نمونه گیری در منزل | دربهترین و مجهزترین آزمایشگاه

نمونه گیری در منزل، سرویس بسیار جذاب آزمایشگاه بیمارستان رسالت تهران(رویال) برای همشهریان عزیز تهرانی می باشد. این خدمات در تمامی نقاط شهر تهران به بصورت شبانه روزی به مردم عزیز مان ارائه می گردد که در صورت تمایل و در صورت نداشتن زمان کافی برای مراجعه حضور به آزمایشگاه و یا دلایل دیگر که مانع حضور در مکان فیزیکی آزمایشگاه می شود با تماس با مجموعه آزمایشگاه و در اسرع وقت کارشناسان ما در محل مد نظر شما(محل زندگی و یا کار و یا..) حضور پیدا کرده و نمونه های لازم را از شما گرفته و به آزمایشگاه برای انجام آزمایش ها ارجاع می نمایند.

ضمنا این آزمایشگاه علاوه بر ارسال جواب بصورت لینک و بصورت پیامکی برای شماره خط ثبت شده در نرم افزار پذیریش آزمایشگاه و همچنین ارسال با پیک برای مراجعین عزیز، قابلیت این وجود دارد که از لینک زیر و یا با کلیک بر روی عکس مقابل وارد بخش جوابدهی آنلاین آزمایشگاه شده و با وارد کردن نام کاربری و رمز عبور نتایج آزمایش های انجام شده خود را بصورت آنلاین مشاهده نمایید.

جهت ورود به پنل نمونه گیری در منزل اینجا کلیک نمایید

جوابدهی آنلاین آزمایشگاه بیمارستان رسالت


نمونه گیری در منزل دربهترین و مجهزترین آزمایشگاه

 

 

جوابدهی آنلاین (برای مشاهده جواب آزمایش اینجا کلیک نماید.) 


 

 

شهر تهران پايتخت ميهنمان به حساب مي آيد و  به عنوان دومين كلانشهر پر جمعيت خاورميانه با شاخص جمعيتي برابر با هشت ميليون و ششصد و نود و سه هزار و هفتصد و شش نفر شناخته مي شود و با وجود ازدحام نژاد هاي متعدد ايراني در اين كلانشهر و در نتيجه تفاوت هاي ژنتيكي موجود در سطح بالا و خطر بيشتر مبتلا شدن به بیماری های ناشناخته ويروسی و پخش ويروس و همچنين طبق درخواست هاي بسياري از هموطنانمان در تهران براي نمونه گیری و يا محيط مورد نظرشان در تهران و حومه ، آزمايشگاه ما تمامي نمونه گيرهاي مجرب خود را با آموزش پروتكل هاي مورد نياز و ضروري برای نمونه گیری در منزل آماده به خدمت كرده و در راستاي انجام كليه آزمايشات در خانه، شركت ها، سازمان ها، كارخانه ها، كارگاه ها و غيره آمادگي خود را اعلام داشته. از طرفي ديگر با تحقيقاتي كه در سطح جهان انجام شده كه بر اساس تجربه هاي بدست آمده از شيوع اپيدمي کرونا و آنفولانزا است به ما نشان مي دهد كه اكثريت موارد ابتلا از طريق تماس و ارتباط مستقيم با بيمار بوده و وجود ناقلان خاموش كه همان مبتلايان بدون علائم ويروس است كه كار را براي كنترل شيوع اين ويروس ها سخت كرده و علاوه بر انجام واكسيناسيون سراسري، بهترين روش شكست زنجيره انتقال اين بيماري چکاپ از طریق آزمايشات كرونا، آنفولانزا A، B و اعمال قرنطينه خانگی فرد درگير شده اعلام شده است .

فرآیند ثبت در خواست برای اعزام نمونه گیر به منزل :

آزمایشگاه بیمارستان رسالت به دلیل داشتند شیفت 24 ساعته کاری امکان ثبت درخواست نمونه گیر در منزل وجو دارد و مراجعیت محترم یا بیماران و خانواده های آن ها به راحتی می توانند بصورت آنی آقدام به ثبت درخواست برای اعزام نمونه گیری در منزل را داشته باشند :

فرم فرم درخواست نمونه گیری در منزل تماس برای درخواست نمونه گیری در منزل اعزام کارشناس نمونه گیری در منزل نتایج آزمایش های انجام شده
1- ابتدا درخواست خود را از طریق تلفن ، واتساپ یا فرم درخواست در وب سایت آزمایشگاه ثبت می کنید.   2- در اسرع وقت کارشناسان آزمایشگاه جهت هماهنگی های لازم جهت اعزام کارشناسان با شما تماس می گیرند   3- متخصصین با تجربه نمونه گیری در منزل در زمان مشخص شده به محل کار و یا زندگی شما اعزام و نمونه لازم گرفته می شود   4- جواب آزمایش بصورت پیک رایگان و یا ارسال لینک بصورت پیامک و یا در وب سایت برای شما بارگذاری می گردد

 

 پس از انجام گام اول یعنی ثبت درخواست به روشهای زیر :

 • تماس تلفنی با آزمایشگاه با تلفن های موجود در سایت
 • ارتباط از طریق واتساپ آزمایشگاه
 • تکمیل فرم ثبت درخواست نمونه گیری در منزل

 کارشناسان مرکز تلفن آزمایشگاه با شما جهت تعیین دقیق  و هماهنگی های لازم تماس گرفته و با توجه به شرایط که برای شما میسر است نسبت به اعزام کارشناس متخصص، دوره دیده ، با تحصیلات مرتبط و با تجربه برای گرفتن نمونه به درب منزل و یا محل کار شما اقدام می نمایند. قابل ذکر است که نمونه های اخذ شده  با تجهیزات به روز و با در نظر گرفتن بالاترین استاندارد های روز دنیا و استفاده از جدیدترین متد های آزمایشگاهی مورد بررسی قرار می گیرد و  و نتایج آزمایش از طرق پنل جوابدهی آنلاین در سایت و یا ارسال با پیامک و یا ارسال رایگان برای بهره برداری شما مراجعین عزیز ارسال می گردد.

 • قابل ذکر است ارائه خدمات آزمایشگاهی ، نمونه گیری در منزل و آزمايش در منزل تهران ، جوابدهی آزمایش در مجموعه آزمایشگاهی بیمارستان رسالت تهران بصورت 24 ساعته و در کلیه ایام هفته روز و حتی ایام تعطیل و جمعه می باشد و کارکنان آماده ارائه خدمات به شما عزیزان می باشد.
 • آزمایشگاه بیمارستان رسالت با اخذ قرارداد با تمامی بیمه های تکمیلی و پایه این امکان را فراهم نموده که تمامی مراجعین با هر نوع بیمه با خیال راحت به این آزمایشگاه مراجعه نموده و از خدمات آزمایشگاهی و حتی سرویس نمونه گیری در منزل ما بهره مند شوند.
 • کلیه آزمایشات تخصصی و فوق تخصصی در این آزمایشگاه بصورت شبانه روزی انجام می شود و شما با هر نوع نسخه پزشک بابت هر نوع آزمایش می توانید به این آزمایشگاه مراجعه نمایید.

 

فیلم کوتاهی از یک نمونه گیری خوب در آزمایشگاه بیمارستان رسالت :

 

ثبت درخواست در وب سایت آزمایشگاه :

در وب سایت آزمایشگاه محیطی بصورت نرم افزاری جهت ثبت درخواست نمونه گیری در منزل پیش بینی شده است که شما مراجعین عزیز به وب سایت آزمایشگاه بیمارستان رسالت تهران می توانید با عضویت در آن نسبت به ثبت درخواست اعزام نمونه گیر به محل کار و یا منزل خود اقدام نمایید و بصورت پیامکی از نتایج اقدام انجام شده از گام اول تا گام چهارم اقدامات لازم برای انجام آزمایش در منزل مطلع شوید. برای ثبت درخواست نمنه گیری در منزل به روش وب سایت از طریف دکمه زیر اقدام نمایید :

 ثبت درخواست نمونه گیری در منزل آزمایشگاهپس از ثبت درخواست در سامانه نمونه گیری در منزل (با تعیین محل زنگی و یا محل کار و ثبت شماره تلفن های در سیستم) دیگر منتظر تماس کارشناسان آزمایشگاه رویال تهران باشید تا در ارسرع وقت با شما تماس گرفته و مراحل دیگر بصورت کاملا مکانیزه صورت می پذیرد. قابل ذکر است نمونه گیری در منزل علاوه بر حساسیت های تخصصی آزمایشگاهی، نیاز به یکسری حساسیت های دیگر مثل رساندن به موقع و درست نمونه به آزمایشگاه، استفاده از کارشناسات تعلیم دیده و آموزش دیده در راستای برخورد با  مراجعین ، رعایت پروتکل های بهداشتی و.. را نیز شامل می شود.. قابل ذکر است آزمایشگاه بیمارستان رسالت بصورت مداوم کارکنان شاغل در این بخش خود را بصورت محسوس و غیر محسوس ارزیابی کرده و در صورت مشاهده کوچکترین نارضایتی از طرف مراجعین، این افراد را از زنجیره فعالیت در آزمایشگاه خارج می نماید.

 

 امکانات و محیط آزمایشگاه بیمارستان رسالت(رویال تهران) :

 با توجه به اینکه بسیار از مراجعین عزیز شاید برای بار اول با مجموعه آزمایشگاه بیمارستان رسالت آشنا می شوند بهتر از است شناخت نسبی نسبت به این آزمایشگاه و خدمات ارائه شده در آن علی الخصوص سرویس نمونه گیری در منزل آن داشته باشید :

آزمایشگاه بیمارستان رسالت که با نام قدیم رویال تهران در بین مراجعین قدیمی ما شناخته شده است داراری سابقه فعالیت بیشتر از 40 سال می باشد که در این مدت همواره با شعار و عمل ارائه خدمات با کیفیت و به روز خود را به همراهان و مراجعین خود شناخته است. تلاش مجموعه برا این است که از بروز ترین تجهیزات آزمایشگاهی بهره مند شده و و بررسی آزمایش ها براساس به روز ترین متد های آزمایشگاه جهان صورت گیرد.

تیزر معرفی آزمایشگاه بیمارستان رسالت تهران(رویال تهران)

 با مشاهده فیلم کوتاه بالا با محیط آزمایشگاه ، بیمه های تحت قرارداد ، تجهیزات و تا حدودی پرسنل مجرب آزمایشگاه آشنا شدید. قابل ذکر است آزمایشگاه بیمارستان رسالت با محیطی بالاغ بر 500 متر و بصورت شبانه روری به ارائه خدمت با کیفیت به مراجعین خود فکر می کند.واحد نمونه گیری در منزل آزمایشگاه بیمارستان رسالت با بهره مندی از کارشناسان با تحصیلات مرتبط و با تعهد که پس از طی دوره های مختلف از جمله دوره های مشتری مداری و با نظارت سخت گیرانه سوپروایزر این بخش در راستای رضایتمندی حداکثری درخواست کنندگان این سرویس تلاش دارد با رعایت تمامی پرتکل های بهداشت جهانی در راستای نمونه گیری، بهترین خدمات را با حداقل هزینه به خانواده بزرگ و وفادار خود ارائه نماید.

قابل ذکر است به دلیل فضایی خیابان های اطراف بیمارستان و وجود فضای سبز بسیار وسیع در جلوی آزمایشگاه، فضای مناسب برای پارک خودرو برای مراجعین به بیمارستان وجود دارد.که این امکان را به شما می دهد که بدود نگرانی از محل مناسب برای پارک خودرو خود در صورتی که نخواهید از سرویس ها در محل خود استفاده نمایید، با حضور در محل آزمایشگاه از خدمات مورد نیاز بهره مند شوید.

اشاره ها و توصيه های بهداشت جهانی :توصيه های بهداشت جهانی

اشاره ها و توصيه هاي بهداشت جهاني درباره حفظ پروتكل ها از طريق رعايت برخي از اقدام های ضروری ساده كه از مهم ترين آنها مي توان به استفاده از ماسك و حفظ فاصله اجتماعي يا فاصله فيزيكي و خودداري از حضور در مراكز پر جمعيت با ازدحام بالا نام برد ، به ما نشان مي دهد كه بهترين و ايمن ترين روش انجام آزمایشات و چکاپ خود بصورت نمونه گیری در محل كار و زندگی شما است .
به اشخاصي كه داراي بيماريهاي زمينه اي از جمله ديابت، بيماران قلبي و يا بيماريهاي خاص هستند براي احتياط هرچه بيشتر پيشنهاد مي شود در حد امكان از رجوع به آزمايشگاه و مراكزي كه در خطر و تيررس بيشتر ويروس ها هستند اجتناب كرده و دوري كنند و ترجيحا آزمايشات مورد نظر خود را در خانه و محل سكونتشان  انجام داده و از طريق درخواست نمونه گیری در منزل امور آزمايشي ضروريشان را انجام بدهند .
اين آزمايشگاه به صورت تمام وقت و شبانه روزي بوده تا اشخاصي كه قصد انجام امور تستها و آزمايشات خود در محيط آزمايشگاه را دارند و از طرفي تمايل به انجام امور خود در ساعت هايي كه تراكم جمعيت مراجعين حضوري كمتر میباشد را دارند بتوانند به راحتی در هر ساعتي از شبانه روزي كه در نظر دارند آزمایش خود را انجام دهند.

قابل ذكر است كه آزمايشگاه ما با سابقه اي درخشنده در دقت، تشخيص تست ها و پاسخگويي آن ها جزء بهترين ها به حساب مي آيد و ما همواره در تلاشیم تا با ارتقاء دادن سطح خود، كيفيت قابل قبول و بهتری را در سطح جهاني به هموطنانمان ارائه كنيم .
با در نظر گرفتن وجود تمامي كمبود ها به علت تحريم ها و وجود اپيدمي ها كه موجب خستگي بيش از حد كادر درمان و عوامل رسيدگي به اين بيماري ها شده است، ما تمامي تمركز و كوشش و توان خود را به كار گرفته ايم تا بتوانيم با بالاترين سطح ممكن به تمامي درخواست ها با بالاترين دقت و همچنين با قيمت هاي مصوب وزارت بهداشت خدمت تمام همشهريان در شهر تهران و حومه رسيدگي و پاسخ گويي لازم را انجام بدهيم. لازم به ذكر است كه تمامي آزمايشات چکاپ و تخصصی خون و آزمايشات مولکولی در تمامي ساعت هاي شبانه روز و تمامي روزهاي سال از جمله روزهاي تعطيل در اين آزمايشگاه انجام پذير بوده و متقاضيان انجام نمونه گیری در منزل ساکن تهران مي توانند از طريق ثبت درخواست نمونه گيري در منزل سايت ما و يا تماس با تلفن هاي اعلام شده در سايت آزمايشگاه، درخواست و هماهنگي هاي مورد نيازشان را با ما در ميان بگذارند كه در اين صورت ما در سريع ترين زمان ممكن از آنها نمونه گيري كرده كه با دقيق ترين جواب كيفي آزمايش همراه است . قابل ذكر است كه انجام آزمايشات به بهترين نحو در آزمايشگاه و يا در محل و جواب آزمايش با حساسيت بسيار بالا از جهت دقت جواب تستها تخصص ماست.

در صورتی که درخواست انجام نمونه گیری در منزل را با استفاده از بیمه پایه و یا تکمیلی خود را دارید اول از هر چیز نیاز است که بدانید که بیمه ها هزینه ایاب و ذهاب و نمونه گیری را تحت پوشش خود قرار نمی دهد اما در صورتی که تست ها و آزمایشات شما تحت پوشش بیمه باشند به طبع آزمایشگاه بابت آن هزینه ای از شما دریافت نخواهد کرد و از بیمه شما استفاده می کند.

اگر به منظور انجام آزمایشات خود بصورت نمونه گیری در منزل به آزمایشگاه رجوع کرده اید و یا تماس گرفته اید، به خاطر داشته باشید که حتما در خصوص بیمه خود به آزمایشگاه اطلاع دهید.

شما می توانید از طریق گزینه بیمه های طرف قرار داد در نوار بالای سایت آزمایشگاه از طرف قرار داد بودن آزمایشگاه با بیمه پوشش دهنده خود برای درخواست نمونه گیری در منزل اطلاع پیدا کنید همچنین برای راحتی هر چه بیشتر شما ما لیست تمامی بیمه ها را برای شما در همین مطلب قرار داده ایم.

عناوین مهم برای نمونه گیری در منزل شامل موارد ذیل می باشد :

عناوین مهم برای نمونه گیری در منزل

نمونه گیری در منزل:

نمونه گیری در منزل که شامل اعزام کارشناس به درب منزل یا محل کار شما جهت انجام آزمایش در محل می باشد تا با این کار میزان وقت کمتری از شما جهت مراجعه به آزمایشگاه گرفته شود.

آزمایش در منزل:

در واقع هیچ آزمایشی در منزل تحلیل و بررسی و مورد آزمایش قرار نمی گیرد بلکه نمونه گرفته شده از بیمار با سریع ترین روش به آزمایشگاه منتقل می گردد و در آنجا با تجهیزات پیشرفته آزمایشگاهی مورد بررسی قرار می گیرد.

آزمایش آنلاین:

آزمایش آنلاین که گزینه مطرح شده چند سال اخیر است نیز به این صورت انجام می گیرد که بصورت آنلاین امکان ثبت درخواست برای نمونه گیری و سپس ارسال متخصص بایت اخذ نمونه وجود دارد که آزمایشگاه بیمارستان رسالت نیز برای همراه بودن با خدمات روز دنیا این امکان را نیز در بستر وب سایت خود فراهم نموده است

تست در منزل:

عنوان تست در فرهنگ عامیانه برای همان آزمایش در استفاده می گردد. در واقع تست در منزل مشابه کلمه و خدمات ارائه شده در سرویس آزمایش خون در منزل می باشد که در مجموعه ما بصورت کاملا به روز به مراجعین ارائه می گردد.

نمونه گیری خون در منزل:

یکی از نمونه گیری های بسیار پر تکرار در سرویس های خدمات در محل، نمونه گیری خود در منزل و یا نمونه گیری خون در محل کار شما می باشد. در این سرویس پس از ثبت درخواست کارشناسان ما با تجهیزات خون گیری در محل به مکان مد نظر شما ارسال گردیده و پس از مشاهده نسخه پزشک براساس نوع آزمایش های نوشته شده اقدام به نمونه گیری خون از شما می نمایند در این مورد رعایت پروتکل های بهداشتی بسیار مهم بوده و متخصصین در این راستا کاملا توجیه می باشند.

نمونه گیری ادرار در منزل:

نمونه گیری ادار در محل برای برخی از آزمایشات براساس نسخه پزشک صورت می گیرد در این حالت کارکنان متخصص برای اخذ نمونه به محل زندگی و یا کار شما مراجعه می نمایند و پس از دریافت تنونه ادرار برای بررسی با تجهیزات آزمایشگاهی به آزمایشگاه منتقل نموده و پس از انجام فرآیند و مراحل آزمایش بر روی نمونه نتایج آن براساس ارسال فیزیکی گزارش آزمایش، ارسال لینک با پیامک، و یا بارگذاری در سامانه جوابدهی آنلاین آزمایش به اطلاع شما عزیزان می رسد.

نمونه گیری نوزاد در منزل:

واقعا یکی از سخت ترین نمونه گیری ها نمونه گیری نوزادان می باشد با توجه به کوچک بود اعضای بدن و به همان نسبت کوچک بود رگ های کودکان، و حسایت های لازم جهت وارد کردن کمترین صدمه و پارگی به بدن کودکان، تحرکات غیر اردادی نوزادان حین خون گیری و.. استفاده از نمونه گیر حرفه ای و آموزش دیده در این راستا برای اعزام به منازل شما بسیار پر اهمیت می باشد. لذا آزمایشگاه بیمارستان رسالت با بهره مندی از متخصصین این امر و برگزاری آموزش های لازم و مرتب همواره تلاش داشته تا در این زمینه موجب آسوده خاطری برای پدران و مادران درخواست کننده نمونه گیری در منزل برای نوزدان دلبند شان را داشته باشد.

نمونه گیری کودک در منزل:

به شمابه نمونه گیری نوزادان، نمونه گیری از کودکان نیز بسیار حساس می باشد زیرا کودکان همواره با ترسی از نمونه گیری مواجعه هستند لذا نمونه گیر علاوه بر رعایت موارد مطرح شده در پارگراف بالا، باید قادر به برقراری ارتباط  چهره به چهره با کودک دلبند تان را داشته و با رعایت این ارتباط اقدام به خون گیری و یا نمونه گیری درگیر نماید.

نمونه گیری آزمایش در منزل:

در هر صورت نمونه گیری آزمایش در منزل و یا محل کار شما به دلیل دور بودن از تجهیزات و امکانات آزمایشگاهی و نداشتن صندلی های مخصوص نمونه گیری دارای ریزه کاری های خاصی می باشد. بنابراین اعتماد به آزمایشگاه که سالها تجربه کاری داشته و همواره تعهد اخلاقی نسبت به رضایتمندی مشتریان خود را سرلوحه کار خود قرارداده است بسیار مهم بوده و می تواند اطمینان بخش حضور کارشناسان جهت اخذ نمونه در محل شما برای شما و خانواده محترم تان باشد.

هزینه آزمایش خون:

نمونه گیری در منزل برای همه آزمایشات و از جمله بر هزینه آزمایش خون هیچگونه تاثیری ندارد و هزینه آزمایش عینا مطابق آزمایش در محل آزمایشگاه محاسبه می گردد. که با توجه به طرف قرارداد بودن با تمامی بیمه های تکمیلی و بیمه های اولیه مطابق قوانین هر بیمه محاسبه می گردد و فقط جهت سرویس نمونه گیری در محل شما مقدار اندکی هزینه دریافت می گردد که بستگی به فاصله شما از آزمایشگاه دارد.

آزمایش خون یکی از آزمایشات بسیار پرتکرار هست که انجام این آزمایش در منزل یا محل کار شما، حساسیت های زیادجهت گرفتن نمونه خون و رساندن به موقع آن به آزمایشگاه جهت انجام تست ها، بسیار اهمیت دارد لذا تیم حرفه ای این مرکز با بهره مندی از سیستم های حمل و نقل سریع و تجهیز به باکس ها و تجهیزات به روز نگهداری نمونه در این راستا پیشتاز هستند.

حال چرا نمونه گیری در منزل آزمایشگاه بیمارستان رسالت :

 •  اولا: و بزرگترین دلیل اعتماد به نمونه گیری در منزل آزمایشگاه بیمارستان رسالت، می تواند این باشد که این سرویس توسط شرکت های واسطه ای که بصورت آنلاین فعالیت دارند ارائه نمی گردد بلکه بصورت مستقیم و توسط خود آزمایشگاه به مراجعین خود ارائه می شود. لذا علاوه بر کیفیت خوب، مسئولیت آین سرویس بر عهده این  آزمایشگاه می باشد.
 • دوما : برای ضمانت کیفیت این خدمات، سالهای (بیش از 40 سال) خدمت رسانی و سابقه کار آزمایشگاه تضمین کننده ارائه خدمات بی نظیر در این راستا می باشد
 • سوما : زیر بنای بالغ بر 500 متر و تجهیزات به روز و گران قیمت آزمایشگاه که با سرمایه گذاری کلا در راستا ارائه خدمات دقیق آزمایشگاهی به همشهریان عزیز تهرانی در این مجموعه ، باعث ایجاد آسودگی خیال برای سفارش دهندگان این سرویس می باشد.
 • چهارما: این آزمایشگاه از محدود آزمایشگاه های شبانه روزی می باشد که حتی در ایام تعطیل و ایام نوروز اقدام به خدمات دهی بی وقفه به همشهریان عزیز می باشد که می تواند بر ارائه خدمات مطلوب تر در راستا سرویس مذکور صحه گذارد.
 • پنجما :تیم متخصص ، با تجربه و آموزش دیده با تحصیلات مرتبط در این مجموعه گرداورده ایم که می تواند تضمین کننده خدمات بهینه در راستای نمونه گیری در منزل باشد.

بیمه های طرف قرار داد آزمایشگاه بیمارستان رسالت

بیمه های طرف قرار داد آزمایشگاه بیمارستان رسالت :

 1. بیمه تامین اجتماعی
 2. بیمه خدمات درمانی (کارمندی ، ایرانیان ، سایر اقشار)
 3. بیمه نیروهای مسلح
 4. بیمه آتیه سازان حافظ (زیر مجموعه بیمه پایه تامین ، خدمات ، ارتش)
 5. بیمه شهرداری ( شاغلین و بازنشستگان)
 6. بیمه کوثر
 7. بیمه پانزده خرداد
 8. بیمه دانا تکمیلی و پایه
 9. بیمه دی
 10. بیمه ایران تکمیلی و پایه
 11. بیمه البرز تکمیلی و پایه
 12. بیمه آسیا
 13. بیمه بانک ملی
 14. بیمه بانک صادرات
 15. بیمه بانک تجارت
 16. بیمه بانک ملت
 17. بیمه میهن
 18. بیمه بنیاد شهید
 19. بیمه سرمد
 20. بیمه بانک سپه
 21. بیمه بانک کشاورزی
 22. بیمه بانک مرکزی
 23. بیمه بانک صنعت و معدن
 24. بیمه بانک توسعه صادرات
 25. بیمه پارسیان (بانک پارسیان ، بیمه تکمیلی پارسیان)
 26. بیمه کمک رسانی ایران SOS (پاسارگاد ، کمک رسان و غیره)
 27. بیمه رازی
 28. بیمه سینا تکمیلی و پایه
 29. بیمه معلم
 30. بیمه ما
 31. بیمه فرهنگیان
 32. بیمه ملت ( تکمیلی )
 33. بیمه تکمیلی تجارت نو
 34. بیمه صندوق بازنشستگی شرکت نفت
 35. بیمه صدا وسیما
 36. بیمه تکمیلی کار آفرین
 37. بیمه تکمیلی نوین
 38. بیمه تکمیلی آرمان سلامت
 39. بیمه سامان

توجه :

به خاطر داشته باشید که حتما در هنگام رزرو درخواست خود از طرف قرار داد بودن آزمایشگاه با بیمه خود اطمینان حاصل کنید.

 

 

آزمایش در منزل در بهترین آزمایشگاه تهران با امکانات ویژه و بصورت شبانه روزی با به کار گیری بهترین نمونه گیران شهر تهران و با کمترین هزینه صورت می گیرد. کافی است در پنل درخواست نمونه گیری آزمایشگاه وارد شوید و در درخواست خود را ثبت نمایید تا در اسرع وقت کارشناسان ما با شما تماس گرفته و نسبت به اعزام کارشناس متخصص با تحصیلات مرتبط و دوره دیده به درب منزل و یا محل کار شما مراجعه نموده و با رعایت پروتکل های بهداشتی اقدام به نمونه گیری از شما همشهری عزیز نموده و سپس در اسرع وقت به آزمایشگاه ارجاع داده و پس از مشخص شدن نتیجه آزمایش به سه صورت در اختیار شما قرار می گیرد:

 • لینک دریافت آزمایش برای شما بصورت پیامک ارسال می گردد
 • از سایت آزمایشگاه می توانید بصورت انلاین جواب خود را مشاهده نمایید.
 • در صورت ثبت درخواست برای شما پیک خواهد شد
 • حضوری می توانید از بخش پذیرش آزمایشگاه جواب آزمایش خود را دریافت نمایید.

برای ثبت درخواست نمونه گیری در منزل در سایت آزمایشگاه کلیک کنید

بصورت شبانه روزی

 

تلفن : 02122862018  _ 02122852658
تلفن پشتیبانی شبانه روزی : 09198042925

 

همشهریان عزیز تهرانی ، علی الخصوص شرق تهران در صورت نیاز به این خدمت کافی است درخواست خود را در سایت ثبت نمایید و یا با شماره تلفن های آزمایشگاه تماس حاصل نمایید تا در اسرع وقت کارشناسان ما به حضور شما رسیده و انجام وظیفه نمایند.

آزمایشگاه پاتوبیولوژی رسالت(رویال تهران) با فضای بسماحت 500 متر و کارشناسان متخصص خود آماده ارائه خدمات به سازمانهای و ادارجات و شرکتهای خصوصی و دولتی می باشد. قابل توجه هست آزمایشگاه بیمارستان رسالت عضو موسسات کنترل کیفیت اروپاست.

 

سرویس جدید آزمایشگاه بیمارستان رسالت:

طبق گراف زیر بدون نیاز به حضور در آزمایشگاه با نمونه گیری در منزل و ارسال توسط پیک رایگان تمامی آزمایشات شما قابل انجام می باشد..ضمنا شما می توانید با نوبت گیری آنلاین بدون معطلی و حداکثر با صرف 15 دقیقه از لحظه ورود تا انتهای پروسه آزمایش را انجام دهید..

 -------------------------------------------------------------------------------------------------------

خدمات آزمایش در منزل آزمایشگاه بیمارستان رسالت تهران (رویال تهران)

فرآیند آزمایش در منزل

در ابتدا درخواست خود را از طریق سایت و یا تماس تلفنی ثبت میکنید. سپس کارشناسان ما با شما تماس گرفته و پس از هماهنگی با شما درخواست شما نهایی میشود، نیروهای متخصص ما به محل شما اعزام شده و نمونه‌گیری را انجام می‌دهد. در انتها نتیجه آزمایش مطابق با بازه اعلام شده، در پنل کاربری شما قرار می‌گیرد و یا در صورت تمایل از طریق پیک به آدرس شما ارسال می شود.

آزمایشات خون در منزل

انواع آزمایش ها

آزمایشات خون در منزل

آزمایش خون منظم یکی از مهم ترین راه ها برای پیگیری سلامت کلی بدن شما است. انجام آزمایش در فواصل زمانی معمول به شما این امکان را می دهد که تغییرات بدن خود را در طول زمان ببینید و به شما قدرت می دهد تا تصمیمات آگاهانه ای در مورد سلامت خود بگیرید.

 

آزمایش خون چه چیزی را نشان می دهد؟

برخی از آزمایش‌های خون می‌توانند به پزشک کمک کنند تا نحوه عملکرد ارگان‌های مختلف بدن را تعیین کند. نمونه‌هایی از اندام‌هایی که عملکرد نادرست آنها در آزمایش خون قابل مشاهده است شامل تیروئید، کبد یا کلیه‌ها می‌شود. پزشک شما همچنین می تواند از آزمایش خون برای جستجوی نشانگرهای بیماری ها و شرایط سلامتی مانند:

 • دیابت
 • ایدز
 • هپاتیت
 • کم خونی
 • سرطان
 • بیماری عروق کرونر قلب (ریسک فاکتور های قلبی مانند افزایش چربی ها)

حتی اگر فردی بیماری قلبی نداشته باشد، آزمایش خون می تواند نشان دهد که آیا ممکن است در خطر ابتلا به این بیماری باشد یا خیر.

سایر آزمایش‌های خون می‌توانند نشان دهند که آیا داروهایی که مصرف می‌کنید به درستی کار می‌کنند یا اینکه میزان لخته شدن خون شما را ارزیابی کنند.

 

10 آزمایش خون مهم

بیایید نگاهی دقیق‌تر به برخی آزمایش‌های رایج خون بیندازیم.

 1. شمارش کامل خون

یک شمارش معمول خون کامل (CBC) 10 جزء مختلف سطوح هر سلول اصلی خون شما را بررسی می کند: گلبول های سفید، گلبول های قرمز و پلاکت ها.

اجزای مهم این آزمایش شامل شمارش گلبول های قرمز، هموگلوبین و هماتوکریت است.

در اینجا محدوده معمولی از نتایج منبع قابل اعتماد آورده شده است، اگرچه هر آزمایشگاهی ممکن است محدوده خاص خود را داشته باشد که کمی متفاوت است:

اجزاء

 

محدوده نرمال

گلبول های قرمز (سلول های مسئول حمل اکسیژن در سراسر بدن)

 

مرد: 4.3-5.9 میلیون در میلی متر مکعب

 زن: 3.5-5.5 میلیون در میلی متر مکعب

گلبول های سفید (سلول های سیستم ایمنی در خون)

 

4500–11000/میلی متر مکعب

پلاکت ها (مواد کنترل کننده لخته شدن خون)

 

150000–400000/میلی متر مکعب

هموگلوبین (پروتئین درون گلبول های قرمز که اکسیژن را به اندام ها و بافت ها و دی اکسید کربن را به ریه ها برمی گرداند)

 

مرد: 13.5-17.5 گرم در دسی لیتر؛

زن: 12.0-16.0 گرم در دسی لیتر

هماتوکریت (درصد خون ساخته شده از گلبول های قرمز)

 

مرد: 41-53%؛

زن: 36-46٪

 

سطوح غیر طبیعی این اجزا ممکن است نشان دهنده:

 • کمبودهای تغذیه ای، مانند ویتامین B6 یا B12
 • کم خونی (کمبود آهن)
 • مشکلات لخته شدن
 • سرطان خون
 • عفونت
 • اختلالات سیستم ایمنی

بر اساس نتایج شما، پزشک آزمایش‌های بعدی را برای تأیید سطوح غیرطبیعی و تشخیص احتمالی تجویز می‌کند.

 1. پانل چکاپ پایه

یک آزمایش چکاپ پایه معمولاً سطوح هشت ترکیب را در خون بررسی می کند:

 • کلسیم
 • قند
 • سدیم
 • پتاسیم
 • کلسترول – تری گلیسیرید
 • آنزیم های کبدی SGOT-SGPT
 • نیتروژن اوره خون (BUN) - اسید اوریک
 • کراتینین

برای آزمایش چکاپ ممکن است شما نیاز داشته باشد که حداقل 8 ساعت قبل از گرفتن خون ناشتا باشید، بسته به دستور پزشک و اینکه آزمایش چه چیزی را اندازه گیری می کند.

چه برای معاینه معمولی به پزشک مراجعه کنید یا در بیمارستان بستری شوید، این چکاپ پایه ترکیبی از آزمایش‌هایی است که می‌تواند به پزشک در ارزیابی عملکردهای مهم بدن شما کمک کند.

از این آزمایشات می توان برای شناسایی تغییرات در تعادل مایعات، سطح الکترولیت، متابولیسم قند، چربی ها و عملکرد کلیه و کبد استفاده کرد.

این مقاله نگاهی عمیق به پانل متابولیک پایه، چرایی انجام آن و نتایج شما نشان می‌دهد.

 • یک پانل چکاپ پایه سطوح هشت ماده را در خون آزمایش می کند که تعادل الکترولیت، متابولیسم قند و عملکرد کلیه را اندازه گیری می کند.
 • نتایج آزمایش غیرطبیعی ممکن است برای تشخیص بیماری کلیوی، دیابت یا بیماری کبدی و سایر شرایط استفاده شود.
 • یک پزشک می تواند اطلاعات بیشتری در مورد معنای نتایج آزمایش شما و اینکه آیا درمان اضافی لازم است ارائه دهد.

نتایج شما به چه معناست؟

یک پانل متابولیک پایه ممکن است بخشی از یک معاینه معمولی باشد و همچنین ممکن است برای تشخیص برخی مسائل پزشکی از جمله دیابت و مشکلات کلیوی یا ریوی استفاده شود.

آزمایش‌هایی که پانل چکاپ پایه را تشکیل می‌دهند، آزمایش‌های خون (سرم) برای موارد زیر است:

 • نیتروژن اوره خون (BUN): این مقدار نیتروژن در خون را اندازه گیری می کند تا عملکرد کلیه شما را تعیین کند.
 • کراتینین: این می تواند به پزشک بگوید که کلیه های شما چگونه کار می کنند.
 • گلوکز: این سطح قند خون شما را بررسی می کند - سطوح غیر طبیعی بالا یا پایین گلوکز می تواند نشان دهنده طیف وسیعی از مشکلات باشد.
 • کلسیم: این می تواند به تعیین اینکه آیا مشکل استخوان کلیه یا پاراتیروئید (غده ای در گردن) وجود دارد یا خیر، کمک می کند.
 • سدیم: یکی از نمک های موجود در بدن است که تعادل آب بدن را منعکس می کند.
 • پتاسیم: این یکی دیگر از نمک های موجود در بدن است.

سطوح سدیم، پتاسیم و اسید اوریک شما به عنوان بخشی از پانل الکترولیت شما آزمایش می شود. تعادل الکترولیت برای عملکرد سالم سیستم عضلانی، قلبی عروقی و عصبی ضروری است.

در زیر محدوده های تقریبی سالم برای هر آزمایش موجود در پانل متابولیک پایه آورده شده است. بسته به آزمایشگاهی که آزمایش را انجام می دهد، این مقادیر مرجع ممکن است متفاوت باشد.

آزمایش

رنج نرمال

دسته بندی

BUN (نیتروژن اوره خون)

6-20 میلی گرم در دسی لیتر

آزمایش کلیه

کراتینین

0.6-1.3 میلی گرم در دسی لیتر

آزمایش کلیه

گلوکز

70-100 میلی گرم در دسی لیتر

متابولیسم قند

+Ca (کلسیم)

8.5-10.2 میلی گرم در دسی لیتر

پانل الکترولیت

+Na (سدیم)

135-145 واحد میلی اکی والان در هر لیتر خون

پانل الکترولیت

+K (پتاسیم)

3.7-5.2 واحد میلی اکی والان در هر لیتر خون

پانل الکترولیت

 نمونه گیری خون

چرا پانل متابولیک پایه انجام می شود؟

پانل متابولیک پایه می تواند به پزشکان ایده خوبی در مورد اینکه آیا شما مشکلات جدی با موارد زیر دارید یا خیر می دهد:

 • تصفیه خون
 • تعادل اسید/باز خون شما
 • سطح قند خون
 • سطوح الکترولیت

این می تواند به کشف انواع مشکلات پزشکی کمک کند، از جمله:

 • مشکلات کلیوی
 • مشکلات ریوی
 • مشکلات متابولیسم انسولین

در صورت غیرعادی بودن هر یک از این شاخص‌های اساسی، آزمایش‌های دقیق‌تری درخواست می‌شود.

یکی از مزایای پانل آزمایش این است که بسیاری از آزمایش ها را می توان تنها با یک نمونه خون انجام داد. سپس در یک آزمایشگاه تقسیم می شود.

 

پانل متابولیک پایه چگونه انجام می شود؟

برای انجام این پانل آزمایشات به مقدار کمی از خون شما نیاز است. نمونه خون از طریق "رگ گیری" به دست می آید. یک سوزن در رگ بازو یا دست شما وارد می شود. خون از طریق سوزن به داخل لوله کشیده می شود و در آزمایشگاه آنالیز می شود.

نتایج غیر طبیعی ممکن است نشان دهنده موارد زیر باشد:

 • بیماری کلیوی
 • دیابت
 • عدم تعادل هورمونی

پزشک برای تایید تشخیص آزمایشات بعدی را انجام خواهد داد.

 3.پانل متابولیک جامع

یک پانل متابولیک جامع (CMP) شامل تمام اندازه گیری های یک BMP و همچنین پروتئین ها و مواد اضافی مرتبط با عملکرد کبد است، مانند:

 • آلبومین
 • پروتئین کل
 • آلکالین فسفاتاز (ALP)، آنزیمی که بیشتر در استخوان‌ها و کبد یافت می‌شود و در چندین فرآیند بدن نقش دارد.
 • آلانین آمینوترانسفراز (ALT)، آنزیمی که در کبد یافت می شود
 • آسپارتات آمینوترانسفراز (AST)، آنزیمی که در کبد و سایر بافت های بدن یافت می شود
 • بیلی روبین، که ضایعات ناشی از تجزیه گلبول های قرمز خون است که کبد آنها را فیلتر می کند

 

همان نتیجه گیری را می توان از یک CMP به عنوان یک BMP برای همان موادی که یک BMP پوشش می دهد، گرفت. سطوح غیر طبیعی دیگر نیز می تواند نشان دهنده شرایط زمینه ای باشد،

3.پانل متابولیک جامع

یک پانل متابولیک جامع (CMP) شامل تمام اندازه گیری های یک BMP و همچنین پروتئین ها و مواد اضافی مرتبط با عملکرد کبد است، مانند:

 • آلبومین
 • پروتئین کل
 • آلکالین فسفاتاز (ALP)، آنزیمی که بیشتر در استخوان‌ها و کبد یافت می‌شود و در چندین فرآیند بدن نقش دارد.
 • آلانین آمینوترانسفراز (ALT)، آنزیمی که در کبد یافت می شود
 • آسپارتات آمینوترانسفراز (AST)، آنزیمی که در کبد و سایر بافت های بدن یافت می شود
 • بیلی روبین، که ضایعات ناشی از تجزیه گلبول های قرمز خون است که کبد آنها را فیلتر می کند

 

همان نتیجه گیری را می توان از یک CMP به عنوان یک BMP برای همان موادی که یک BMP پوشش می دهد، گرفت. سطوح غیر طبیعی دیگر نیز می تواند نشان دهنده شرایط زمینه ای باشد،

مانند:

 

سطوح بالا

سطوح پایین

ALP

انسداد مجرای صفراوی

سیروز

التهاب کیسه صفرا

سنگ کیسه صفرا

هپاتیت

بیماری پاژه

اختلالات متابولیسم استخوان

جراحی قلب

سوء تغذیه

کمبود روی

ALT

سیروز

هپاتیت

سرطان کبد

آسیب کبدی

نرمال در نظر گرفته می شود

AST

سیروز

شرایط قلبی

هپاتیت

مونونوکلئوز

پانکراتیت (مونو)

نرمال در نظر گرفته می شود

bilirubin

تخریب غیرطبیعی گلبول های قرمز خون(همولیز)

واکنش های دارویی نامطلوب

انسداد مجرای صفراوی

سندرم گیلبرت

هپاتیت

نگران کننده نیست

4.پانل لیپید

این آزمایش سطوح دو نوع کلسترول را بررسی می کند:

 • لیپوپروتئین با چگالی بالا (HDL) یا کلسترول "خوب".
 • لیپوپروتئین با چگالی کم (LDL) یا کلسترول "بد".

 

HDL "خوب" است زیرا مواد مضر را از خون شما حذف می کند و به کبد کمک می کند آنها را به مواد زائد تجزیه کند. LDL "بد" است زیرا می تواند باعث ایجاد پلاک در شریان های شما شود و خطر بیماری قلبی را افزایش دهد.

ممکن است لازم باشد حداقل 8 ساعت قبل از انجام این آزمایش ناشتا باشید.

در اینجا محدوده ها برای هر نوع آورده شده است:

 

بالا

کم/مطلوب

HDL

> 60 میلی گرم در دسی لیتر

مرد: <40 میلی گرم در دسی لیتر؛

 زن: <50 میلی گرم در دسی لیتر (کم)

LDL

> 160 میلی گرم در دسی لیتر

<100 میلی گرم در دسی لیتر (مطلوب)

5- پانل تیروئید

پانل تیروئید یا تست عملکرد تیروئید، میزان تولید و واکنش تیروئید شما به برخی هورمون‌ها را بررسی می‌کند، مانند:

 • تری یدوتیرونین (T3): همراه با T4، ضربان قلب و دمای بدن شما را تنظیم می کند.
 • تیروکسین (T4): همراه با T3، این متابولیسم و نحوه رشد شما را تنظیم می کند.
 • هورمون محرک تیروئید (TSH): این به تنظیم سطح هورمون هایی که تیروئید شما ترشح می کند کمک می کند.

تیروئید شما یک غده کوچک در گردن شماست. این به تنظیم عملکردهای بدن مانند خلق و خو، سطح انرژی و متابولیسم کلی کمک می کند.

در اینجا نتایج عادی وجود دارد:

 • T3: 80-180 نانوگرم در دسی لیتر خون
 • T4: 0.5-1.8 نانوگرم در دسی لیتر در بزرگسالان
 • TSH: 0.5-4 میلی واحد بین المللی در هر لیتر خون

سطوح غیر طبیعی این هورمون ها می تواند نشان دهنده شرایط متعددی باشد، مانند:

 • سطح پروتئین پایین
 • اختلالات رشد تیروئید
 • سطوح غیر طبیعی تستوسترون یا استروژن

6-بیومارکرهای قلبی

آنزیم ها پروتئین هایی هستند که به بدن شما کمک می کنند تا فرآیندهای شیمیایی خاصی مانند تجزیه غذا و لخته شدن خون را انجام دهد. آنها در سراسر بدن شما برای بسیاری از عملکردهای حیاتی استفاده می شوند.

سطوح غیر طبیعی آنزیم می تواند نشان دهنده بسیاری از شرایط باشد.

آنزیم های رایج آزمایش شده عبارتند از:

 • کراتین کیناز (CK): این آنزیمی است که عمدتاً در مغز، قلب و ماهیچه های اسکلتی قرار دارد. هنگامی که آسیب عضلانی اتفاق می افتد، CK به مقدار فزاینده ای به داخل خون نفوذ می کند.
 • کراتین کیناز MB- (CK-MB): این آنزیم ها در قلب شما یافت می شوند. آنها اغلب پس از حمله قلبی یا سایر آسیب های قلبی در خون شما افزایش می یابند.
 • تروپونین: این آنزیم قلبی است که می تواند به خون شما نشت کند و در نتیجه آسیب قلبی باشد. در اینجا محدوده های طبیعی برای آنزیم ذکر شده در بالا آمده است:
 • CK: 30-200 U/L
 • CK-MB: 0–12 IU/L
 • تروپونین: <1 نانوگرم در میلی لیتر

مجهزترین آزمایشگاه در تهران

7-تست عفونت مقاربتی

بسیاری از عفونت های مقاربتی (STIs) را می توان با استفاده از نمونه خون تشخیص داد. این آزمایش‌ها اغلب با نمونه‌های ادرار یا سواب‌های بافت عفونی برای تشخیص دقیق‌تر ترکیب می‌شوند.

بیماری های مقاربتی زیر را می توان با آزمایش خون تشخیص داد:

 • کلامیدیا
 • سوزاک
 • تبخال
 • اچ‌آی‌وی
 • سیفلیس

آزمایش خون همیشه درست پس از ابتلا به عفونت دقیق نیست. برای مثال، برای عفونت HIV، ممکن است لازم باشد حداقل یک ماه صبر کنید تا آزمایش خون بتواند ویروس را شناسایی کند.

8-پانل انعقاد

آزمایش‌های انعقادی میزان لخته شدن خون و مدت زمان لخته شدن خون را اندازه‌گیری می‌کنند. به عنوان مثال می توان به آزمایش زمان پروترومبین (PT) و آزمایش فعالیت فیبرینوژن اشاره کرد.

لخته شدن یک فرآیند حیاتی است که به شما کمک می کند خونریزی پس از بریدگی یا زخم را متوقف کنید. اما لخته شدن در ورید یا شریان می تواند کشنده باشد زیرا می تواند جریان خون را به مغز، قلب یا ریه های شما مسدود کند. این می تواند باعث حمله قلبی یا سکته شود.

نتایج آزمایش انعقاد بر اساس سلامت شما و هر شرایط زمینه ای که ممکن است بر لخته شدن خون تأثیر بگذارد متفاوت است.

از نتایج این آزمایش می توان برای تشخیص موارد زیر استفاده کرد:

 • سرطان خون
 • خونریزی بیش از حد (هموفیلی)
 • ترومبوز
 • شرایط کبدی
 • کمبود ویتامین K

9- آزمایش سرم سولفات DHEA

هورمون دهیدرواپی آندروسترون (DHEA) از غدد فوق کلیوی شما می آید. این تست خیلی زیاد یا خیلی کم است.

در مردان، DHEA به ایجاد ویژگی هایی مانند رشد موهای بدن کمک می کند، بنابراین سطوح پایین آن غیر طبیعی تلقی می شود. در زنان، سطوح بالا می تواند باعث ایجاد ویژگی های معمول مردانه، مانند موهای زائد بدن شود، بنابراین سطوح پایین طبیعی است.

سطوح پایین ممکن است ناشی از:

 • بیماری آدیسون
 • اختلال عملکرد آدرنال
 • هیپوفیز

سطوح بالا در مردان یا زنان می تواند ناشی از:

 • هیپرپلازی مادرزادی آدرنال
 • تومور خوش خیم یا بدخیم در غده فوق کلیوی
 • سندرم تخمدان پلی کیستیک (PCOS)
 • تومور تخمدان

10- تست پروتئین واکنشی C

پروتئین واکنشی (CRP) C : زمانی که بافت های بدن شما ملتهب می شوند توسط کبد شما ساخته می شود. سطوح بالای CRP نشان دهنده التهاب به دلایل مختلف است، از جمله:

 • عفونت باکتریایی یا ویروسی
 • بیماری های خود ایمنی، مانند لوپوس یا آرتریت روماتوئید
 • التهاب مربوط به دیابت
 • التهاب ناشی از ضربه جسمی یا عاداتی مانند سیگار کشیدن
 • سرطان

هرچه سطح بالاتر باشد، خطر ابتلا به بیماری قلبی بیشتر است:

 • کمتر از 0.3 میلی گرم در دسی لیتر: طبیعی است.
 • 3 تا 1.0 میلی گرم در دسی لیتر: افزایش جزئی می تواند با جنسیت، شاخص توده بدنی (BMI) یا شرایطی مانند افسردگی یا بی خوابی مرتبط باشد.
 • 0 تا 10.0 میلی گرم در دسی لیتر: افزایش متوسط معمولاً ناشی از التهاب سیستمیک، مانند بیماری خودایمنی، برونشیت، حمله قلبی یا سرطان.
 • بیش از 10.0 میلی گرم در دسی لیتر: افزایش مشخص معمولاً ناشی از عفونت جدی باکتریایی یا ویروسی، ترومای بزرگ یا واسکولیت سیستمیک است.
 • بیش از 50.0 میلی گرم در دسی لیتر: افزایش شدید معمولاً ناشی از عفونت حاد باکتریایی است.

 

دیگر آزمایشات روتین چیست که باید در مورد آنها بدانیم؟

اگر علائم مربوط به هر بیماری یا وضعیت طولانی مدتی را نشان می دهید، برای معاینه به پزشک مراجعه کنید. آنها یک معاینه فیزیکی انجام می دهند و به شما اطلاع می دهند که چه نوع آزمایش های خونی را باید انجام دهید.

اگر می خواهید یک آزمایش خون معمولی درخواست کنید، رایج ترین مواردی که باید در نظر بگیرید عبارتند از:

 • شمارش کامل خون (CBC)
 • پانل متابولیک پایه
 • پانل تیروئید
 • آزمایشات مواد مغذی برای سطوح مواد مغذی حیاتی، مانند آهن یا ویتامین B

برخی از آزمایشات دیگری که ممکن است بخواهید عبارتند از:

 • نشانگرهای آنزیمی اگر در خطر ابتلا به سرطان یا سایر شرایط مانند سیروز، سکته مغزی یا بیماری سلیاک هستید.
 • اگر اخیراً بدون روش مانع رابطه جنسی داشته اید یا با یک شریک جدید رابطه جنسی داشته اید، تست عفونت مقاربتی (STI) می دهد.

 

هر چند وقت یک بار باید چکاپ آزمایش خون انجام دهم؟

بر اساس دستورالعمل‌های سازمان‌های بالینی مختلف، چند وقت یک‌بار باید معاینه فیزیکی انجام دهید، ممکن است به سن شما بستگی داشته باشد:

 • سنین 18 تا 39: حداقل هر 5 سال یکبار
 • سنین 40 تا 49:حداقل هر 2 تا 3 سال یکبار
 • سنین 50 سال و بالاتر: حداقل هر 1 تا 2 سال یکبار

پزشک تصمیم خواهد گرفت که آیا در طول معاینه فیزیکی به آزمایش خون نیاز دارید یا خیر.

به طور کلی، توصیه‌ها برای حداقل آزمایش لیپید از سن 20 سالگی و هر 5 سال بعد از آن برای افراد با خطر کم بیماری قلبی، توصیه می‌شود.

برای افرادی که در معرض خطر بالاتر بیماری قلبی هستند، ممکن است آزمایش چربی های مکرر لازم باشد.

علاوه بر این، اگر فشار خون شما به طور مداوم بالای 135/80 باشد، باید آزمایش گلوکز خون بدهید. افراد بالای 50 سال باید سالانه آزمایش خون مخفی مدفوع برای غربالگری سرطان کولورکتال انجام دهند.

اما برخی از پزشکان ممکن است در طول معاینه بدنی سالانه شما آزمایش خون معمولی را پیشنهاد دهند، و در برخی موارد، ممکن است بخواهید آزمایشات بیشتری انجام دهید. به عنوان مثال، زمانی که:

 • شما علائم غیر معمول و مداوم را تجربه می کنید. اینها می تواند شامل هر چیزی از خستگی و افزایش وزن غیرعادی گرفته تا درد جدید باشد.
 • شما می خواهید سلامت خود را بهینه کنید. دانستن سطوح اجزای مختلف خون، مانند کلسترول HDL و LDL، به شما این امکان را می دهد که رژیم غذایی یا برنامه تناسب اندام خود را برای به حداکثر رساندن عادات سالم تغییر دهید.
 • شما می خواهید خطر بیماری یا عوارض خود را کاهش دهید. آزمایش خون منظم می تواند علائم هشدار دهنده تقریباً هر بیماری را در مراحل اولیه تشخیص دهد. بسیاری از بیماری های قلبی، ریوی و کلیوی را می توان با استفاده از آزمایش خون تشخیص داد.

اگر می‌خواهید آزمایش‌های خاصی را انجام دهید یا بیشتر از یک بار در سال انجام دهید، ابتدا با پزشک خود صحبت کنید.

چه کسی آزمایش خون من را تجویز می کند؟

پزشک شما معمولاً در طی معاینه فیزیکی، معاینه یا قرار ملاقاتی که برای غربالگری یک بیماری خاص در نظر گرفته شده است، آزمایش خون را برای شما تجویز می کند.

امکان سفارش آزمایش خون بدون تجویز پزشک از طریق وجود دارد، اما بیمه درمانی ممکن است این آزمایش‌ها را پوشش ندهد.

در حالی که چنین آزمایش‌های خونی ممکن است در دسترس‌تر و راحت‌تر باشد، ممکن است تفسیر نتایج بدون متخصص پزشکی دشوارتر باشد.

 

کجا می توانم آزمایش خون را انجام دهم؟

مکان های مختلفی وجود دارد که خدمات آزمایشگاهی را ارائه می دهد که شامل آزمایش خون می شود. اکثر بیمارستان ها دارای آزمایشگاهی هستند که می توانید برای انجام آزمایشات به آن مراجعه کنید. برخی از آزمایشگاه‌ها گزینه‌های نمونه گیری در منزل خواهند داشت. دیگران ممکن است نیاز به قرار ملاقات داشته باشند.

     آزمایشگاه های خصوصی بیمارستان‌ها ممکن است از آزمایشگاه‌های خصوصی برای تخلیه برخی آزمایش‌ها از آزمایشگاه‌های خود یا در مواردی که آزمایش تخصصی نیاز است استفاده کنند. اغلب، برنامه های بیمه درمانی از شما می خواهند که از آزمایشگاه خاصی که در شبکه آنها است برای پوشش آزمایش استفاده کنید. آزمایشگاه بیمارستان رسالت مفتخر است که با اکثر بیمه های درمانی قرارداد دارد و میتواند هزینه های بیماران را پوشش دهد.

شما می توانید با مراجعه حضوری و یا بصورت غیر حضوری فقط با تماس با ما و یا ثبت درخواست نمونه گیری از منزل از طریق سایت آزمایشگاه بیمارستان رسالت براحتی پذیرش شوید سپس نیروهای متخصص نمونه گیری در منزل آزمایشگاه با هماهنگی شما به محل مورد نظر شما اعزام شده و طبق پروتکل های بهداشتی از شما نمونه گیری کرده و به دست نیروهای متخصص ما در آزایشگاه می رسانند، پس از تکمیل روند آزمایش ها، شما پیامی حاوی لینک جواب آزمایش خود دریافت میکنید و در آخر میتوانید جواب خود را براحتی دریافت کنید. برای ما رضایت و راحتی شما اهمیت دارد.

چرا برخی از آزمایشات خون نیاز به ناشتا بودن دارند؟

هر چیزی که می‌خورید و می‌نوشید حاوی ویتامین‌ها، پروتئین‌ها و سایر مواد مغذی است که می‌تواند باعث افزایش یا کاهش موقت سطوح مرتبط در خون شود.

ناشتا بودن به مدت 8 تا 12 ساعت به شما کمک می کند تا مطمئن شوید که نتایج آزمایش خون فاقد این متغیرها است و نتایج آزمایش شما را تا حد امکان دقیق می کند.

برخی از آزمایشات رایج که ممکن است نیاز به ناشتا بودن داشته باشند عبارتند از:

 • تست های کلسترول
 • آزمایشات قند خون
 • تست های عملکرد کبد
 • تست های عملکرد کلیه
 • پانل متابولیک پایه
 • آزمایشات گلوکز

چه مدت طول می کشد تا به نتیجه برسد؟

در دسترس شدن نتایج ممکن است از چند ساعت تا چند روز طول بکشد. در اینجا یک نمای کلی از مدت زمانی که ممکن است برخی از آزمایشات رایج طول بکشد آورده شده است:

شمارش کامل خون (CBC) : 24 ساعت

پانل متابولیک پایه: 24 ساعت

پانل متابولیک کامل: 24 تا 72 ساعت

پانل لیپید: 24 ساعت

زمان‌بندی می‌تواند به آزمایشگاه خاصی که در آن آزمایش می‌شوید و تعداد آزمایش‌هایی که در آن واحد انجام می‌دهید بستگی دارد. اگر چندین آزمایش را سفارش دهید، ممکن است تا زمانی که همه آزمایش ها کامل نشده اند، نتایج کامل را دریافت نکنید.

گاهی اوقات یک آزمایشگاه فقط نتایج را برای پزشک شما منتشر می کند، که آنها را بررسی می کند و سپس آنها را برای شما منتشر می کند.

نحوه خواندن نتایج آزمایش خون

در حالی که هر آزمایشگاه یا شرکت ارائه دهنده آزمایش ممکن است گزارش های نتایج خود را به طور متفاوتی ساختار دهد، همه آنها باید اجزای یکسانی را داشته باشند که توسط قانون اجباری شده است.

 • برخی از آنها ممکن است محتوای اداری باشد، مانند نام فردی که آزمایش خون را انجام داده، تاریخ انجام آزمایش و نام پزشکی که آزمایش را تجویز کرده است.
 • نتیجه آزمایش کمی نتایج معمولاً در مواردی که آزمایش مقدار چیزی را اندازه‌گیری می‌کند، به صورت عددی نوشته می‌شود. به عنوان مثال، اگر آزمایش میزان کلسترول خون شما را اندازه گیری کرد.
 • نشانگرهای غیر طبیعی اغلب، یک گزارش آزمایشگاهی شامل نوعی نشانگر می‌شود که به شما اطلاع می‌دهد که آیا نتیجه خارج از بازه طبیعی است و بنابراین غیرطبیعی است. به عنوان مثال، ممکن است حرف H را برای نشان دادن زیاد، حرف L برای نشان دادن کم، یا مخفف WNL را برای «در محدوده معمولی» ببینید. اگر نتایج شما بسیار غیرعادی باشد، ممکن است یک ستاره و برخی نظرات اضافی را در متن مشاهده کنید. در این مورد، معمولاً با پزشک خود تماس می گیرید.
 • هر آزمایشگاه محدوده مرجع خود را برای هر نوع آزمایش خواهد داشت. به طور معمول، این محدوده مرجع در گزارش آزمایشگاهی شما در کنار مقدار عددی نتیجه شما نوشته می شود تا بتوانید ببینید نتیجه شما در چه محدوده ای قرار می گیرد.

روش معمول کار خون چیست؟

یک پرستار یا تکنسین معمولاً آزمایش خون را در آزمایشگاه یا در مطب پزشک انجام می دهد. این روش فقط چند دقیقه طول می کشد.

 

برای انجام آزمایش خون توسط پرستار یا تکنسین:

 1. ناحیه بازوی شما را که از آنجا خون می گیرند تمیز می کند.
 2. یک نوار لاستیکی به بازو می‌بندد تا رگ‌های شما را بیشتر نمایان کند و از شما می‌خواهد یک مشت بسازید.
 3. یک سوزن متصل به لوله را به آرامی در رگ قرار می دهد تا خون بگیرد.
 4. سوزن را از روی پوست جدا می کند و پس از اتمام جمع آوری، باند لاستیکی را از روی بازوی شما برمی دارد.
 5. محل تزریق را با بانداژ یا پنبه تمیز و نوار پزشکی می پوشانید.

 

 ---------------------------------------------------------------------------------------------------

 

شرکت های هواپیمایی طرف قرارداد با آزمایشگاه بیمارستان رسالت

 

Image
هواپیمایی قطر
Image
هواپیمایی فلای دبی
Image
هواپیمایی کرندون
Image
هواپیمایی ایران ایرتور
Image
هواپیمایی آسمان
Image
هواپیمایی سان اکسپرس
Image
هواپیمایی زاگرس
Image
هواپیمایی امارات
Image
هواپیمایی ایران ایر
Image
هواپیمایی قشم ایر
Image
هواپیمایی معراج
Image
هواپیمایی تابان
Image
هواپیمایی ماهان
Image
هواپیمایی ترکیش
Image
هواپیمایی پگاسوس
Image
هواپیمایی لوفت هانزا

درباره ما

آزمایشگاه پاتوبیولوژی بیمارستان رسالت(رویال تهران) با مساحت 500 متری در جنب پل سید خندان تهران آماده ارائه خدمات به شما عزیزان  (شرکت های دولتی و خصوصی و سازمان ها و موسسات )می باشد. ضمنا آزمایشگاه بیمارستان رسالت پذیرای کلیه بیمه های تکمیلی می باشد.

 

تماس

آدرس : تهران - ضلع شرقی پل سید خندان، اول 45 متری رسالت، نبش ابوذر غفاری

تلفن : 02122862018  _ 02122852658
تلفن پشتیبانی شبانه روزی : 09198042925
فکس : 02122897319

 

 

نقشه آزمایشگاه

منوی اصلی