاطی (تناسلی) کم خطر:

انواع HPV که تمایل به ایجاد زگیل دارند و به ندرت باعث سرطان می شوند، انواع کم خطر نامیده می شوند. عفونت HPV تناسلی کم خطر می تواند موجب به وجود آمدن زگیل های گل کلمی شکل در ناحیه تناسلی و مقعد یا اطراف آن ها شود. در زنان، زگیل‌ها ممکن است در مناطقی ظاهر شوند که همیشه مورد توجه قرار نمی‌گیرند، مانند دهانه رحم و واژن.

انواع HPV مخاطی (تناسلی) پرخطر:

انواع HPV که می توانند باعث سرطان شوند، انواع پرخطر نامیده می شوند. این انواع با سرطان های خاصی مرتبط هستند. پزشکان در مورد تغییرات سلولی و پیش سرطان هایی که این نوع ایجاد می کنند نگران هستند زیرا احتمال تبدیل شدن آنها به سرطان بیشتر است.

این نمودار گروه های مختلف انواع HPV و مشکلاتی که هر گروه می تواند ایجاد کند را نشان می دهد.

S/زگیل تناسلی

شما از موارد زیر به HPV مبتلا نمی شوید:

صندلی توالت

در آغوش گرفتن یا گرفتن دست

شنا در استخر یا جکوزی

اشتراک غذا یا ظروف

انتقال از مادر به نوزاد در هنگام تولد نادر است، اما ممکن است اتفاق بیفتد. هنگامی که این اتفاق می افتد، می تواند باعث ایجاد زگیل (پاپیلوم) در لوله های تنفسی (نای و برونش) و ریه های نوزاد شود که به آن پاپیلوماتوز تنفسی می گویند. این پاپیلوم ها همچنین می توانند در حنجره رشد کنند که به آن پاپیلوماتوز حنجره می گویند. هر دوی این عفونت ها می توانند موجب مشکلات مادام العمر شوند.

چگونه به زگیل تناسلی مبتلا می شوید؟

ویروس حتی زمانی که هیچ زگیلی قابل مشاهده نباشد، قابل انتقال است.

شما می توانید زگیل را از موارد زیر دریافت کنید:

تماس پوست به پوست، از جمله در هنگام رابطه جنسی

به اشتراک گذاری اسباب بازی های جنسی

در طول رابطه جنسی دهانی

زگیل ها از طریق بزاق، عرق یا ادرار قابل انتقال نیستند. بنابراین شما نمی توانید آن را با بوسیدن یا به اشتراک گذاشتن کارد و چنگال، حوله یا صندلی توالت دریافت کنید.

علائم زگیل تناسلی

اکثر افراد مبتلا به عفونت HPV به زگیل مبتلا نمی شوند. این بدان معناست که شما می توانید بدون اطلاع به ویروس مبتلا شوید. برای اکثر مردم، از جمله اگر زگیل های قابل مشاهده دارید، ویروس به مرور زمان از بدن پاک می شود.

اگر زگیل را مشاهده کنید، مانند برجستگی های کوچک به نظر می رسند. اگر آنها در مقعد یا داخل واژن هستند، ممکن است ندانید که آنجا هستند. زگیل ها معمولا بدون درد هستند اما ممکن است خارش داشته باشند و باعث خونریزی شوند.

شما ممکن است فقط یک بار به زگیل های قابل توجه مبتلا شوید.زگیل تناسلی می تواند بسیار ریز باشد که شما نتوانید آنها را ببینید.

زگیل ها می توانند شبیه به موارد زیر باشند:

لکه های گوشتی که برآمده یا صاف هستند

رشدهایی که شبیه بالای گل کلم هستند

در زنان، زگیل تناسلی را می توان  در نقاط زیر یافت:

داخل واژن یا مقعد

خارج از واژن یا مقعد، یا روی پوست نزدیک

روی دهانه رحم داخل بدن

در مردان، زگیل تناسلی در موارد زیر دیده شود:

آلت تناسلی

کیسه بیضه

ناحیه کشاله ران

ران

داخل یا اطراف مقعد

زگیل تناسلی همچنین ممکن است در مناطق زیر ایجاد شود:

لب

دهان

زبان

گلو

علائم دیگر نادر است، اما می تواند شامل موارد زیر باشد:

رطوبت زیاد در نزدیک ناحیه زگیل

افزایش ترشحات واژن

خارش ناحیه تناسلی

خونریزی واژن در رابطه جنسی

اگر علائم زگیل مانند 1 یا چند برآمدگی در اطراف مقعد یا اندام تناسلی خود دارید، باید به کلینیک مراجعه کنید یا با پزشک عمومی خود صحبت کنید.

انجام آزمایش برای زگیل تناسلی

هیچ آزمایش معمولی برای زگیل تناسلی وجود ندارد. برای اطلاع از اینکه آیا زگیل دارید و نیاز به درمان دارید، باید با یک متخصص بهداشت تماس بگیرید. آنها نگاهی به پوست شما می اندازند و در مورد علائم شما می پرسند.

آزمایشات و تستها:

یک تکنیک هست که در  مطب انجام میشود  به نام کولپوسکوپی که جهت تشخیص زگیل هایی است که با چشم غیر مسلح دیده نمی شوند. از یک نور و یک میکروسکوپ جهت کمک به پزشک برای یافتن و سپس نمونه برداری (بیوپسی) از نواحی غیر طبیعی دهانه رحم استفاده می شود. کولپوسکوپی معمولا در پاسخ به تست پاپ غیر طبیعی انجام می شود.

ویروسی که باعث زگیل تناسلی می شود می تواند نتایج غیرطبیعی در تست پاپ ایجاد کند. اگر این نوع تغییرات را دارید، ممکن است به آزمایش پاپ یا کولپوسکوپی مکرر نیاز داشته باشید.

آزمایش DNA HPV می تواند تشخیص دهد که آیا شما یک نوع پرخطر از HPV که باعث سرطان دهانه رحم می شود را دارید یا نه. آزمایش HPV  ممکن است در شرایط زیر درخواست شود:

اگر زگیل تناسلی دارید

جهت غربالگری برای افراد بالای 30 سال

در خانم هایی در هر سنی که نتیجه آزمایش پاپ اندکی غیر طبیعی باشد

در صورت تشخیص زگیل تناسلی مطمئن شوید که از نظر سرطان دهانه رحم، واژن، فرج یا مقعد سالم هستید.

 

آزمایش اصلی جهت تشخیص آزمایشگاهی ویروس پاپیلومای انسانی چیست؟

آزمایش اصلی برای تشخیص آزمایشگاهی ویروس پاپیلومای انسانی یک روش تشخیصی حساس و دقیق است که با استفاده از تکنولوژی PCR (واکنش زنجیره‌ای پلیمراز)، تعدادی از ژنوم‌های ویروس پاپیلومای انسانی را تشخیص می‌دهد. این آزمایش می‌تواند به طور خاص برای تشخیص نوع 16 و 18 ویروس پاپیلومای انسانی که با سرطان رحم و دیگر سرطان‌های مرتبط هستند، مفید باشد. این آزمایش می‌تواند به عنوان یکی از روش‌های تشخیصی اولیه برای سرطان رحم در زنان استفاده شود.

چگونه از زگیل تناسلی پیشگیری کنیم

جلوگیری

HPV می تواند از فردی به فرد دیگر منتقل شود، حتی اگر زگیل قابل مشاهده یا علائم دیگری وجود نداشته باشد. انجام رابطه جنسی ایمن می تواند به کاهش خطر ابتلا به HPV و سرطان دهانه رحم کمک کند:

همیشه از کاندوم مردانه و زنانه استفاده کنید. اما توجه داشته باشید که کاندوم نمی تواند به طور کامل از شما محافظت کند. این به این دلیل است که ویروس یا زگیل می تواند روی پوست مجاور نیز وجود داشته باشد.

فقط و تنها یک پارتنر جنسی داشته باشید که مطمئن هستید عاری از  هر نوع عفونت است.

تعداد شرکای جنسی را که در طول زمان دارید محدود کنید

از شریک هایی که در فعالیت های جنسی پرخطر شرکت می کنند اجتناب کنید.

اسباب‌بازی‌های جنسی را به اشتراک نگذارید

زمانی که شما یا همسرتان برای زگیل تناسلی تحت درمان هستید، رابطه جنسی نداشته باشید

واکسن HPV در دسترس است و تزریق کنید

واکسن در برابر انواع HPV که باعث بیشتر سرطان های HPV در زنان و مردان می شوند، محافظت می کند. واکسن ها زگیل تناسلی را درمان نمی کنند، آنها از عفونت جلوگیری می کنند.

این واکسن را می توان به پسران و دختران 9 تا 12 ساله تزریق کرد. اگر واکسن در این سن تزریق شود، واکسن  2 دوز دارد. اگر واکسن در 15 سال یا بیشتر تزریق شود، 3دوز واکسن مورد نیازاست.

این واکسن را می توان به بزرگسالان تا سن 45 سال تزریق کرد.

از پزشک خود بپرسید که آیا واکسن HPV برای شما یا فرزندتان مناسب است یا خیر

 

درمان زگیل تناسلی

فقط زگیل تناسلی قابل مشاهده قابل درمان است. ویروسی که آنها را ایجاد می کند قابل درمان نیست و حتی زگیل ها می توانند عود کنند.

این امکان وجود دارد که بدن شما با گذشت زمان با ویروس مبارزه کند و بتواند آن را از بین ببرد، این یعنی که زگیل ها  دیگر عود نمی کنند.

انواع درمان عبارتند از:

یک کرم یا مایعی که خودتان آن را بمالید

یخ زدن زگیل ها - یک پزشک یا پرستار این کار را انجام می دهد

اگر باردار هستید یا در تلاش برای باردار شدن هستید، با پزشک خود در مورد درمان زگیل صحبت کنید. درمان‌های موضعی که در خانه انجام می‌دهید می‌تواند برای بارداری مضر باشد، بنابراین نباید از آنها استفاده کنید.

درمان می تواند  شامل موارد زیر باشد:

داروهایی که روی زگیل تناسلی اعمال می شود یا توسط پزشک شما تزریق می شود

داروی نسخه ای که هفته ای چند بار در خانه استفاده می کنید

زگیل ها همچنین ممکن است با اقدامات جزئی از جمله:

انجماد (کرایوسرجری)

سوزاندن (الکتروکوتریزاسیون)

لیزر درمانی

عمل جراحیاز بین بروند.

اگر زگیل تناسلی دارید، تمام شرکای جنسی شما باید توسط پزشک معاینه شوند و در صورت یافتن زگیل تحت درمان قرار گیرند. حتی اگر علائمی ندارید، باید درمان شوید. شما باید پس از درمان به پزشک مراجعه کنید تا مطمئن شوید که همه زگیل ها از بین رفته اند.

اگر شما زنی هستید که زگیل تناسلی داشته اید، یا اگر همسرتان آن را داشته است، انجام آزمایش پاپ اسمیر روتین توصیه می شود. اگر روی دهانه رحم خود زگیل داشتید، ممکن است لازم باشد هر 3 تا 6 ماه پس از اولین درمان، آزمایش پاپ انجام دهید.

به شرکای خود بگویید

اگر زگیل تناسلی قابل مشاهده دارید، بهتر است با شریک زندگی خود و افرادی که با آنها رابطه جنسی دارید در مورد عفونت صحبت کنید. آنها باید تا پایان درمان از لمس ناحیه عفونی خودداری کنند.

حقایق مهم در مورد HPV:

عفونت HPV از طریق تماس جنسی شامل مقعد، دهان یا واژن از فردی به فرد دیگر سرایت می کند. ویروس می تواند پخش شود، حتی اگر زگیل را نبینید.

ممکن است تا 6 هفته یا تا 6 ماه پس از آلوده شدن، زگیل را مشاهده نکنید. ممکن است سال ها متوجه آنها نشوید.

همه کسانی که با ویروس HPV و زگیل تناسلی در تماس بوده اند به ان مبتلا نمی شوند.

افراد زیر بیشتر در معرض ابتلا می باشند:

افرادی با چندین شریک جنسی

افراد دارای فعالیت  جنسی در سنین پایین

افرادی که تنباکو یا الکل مصرف می کنند

افرادی که یک عفونت ویروسی مانند تبخال دارند و در عین حال استرس دارند

افراد باردار

افرادی که  به دلیل بیماری هایی مانند دیابت، اچ آی وی/ایدز یا داروها، سیستم ایمنی ضعیفی دارند.

اگر کودکی زگیل تناسلی دارد، باید به سوء استفاده جنسی به عنوان یک علت احتمالی شک کرد.

در سراسر جهان، سرطان دهانه رحم سومین سرطان شایع است .این آزمایش برای یافتن سرطان دهانه رحم گاهی اوقات حتی قبل از تبدیل سلول های غیرطبیعی به سرطان طراحی شده است. سرطان دهانه رحم در سلول های سطح دهانه رحم، قسمت پایینی رحم، شروع می شود. در سطح دهانه رحم دو نوع از سلول های سنگفرشی و ستونی وجود دارند. این بیماری پیش سرطانی با تست پاپ اسمیر قابل تشخیص است و 100% قابل درمان است. تغییرات پیش سرطانی ناشناخته می تواند به سرطان دهانه رحم تبدیل شود و به مثانه، روده، ریه و کبد گسترش یابد. با این حال، بیماران مبتلا به سرطان دهانه رحم معمولاً تا زمانی که سرطان پیشرفته نشده و گسترش یافته نباشد، مشکلی ندارند. در بیشتر مواقع، سرطان اولیه دهانه رحم هیچ علامتی ندارد. علائم سرطان پیشرفته ممکن است شامل کمردرد، شکستگی استخوان، خستگی، خونریزی شدید واژن، نشت ادرار، درد پا، از دست دادن اشتها و درد لگن باشد. اگر پس از انجام تست پاپ اسمیر، پزشک تغییرات غیرطبیعی در دهانه رحم پیدا کرد، می توان کولپوسکوپی را تجویز کرد. با استفاده از نور و میکروسکوپ ، پزشک دهانه رحم را با بزرگنمایی مشاهده می کند. پزشک ممکن است تکه‌هایی از بافت را که بیوپسی نامیده می‌شود بردارد و نمونه را برای آزمایش به آزمایشگاه بفرستد. اگر زن مبتلا به سرطان دهانه رحم تشخیص داده شود، پزشک آزمایش های بیشتری را برای تعیین میزان گسترش سرطان تجویز می کند. درمان به مرحله سرطان، اندازه و شکل تومور، سن و سلامت عمومی زن و تمایل او برای بچه دار شدن در آینده بستگی دارد. سرطان زودهنگام دهانه رحم را می توان با جراحی فقط برای برداشتن بافت غیر طبیعی، منجمد کردن سلول های غیرطبیعی یا سوزاندن بافت های غیر طبیعی درمان کرد. درمان سرطان دهانه رحم پیشرفته تر ممکن است شامل هیسترکتومی رادیکال وبرداشتن رحم و بسیاری از بافت های اطراف، از جمله غدد لنفاوی و قسمت بالایی واژن باشد. تزریق واکسن HPV  از عفونت جلوگیری می کند. انجام دادن رابطه جنسی به صورت ایمن خطر مبتلا شدن به HPV را هم کاهش می دهد. اما، به خاطر داشته باشید که اکثر زنانی که با سرطان دهانه رحم تشخیص داده شده اند، آزمایش پاپ اسمیر منظم خود را انجام نداده اند. از آنجایی که آزمایش پاپ اسمیر می تواند توده های پیش سرطانی را پیدا کند که 100 درصد قابل درمان هستند، برای زنان بسیار مهم است که در فواصل زمانی منظم پاپ اسمیر را انجام دهند.

 

چشم انداز :

بسیاری از زنان جوان فعال از نظر جنسی به HPV آلوده می شوند. در بسیاری از موارد، HPV خود به خود از بین می رود.

اکثر مردانی که به HPV آلوده می شوند، هرگز هیچ علامت یا مشکلی از عفونت ایجاد نمی کنند. با این حال، آنها هنوز هم می توانند آن را به شرکای جنسی فعلی و گاهی اوقات آینده منتقل کنند. مردان در صورت داشتن سابقه عفونت HPV در معرض خطر ابتلا به سرطان آلت تناسلی، مقعد و گلو هستند. حتی پس از درمان زگیل تناسلی، باز هم ممکن است دیگران را آلوده کنند.

عوارض احتمالی

ممکن است برخی  از انواع HPV سبب سرطان دهانه رحم و فرج شوند. این تایپ ها  عامل اصلی سرطان دهانه رحم هستند.

 زگیل تناسلی ممکن است متعدد و بسیار بزرگ شود. اینها به درمان بیشتری نیاز خواهند داشت.

چه زمانی به پزشک مراجعه کنیم:

تماس بگیرید اگر:

شریک جنسی فعلی یا گذشته زگیل تناسلی دارد.

زگیل های قابل مشاهده در اندام تناسلی خارجی، خارش، ترشح یا خونریزی غیر طبیعی واژن دارید. به خاطر داشته باشید که زگیل تناسلی ممکن است ماه ها تا سال ها پس از تماس جنسی با فرد آلوده ظاهر نشود.

زنان باید آزمایش پاپ اسمیر را از سن 21 سالگی شروع کنند.

HPV چه تفاوتی با تبخال دارد؟

هرپس وHPV  هر دو ویروس هستند که روی پوست تأثیر می گذارند، اما یکسان نیستند. HPV توسط ویروس پاپیلومای انسانی (HPV) ایجاد می شود در حالی که تبخال توسط ویروس هرپس سیمپلکس (HSV) ایجاد می شود. تبخال می تواند باعث ایجاد زخم در داخل یا اطراف دهان و روی اندام تناسلی شود. HPV اغلب علائمی ندارد اما می تواند باعث زگیل تناسلی شود و انواع خاصی می تواند باعث سرطان شود.

 

تفاوت بین تست HPV و تست پاپ  اسمیر چیست؟

تست HPV و تست پاپ به یک شکل  انجام می شود.  به این ترتیب که یک متخصص از یک ابزار ویژه جهت خراش دادن یا مسواک زدن آرام دهانه رحم استفاده می کند تا سلول ها را برای آزمایش خارج کند.

HPV ویروسی است که سبب تغییرات سلولی در دهانه رحم می شود. عفونت با انواع پرخطر HPV ارتباط بیشتری جهت ایجاد پیش سرطان و سرطان دهانه رحم دارد. این آزمایش را می توان به تنهایی یا همزمان با تست پاپ اسمیر انجام داد تا خطر ابتلا به سرطان دهانه رحم را مشخص کند. انجمن سرطان آمریکا آزمایش اولیه HPVرا به عنوان روش ترجیحی برای غربالگری سرطان‌های دهانه رحم یا پیش سرطان در افراد 25 تا 65 ساله توصیه می‌کند.

تست پاپ برای یافتن تغییرات سلولی یا سلول های غیر طبیعی در دهانه رحم استفاده می شود. (این سلول‌های غیرطبیعی ممکن است پیش سرطانی یا سرطانی باشند، اما ممکن است چیزهای دیگری نیز باشند.) سلول‌های دهانه رحم به آزمایشگاه فرستاده می‌شوند و به دقت بررسی می‌شوند تا مشاهده کنید آیا سلول‌ها طبیعی می باشند یا تغییراتی قابل مشاهده وجود دارد.

در نهایت، هیچ آزمایش مفیدی برای تشخیص «وضعیت HPV» یک فرد وجود ندارد، زیرا نتیجه آزمایش HPV می‌تواند در طی چند روز یا چند ماه تغییر کند. در حالی که بدن با ویروس  مدتها در حال مبارزه است.

 

اگر HPV از بین برود، آیا می توانید دوباره به آن مبتلا شوید؟

انواع مختلفی از HPV وجود دارد. ممکن است یک نوع داشته باشید که از بین برود، اما می توانید نوع دیگری را دریافت کنید. ممکن است دوباره همان نوع را دریافت کنید، اما خطر این مورد کم است.

 

آیا عفونت HPV بر بارداری من یا جنین من اثر دارد ؟

عفونت HPV در شانس باردار شدن تأثیری ندارد.

اگر عفونت HPV منجر به تغییرات دهانه رحم شود که باید درمان شوند، درمان نمی تواند بر شانس باردار شدن شما تأثیر بگذارد. اما اگر درمان‌ها و بیوپسی‌های زیادی داشته باشید، که جهت غربالگری‌های مکرر اتفاق می افتد، خطر زایمان زودرس و نوزادان کم وزن  را افزایش می دهد. عفونت HPV  خیلی به ندرت از مادر به جنین منتقل خواهد شد.

مطالب مرتبط:

هزینه آزمایش HPV | آزمایش غربالگری

ویروس پاپیلومای انسانی (HPV) | درمان ویروس HPV

نحوه تشخیص و درمان زگیل تناسلی |مقابله با عفونت ویروس پاپیلومای انسانی (HPV)

علل ابتلا به زگیل تناسلی و خطرات HPV | علائم ویروس زگیل تناسلی (HPV)

روش تشخیص HPV | ویروس پاپیلومای انسانی (HPV)آزمایش زگیل تناسلی

 

درباره ما

آزمایشگاه پاتوبیولوژی بیمارستان رسالت(رویال تهران) با مساحت 500 متری در جنب پل سید خندان تهران آماده ارائه خدمات به شما عزیزان  (شرکت های دولتی و خصوصی و سازمان ها و موسسات )می باشد. ضمنا آزمایشگاه بیمارستان رسالت پذیرای کلیه بیمه های تکمیلی می باشد.

 

تماس

آدرس : تهران - ضلع شرقی پل سید خندان، اول 45 متری رسالت، نبش ابوذر غفاری

تلفن : 02122862018  _ 02122852658
تلفن پشتیبانی شبانه روزی : 09198042925
فکس : 02122897319

 

 

نقشه آزمایشگاه

منوی اصلی