ویروس پاپیلومای انسانی (HPV)

ویروس پاپیلومای انسانی (HPV)

همچنین با نام زگیل تناسلی شناخته می شود

ویروس پاپیلومای انسانی (HPV) گروهی از بیش از 200 ویروس است که باعث ایجاد زگیل می شود. حدود 40 مورد از این گونه ها از راه جنسی منتقل می شوند و سبب بوجود آمدن زگیل در ناحیه تناسلی، مقعد، دهان یا گلو می شوند.

یک عفونت بسیار شایع مقاربتی (STI) است، HPV اغلب بدون درمان برطرف می شود. با این حال، برخی از گونه های پرخطر با سرطان مرتبط هستند. برخی اوقات داروهای موضعی در درمان زگیل تناسلی موثر می باشند. اگر این کار ناموفق بود، پزشک ممکن است برداشتن زگیل‌ها را توصیه کند، که می‌تواند با سوزاندن، انجماد یا برداشتن جراحی انجام شود.

استفاده صحیح از کاندوم لاتکس می تواند خطر ابتلا به HPV را کاهش دهد، اما ممکن است از همه عفونت ها جلوگیری نکند. واکسن HPV محافظت در برابر گونه های عامل سرطان HPV را ارائه می دهد. این دارو در دو یا سه دوز جداگانه تجویز می شود، که به طور ایده آل قبل از شروع فعالیت جنسی فرد تجویز می شود.

 مطالب مرتبط :

هزینه آزمایش HPV | درمان ویروس HPV

درباره ما

آزمایشگاه پاتوبیولوژی بیمارستان رسالت(رویال تهران) با مساحت 500 متری در جنب پل سید خندان تهران آماده ارائه خدمات به شما عزیزان  (شرکت های دولتی و خصوصی و سازمان ها و موسسات )می باشد. ضمنا آزمایشگاه بیمارستان رسالت پذیرای کلیه بیمه های تکمیلی می باشد.

 

تماس

آدرس : تهران - ضلع شرقی پل سید خندان، اول 45 متری رسالت، نبش ابوذر غفاری

تلفن : 02122862018  _ 02122852658
تلفن پشتیبانی شبانه روزی : 09198042925
فکس : 02122897319

 

 

نقشه آزمایشگاه

منوی اصلی