مقابله با عفونت ویروس پاپیلومای انسانی (HPV)

مقابله با عفونت ویروس پاپیلومای انسانی (HPV)

اگر شما یا همسرتان به تازگی به ویروس پاپیلومای انسانی (HPV)) مبتلا شده اید، مطمئنا تنها نیستید. عفونت HPV شایع ترین عفونت مقاربتی است. در واقع، تصور می شود که تقریباً هر کسی که رابطه جنسی داشته است در معرض HPV قرار گرفته است.

اگر در مورد تشخیص HPV خود احساس استرس می کنید، بدانید که چند کار وجود دارد که می توانید برای مقابله با این عفونت انجام دهید.

این مقاله نحوه تشخیص HPV و راه‌هایی برای تقویت سیستم ایمنی بدن برای کمک به بدن در مبارزه با این ویروس توضیح می‌دهد. همچنین مکان یافتن حمایت و همچنین تأثیر این تشخیص بر زندگی جنسی شما را نیز پوشش می دهد.

مقابله با عفونت ویروس پاپیلومای انسانی (HPV)

HPV چگونه تشخیص داده می شود؟

به طور معمول دو روش تشخیص HPV وجود دارد که می توانید متوجه شوید که HPV دارید. ممکن است تشخیص داده شود که زگیل تناسلی دارید که برآمدگی یا برآمدگی صاف است، یا ممکن است در یک آزمایش غربالگری که پاپ اسمیر نامیده می شود، آزمایش مشکوک به HPV باشد و برای شما آزمایش تشخیص و تعیین ژنوتایپ HPV درخواست شود. شما میتوانید این آزمایش را در آزمایشگاه بیمارستان رسالت تهران با پیشرفته ترین تجهیزات و کیت مربوطه با کیفیت، از تکنولوژی DNA-Flow  با قابلیت شناسایی 40 ژنوتایپ ویروس، انجام دهید. این مرکز همواره به صورت شبانه روزی در تمامی ایام سال از جمله تعطیلات رسمی آماده انجام تمامی آزمایشات در محیط آزمایشگاه می باشد و در صورت درخواست نمونه گیری در محل زندگی و یا محل کار، انجام اکثر آزمایش ها ضمن رعایت تمامی پروتکل های بهداشتی محیا و امکان پذیر می باشد .

اتفاق بعدی بستگی به علائم خاص و آزمایش غربالگری شما دارد. ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی شما درمان یا پیگیری مناسب را توصیه می کند. به خاطر داشته باشید که اکثر موارد HPV بدون درمان در عرض دو سال از بین می روند. 

چگونه سیستم ایمنی خود را برای مبارزه با HPV تقویت کنید؟

کارهایی وجود دارد که می توانید برای تقویت سیستم ایمنی بدن و کمک به پاکسازی ویروس به بدن خود انجام دهید.

همچنین ممکن است بخواهید با پزشک خود در مورد دریافت واکسن HPV صحبت کنید. حتی اگر قبلاً HPV دارید، دریافت واکسن می‌تواند از ابتلا به انواع دیگر آن، از جمله انواعی که منجر به سرطان می‌شوند، جلوگیری کند.

سیگار کشیدن را ترک کن

اگر در حال حاضر سیگاری هستید و HPV دارید، باید تمام تلاش خود را برای ترک سیگار انجام دهید.

تصور می‌شود که سیگار ایمنی شما را کاهش می‌دهد، که بر توانایی بدن شما برای مبارزه با بیماری‌ها، از جمله عفونت HPV تأثیر می‌گذارد. کسانی که سیگار می کشند نیز در معرض خطر بیشتری برای ابتلا به چندین عفونت HPV هستند.

کاهش استرس

هنگامی که سطح هورمون استرس بدن شما افزایش می یابد، سیستم ایمنی شما آنطور که باید کار نمی کند. این بدان معناست که شما نمی توانید به طور موثر با عفونت هایی مانند HPV مبارزه کنید.

ایجاد تغییرات در زندگی برای کاهش سطح استرس بسیار مهم است. فعالیت هایی مانند یوگا، ارتباط با دوستان و مدیتیشن می تواند به کاهش اثرات استرس بر بدن شما کمک کند.

رژیم غذایی خود را مرور کنید

در مورد اینکه رژیم غذایی در کمک به خلاص شدن از شر HPV به بدن شما کمک می کند یا خیر، اختلاف نظر بین متخصصان وجود دارد.

برخی تصورات وجود دارد که برخی از ویتامین های B کمپلکس در تقویت سیستم ایمنی شما موثر هستند. اینها شامل ریبوفلاوین (B2)، تیامین (B1)، ویتامین B12 و فولات است. مطمئن شوید که رژیم غذایی شما حاوی غذاهای غنی از این ویتامین های B باشد، مطمئناً مضر نیست و ممکن است مفید باشد.

چگونه از HPV پشتیبانی می کنید؟

تشخیص عفونت مقاربتی می تواند بسیار استرس زا باشد، اما نباید از ابتلا به HPV خجالت بکشید. ممکن است تعجب کنید که وقتی با خانواده یا دوستان مورد اعتماد خود در مورد تشخیص خود صحبت کنید، متوجه می شوید که افراد زیادی با این عفونت دست و پنجه نرم کرده اند. با ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی خود در مورد منابع محلی برای افراد مبتلا به HPV صحبت کنید به یاد داشته باشید که HPV شایع ترین عفونت مقاربتی است و شما تنها نیستید.

آیا HPV بر زندگی جنسی شما تأثیر می گذارد؟

تشخیص HPV یک ضربه مهلک به زندگی جنسی شما نیست. اگر برای زگیل تناسلی تحت درمان هستید، ممکن است فقط لازم باشد چند هفته ای اجتناب کنید. به خاطر داشته باشید که داشتن یک شریک جنسی و استفاده از محافظ می تواند به کاهش خطر ابتلا به عفونت مقاربتی دیگر کمک کند.

از آنجایی که زگیل تناسلی به راحتی از تماس پوستی به پوست منتقل می شود، ممکن است شریک جنسی فعلی شما نیز بخواهد برای آنها بررسی شود.

 

 

خلاصه

ممکن است از طریق آزمایش تشخیص داده شود به HPV مبتلا شده اید. در حالی که اکثر موارد HPV به خودی خود طی دو سال از بین می روند، پزشک شما همچنین ممکن است درمان علائم خاص شما و همچنین منابع پشتیبانی را توصیه کند.

برای کمک به تقویت سیستم ایمنی بدن برای مبارزه با HPV، می توانید سیگار را ترک کنید، سطح استرس خود را کاهش دهید و رژیم غذایی خود را تغییر دهید.

به خاطر داشته باشید که HPV بسیار شایع است و شما تنها نیستید.

 

مطالب مرتبط :

درمان ویروس HPV | نحوه تشخیص و درمان زگیل تناسلی

مقابله با عفونت ویروس پاپیلومای انسانی (HPV) |آزمایش HPV

آزمایش زگیل تناسلی | ویروس پاپیلومای انسانی (HPV)آزمایش زگیل تناسلی

درباره ما

آزمایشگاه پاتوبیولوژی بیمارستان رسالت(رویال تهران) با مساحت 500 متری در جنب پل سید خندان تهران آماده ارائه خدمات به شما عزیزان  (شرکت های دولتی و خصوصی و سازمان ها و موسسات )می باشد. ضمنا آزمایشگاه بیمارستان رسالت پذیرای کلیه بیمه های تکمیلی می باشد.

 

تماس

آدرس : تهران - ضلع شرقی پل سید خندان، اول 45 متری رسالت، نبش ابوذر غفاری

تلفن : 02122862018  _ 02122852658
تلفن پشتیبانی شبانه روزی : 09198042925
فکس : 02122897319

 

 

نقشه آزمایشگاه

منوی اصلی