d/هزینه ازمایش زگیل برای مردان

هزینه ازمایش زگیل برای مردان|هزینه ازمایش hpv برای زنان|مراکز انجام تست hpv

زگیل ناحیه تناسلی

زگیل تناسلی یک بیماری ویروسی است که می تواند قسمت های خاصی از بدن مانند واژن، دهانه رحم، اندام تناسلی خارجی، آلت تناسلی و مقعد را درگیر کند.

 

بررسی اجمالی

زگیل تناسلی تغییرات پوستی خوش خیمی است که عمدتا در اندام تناسلی زن و مرد ایجاد می شود. عامل انواع خاصی از ویروس پاپیلومای انسانی (HPV) هستند. آنها به ویژه مسری تلقی می شوند و عمدتاً در طول مقاربت جنسی منتقل می شوند. این امر باعث می شود زگیل تناسلی در دسته بیماری های مقاربتی (STDs) قرار گیرد. به زگیل تناسلی ، کندیلوماتا آکومیناتا یا کندیلوماتا آکومیناتا نیز گفته می شود.

چند هفته پس از عفونت با ویروس پاپیلومای انسانی، تغییرات پوستی روی لب ها، واژن، اندام های جنسی خارجی زنان (فرج)، آلت تناسلی، کیسه بیضه، پوست ختنه گاه یا مقعد ایجاد می شود. ویروس ها همچنین می توانند روی دهانه رحم یا مجرای ادرار مستقر شوند. زگیل تناسلی می تواند بسیار متفاوت به نظر برسد: صاف، نوک تیز، ساقه ای شکل یا حتی گل کلم شکل. آنها همچنین می توانند رنگ های مختلفی داشته باشند، از مایل به سفید و قرمز تا خاکستری مایل به قهوه ای.

d/هزینه ازمایش زگیل برای مردان

زگیل تناسلی - فراوانی و سن

زگیل تناسلی در کشورهای صنعتی غربی غیر معمول نیست. پزشکان تخمین می زنند که حدود 1 تا 2 درصد از مردان و زنان فعال از نظر جنسی زگیل تناسلی دارند. بسیاری از مردم از این بیماری ویروسی بی اطلاع هستند زیرا اغلب علائمی ایجاد نمی کند. بزرگسالان جوان بیشترین احتمال ابتلا را دارند، که جای تعجب نیست، زیرا بیشتر افراد در این سن به ویژه از نظر جنسی فعال هستند. زگیل تناسلی بیشتر در سنین 15 تا 30 سالگی رخ می دهد.

علل و عوامل خطر

زگیل تناسلی توسط برخی ویروس های پاپیلوم انسانی ایجاد می شود که به اختصار HPV نامیده می شود. آنها در طول رابطه جنسی منتقل می شوند. بیش از 100 نوع مختلف از ویروس های HPV وجود دارد که می توانند طیف گسترده ای از تصاویر بالینی تا سرطان را در قسمت های مختلف بدن ایجاد کنند، (معمولا سرطان دهانه رحم، اما همچنین سرطان واژن، سرطان لب، آلت تناسلی یا مقعد، و همچنین در ناحیه گوش، حلق و بینی). انواع HPV 6 و 11 اغلب مسئول زگیل تناسلی هستند.

ویروس پاپیلومای انسانی از نظر تهاجمی و خطر با توجه به سرطان احتمالی متفاوت است.

 

چگونه می توان به HPV آلوده شد؟

ویروس های پاپیلومای انسانی پوست و غشاهای مخاطی را آلوده می کنند. آنها تقسیم سلول های سطحی را تحریک می کنند و بنابراین باعث ایجاد زگیل به شکل ضخیم شدن پوست می شوند. در تماس با غشاهای مخاطی آلوده، ویروس ها به راحتی از یک فرد به دیگری منتقل می شوند عوامل بیماری زا از طریق کوچکترین زخم ها به پوست و غشاهای مخاطی نفوذ می کنند. اکثر افراد در طول رابطه جنسی به HPV آلوده می شوند. علاوه بر این، افرادی که به طور مکرر رابطه جنسی دارند به طور طبیعی در معرض خطر بیشتری برای ابتلا به ویروس هستند. علاوه بر این، سیگار کشیدن و استفاده از داروهای ضد بارداری هورمونی (به عنوان مثال قرص) می تواند عفونت HPV را افزایش دهد. در صورت ابتلای مادر آینده به این بیماری، نوزادان ممکن است در حین زایمان به زگیل تناسلی مبتلا شوند. به ندرت، HPV از طریق اشیاء آلوده مانند حوله یا پارچه مشترک منتقل می شود.

 

علائم

زگیل تناسلی معمولاً در ناحیه تناسلی ایجاد می شود: لابیا، واژن، مقعد، پوست ختنه گاه، آلت تناسلی یا کیسه بیضه. آنها همچنین می توانند در سایر قسمت های بدن مانند کانال مقعد، راست روده، مجرای ادرار یا دهانه رحم ظاهر شوند. علائم ویروس زگیل تناسلی (HPV) همچنین به محل عفونت بستگی دارد. زگیل تناسلی می تواند برای مدت طولانی مورد توجه قرار نگیرد زیرا در ابتدا به سختی قابل مشاهده هستند و علائم فوری ایجاد نمی کنند.

d/هزینه ازمایش زگیل برای مردان

علائم زیر نشان دهنده زگیل تناسلی است:

چهار هفته تا هشت ماه (به طور متوسط ​​سه ماه) پس از عفونت HPV، پوست در نواحی آسیب‌دیده تغییر می‌کند: ندول‌های تخت، منفرد یا کوچک ایجاد می‌شوند.

خارش، سوزش، ترشح؛

خونریزی جزئی؛

درد در مورد زگیل تناسلی بسیار نادر است.

بدون درمان، زگیل تناسلی می تواند به رشد خود ادامه دهد و در اندازه، شکل و رنگ تغییر کند. از نظر بصری، زگیل تناسلی ممکن است شبیه گل کلم یا شانه خروس باشد. رنگ آنها می تواند قرمز، خاکستری مایل به قهوه ای یا مایل به سفید باشد. علاوه بر این، زگیل تناسلی گاهی اوقات بیشتر در چین های پوستی که در تماس نزدیک با یکدیگر هستند گسترش می یابد.

 

پیشگیری و تشخیص زودهنگام

تا حدودی می توان از زگیل تناسلی پیشگیری کرد. از آنجایی که آنها عمدتاً در طول رابطه جنسی منتقل می شوند، استفاده از کاندوم مفید است .

 

اقدامات حفاظتی

واکسیناسیون HPV

دو واکسن مختلف علیه HPV وجود دارد: یکی از آنها در برابر 9 نوع رایج HPV، 6، 11، 16، 18، 31، 33، 45، 52 و 58 محافظت می کند. از ابتدای سال 2019 این واکسن جایگزین واکسن قبلی شده است که فقط علیه چهار نوع HPV استفاده می شد. واکسن دوم در برابر انواع 16 و 18 HPV پرخطر محافظت می کند (بنابراین در برابر زگیل تناسلی محافظت ندارد چون تایپ 16 و 18 سبب سرطان میشوند تا زگیل). کمیسیون فدرال ایمن سازی سازمان بهداشت جهانی واکسیناسیون HPV را به عنوان واکسیناسیون اصلی برای همه دختران و پسران بین سنین 11 تا 14 سال و به عنوان واکسیناسیون تقویت کننده برای زنان جوان بین 15 تا 19 سال توصیه می کند. واکسیناسیون HPV به عنوان واکسیناسیون تکمیلی برای زنان جوان بین 20 تا 26 سال و برای پسران و مردان بین 11 تا 26 سال توصیه می شود.

 

کاندوم

کاندوم خطر عفونت HPV را کاهش می دهد، اما آنها 100٪ محافظت ارائه نمی دهند. حتی تماس کوتاه پوستی با زگیل تناسلی در خارج از نواحی محافظت شده توسط کاندوم برای ابتلا به عفونت کافی است. کاندوم نه تنها از بارداری ناخواسته محافظت می کند، بلکه در برابر بسیاری از بیماری های مقاربتی دیگر نیز محافظت می کند. بنابراین رابطه جنسی ایمن هرگز اشتباه نیست!

برنامه خاصی برای تشخیص زودهنگام زگیل وجود ندارد. با این حال، زگیل‌هایی که در مراحل اولیه تشخیص داده می‌شوند، بهتر قابل درمان هستند. در صورت مشاهده علائم زگیل تناسلی (یا هر بیماری مقاربتی) همیشه با پزشک خود تماس بگیرید. نه تنها از خود در برابر عوارض محافظت می کنید، بلکه می توانید از آلوده شدن شریک جنسی خود نیز جلوگیری کنید.

 

زگیل تناسلی در بارداری ؟

زگیل تناسلی در دوران بارداری نیز در صورت بزرگ شدن بسیار می تواند مشکلاتی را ایجاد کند. با این حال، این یک مورد بسیار نادر است. به ندرت، نوزادان ممکن است در هنگام تولد به ویروس آلوده شوند. اگر زگیل خیلی بزرگ باشد، گاهی اوقات زایمان طبیعی امکان پذیر نیست و با سزارین جایگزین میشود. بنابراین، زنان باردار مبتلا به زگیل باید قبل از زایمان تحت درمان قرار گیرند، که زایمان خود به خود را نیز ممکن می کند.

 

زگیل تناسلی - دوره و پیش آگهی

اگر زگیل تناسلی به طور مناسب درمان شود، دوره و پیش آگهی به طور کلی خوب است. این درمان از رشد و گسترش زگیل تناسلی جلوگیری می کند. با این حال، زگیل ها با وجود درمان، گهگاه دوباره ظاهر می شوند. غیر معمول نیست که زگیل تناسلی خود به خود بدون درمان از بین برود.

به ندرت، تومور بدخیم از زگیل تناسلی ایجاد می شود. به عنوان مثال، اگر نه تنها به انواع کم خطر HPV 6 و HPV 11، بلکه به انواع پرخطر HPV نیز مبتلا شده باشید، ممکن است این اتفاق بیفتد. نمونه ای از این گونه های تهاجمی تر HPV 16 و HPV 18 هستند.

 

رفتار

درمان زگیل تناسلی به محل و گسترش ضایعات پوستی بستگی دارد. با این حال، این مهم است که بر شرمی که احساس می کنید غلبه کنید و اولین قدم را برای تماس با پزشک بردارید. وقت خود را برای درمان زگیل تناسلی تلف نکنید، بلکه فوراً از متخصص کمک بگیرید. درمان ها و اقدامات پیشگیرانه متعددی برای مبارزه با ویروس پاپیلومای انسانی وجود دارد. بسیاری از درمان‌ها نیاز به تجویز پزشک دارند، اما می‌توانید آن‌ها را خودتان در خانه انجام دهید.

 

مقالات مرتبط:

آزمایش زگیل تناسلی فوری

زگیل تناسلی مردان

نحوه تشخیص و درمان زگیل تناسلی

درباره ما

آزمایشگاه پاتوبیولوژی بیمارستان رسالت(رویال تهران) با مساحت 500 متری در جنب پل سید خندان تهران آماده ارائه خدمات به شما عزیزان  (شرکت های دولتی و خصوصی و سازمان ها و موسسات )می باشد. ضمنا آزمایشگاه بیمارستان رسالت پذیرای کلیه بیمه های تکمیلی می باشد.

 

تماس

آدرس : تهران - ضلع شرقی پل سید خندان، اول 45 متری رسالت، نبش ابوذر غفاری

تلفن : 02122862018  _ 02122852658
تلفن پشتیبانی شبانه روزی : 09198042925
فکس : 02122897319

 

 

نقشه آزمایشگاه

منوی اصلی