آزمایش خون در منزل | نمونه گیری خون در منزل

آزمایش خون در منزل، آزمایشگاه بیمارستان رسالت این بار محتوی ای برای شما مهیا کرده است که دغدغه اکثر خانواده هایی است که کودک دلبندشان آزمایش خون دارد.در ابتدا لازم می دانیم مقدمه ای درباره خدمات خود را با شما درمیان بگذاریم. لذا سرویس نمونه گیری خون در منزل آزمایشگاه پاتوبیولوژی بیمارستان رسالت تهران(رویال تهران) سرویس جذابی می تواند باشد.

آزمایشگاه بیمارستان رسالت با داشتن تکنسین ها متخصص و با تجربه در نمونه گیری از انواع سنین شامل نمونه گیری از نوزادان، کودکان و سنین دیگر ؛ همچنین در هر شرایط خاص شامل افراد با سنین بالا و ناتوان، افراد با های مختلف، افرادی که دارای معلولیت هستند و ... آماده ارائه خدمات می باشد.

لازم به ذکر است که آزمایشگاه بیمارستان رسالت با داشتن تیم نمونه گیری در منزل، خدمات آزمایشگاه را برای شما آسان تر می کند؛ فقط کافی است با در خواست آزمایش در منزل و یا محل مورد نظر شما شامل محل کار و یا محل های عمومی دیگر، پذیرش خود را ثبت کنید. شما می توانید هم از طریق سایت آزمایشگاه بیمارستان رسالت با نشانی www.resalathospitallab.com و یا تماس با پشتیبانی آزمایش در منزل، با شماره گیری 0919804292502122852658  درخواست خود را به ما اعلام کرده و پس از ثبت آن، تیم آزمایش در منزل ما جهت هماهنگی با شما تماس گرفته و با شما هماهنگ می شود در نهایت شما روندی آرامبخش و رضایت مند را با ما تجربه خواهید کرد. تکنسین های ما با رعایت پرتکل های بهداشتی در محل مورد نظر شما، نمونه گیری کرده سپس نمونه با باکس های دارای دما و شرایط مناسب نمونه تحویل آزمایشگاه داده می شود؛ و پس از طی کردن انجام ازمایش، نتیجه به شما توسط لینک پیامک می شود و شما می توانید به سایت آزمایشگاه، قسمت جوابدهی وارد شوید و با استفاده از مشخصات روی قبض خود به جواب آزمایش خود دسترسی پیدا کنید و اگر مایل به دریافت فیزیکی آن می باشید حضورا به آزمایشگاه مراجعه کنید و یا از طریق پیک آزمایشگاه جواب خود را دریافت کنید.

چنانچه آزمایشی را بصورت اورژانسی جواب می خواهید با تیم پشتیبانی هماهنگ کنید تا در اسرع وقت آماده شود.

میدانیم که اکثر شما عزیزان از خانواده های قدیمی و همیشه همراه آزمایشگاه بیمارستان رسالت هستید و ما را نزدیک می شناسید اما برای عزیزانی که بتازگی به ما پیوستند و اعتماد کردند لازم میدانیم از شرایط و دقت وکیفیت آزمایشگاه، نحوه انجام آزمایش ها مختصری توضیح دهیم:

آزمایشگاه بیمارستان رسالت (رویال تهران) با داشتن فضایی به مساحت 500 متر دارای تجهیزات بروز دنیا و دارای تاییدیه های بین المللی در انجام انواع آزمایش ها دارای بخش های پذیرش، نمونه گیری(شامل بخش های مجزا نمونه گیری از بزرگسالان، کودکان و نوزادان، بخش نمونه گیری کرونا و آنفولانزا، نمونه گیری ویروس زگیل تناسلی)، خون شناسی ، بانک خون، انعقاد، بیوشیمی، هورمون شناسی، سرولوژی، الکتروفورز و کروماتوگرافی، میکروب، ادرار، TLC، مولکولی وکرونا می باشد و همچنین فضایی بزرگ و راحت را برای نشستن و انتظار شما عزیزان طی فرآیند آزمایش محیا کرده است. آزمایشگاه بیمارستان رسالت با داشتن بیش از 40 سال تجربه و تیم متخصص و با تجربه در بخش های مختلف دارای مدارک تحصیلی مرتبط و موفق؛ با انجام آزمایش های شما توسط دستگاه های بروز، اتوماتیک با روش Close و بدون دخالت فیزیکی پرسنل، با هدف بالا بردن دقت و صحت جواب آزمایش های شما عزیزان، آماده خدمت گذاری می باشد.

همچنین آزمایشگاه بیمارستان رسالت بصورت شبانه روزی و 24 ساعته با تیم سه شیفت آماده پذیرایی شما عزیزان در همه ایام هفته، جمعه ها و تعطیلات رسمی می باشد بنابراین شما می توانید هر زمان که مایل بودید آزمایش دهید و یا برای جلوگیری از اتلاف وقت و راحتی خود به تیم نمونه گیری در منزل ما درخواست دهید و آزمایش خود را در محل مورد نظر خود بدهید.

لازم است بدانید آزمایشگاه بیمارستان رسالت برای رفاه حال شما با همه بیمه های پایه و تکمیلی قرارداد دارد.

 بیمه های طرف قرارداد با آزمایشگاه بیمارستان رسالت به شرح ذیل می باشند:

ردیف

نام بیمه

ردیف

نام بیمه

1

بیمه تامین اجتماعی

2

بیمه بانک سپه

3

بیمه خدمات درمانی

4

بیمه بانک کشاورزی

5

بیمه نیروهای مسلح

6

بیمه بانک مرکزی

7

بیمه آتیه سازان حافظ

8

بیمه بانک صنعت و معدن

9

بیمه شهرداری

10

بیمه بانک توسعه صادرات

11

بیمه کوثر

12

بیمه پارسیان

13

بیمه پانزده خرداد

14

بیمه کمک رسانی ایران SOS

15

بیمه دانا

16

بیمه رازی

17

بیمه دی

18

بیمه شرکت نفت بازنشستگان

19

بیمه ایران

20

بیمه سینا

21

بیمه البرز

22

بیمه نوین

23

بیمه آسیا

24

بیمه حکمت صبا

25

بیمه بانک ملی

26

بیمه تجارت نو

27

بیمه بانک صادرات

28

بیمه کارآفرین

29

بیمه بانک تجارت

30

بیمه معلم

31

بیمه بانک ملت

32

بیمه ما

33

بیمه میهن

34

بیمه SOS پاسارگاد

35

بیمه بنیاد شهید

36

بیمه ملت

37

بیمه سرمد

 38

بیمه سامان

39

بیمه شرکت نفت

 

 

 

 

برای ما راحتی و رضایت خاطر شما در اولویت قرار دارد.

در ادامه با هدف کمک به موضوع پر دغدغه شما (آزمایش و نمونه گیری از فرزند دلبندتان) همراه هستیم

هنگامی که کودک شما نیاز به آزمایش خون دارد، این نکات را مطالعه کنید.

آزمایش خون می تواند برای شما و فرزندتان استرس زا باشد. می توانید اقداماتی را انجام دهید تا این روند آسان تر شود. به فرزندتان بگویید که هر کاری که از دستتان بر می آید انجام می دهید تا به راحتی پیش برود. در زیر نکاتی وجود دارد که ممکن است کمک کند.

آزمایش خون در منزل

دانستن و انتظار روبرو شدن با چه چیزی

آماده بودن و آرام بودن به افزایش سطح راحتی کودک شما کمک می کند. این نکات می تواند کمک کند:

از تکنسین نمونه گیری بپرسید که آیا آزمایش خون شامل نمونه گیری از نوک انگشت یا پا می باشد و یا خون گیری از رگ می باشد. تجربه برای هر کدام بسیار متفاوت است و شما نمی خواهید فرزندتان غافلگیر شود.

همچنین ممکن است بخواهید بپرسید که آیا می توان از یک داروی بی حس کننده (بی حس کننده موضعی) برای کاهش درد استفاده کرد. مگر اینکه توسط تکنسین نمونه گیری  به شما گفته شود، مطمئن شوید که کودک شما قبل از آزمایش مایعات زیادی می نوشد. این جریان خون را بهبود می بخشد. همچنین یافتن و دسترسی به رگ را آسان تر می کند.

بپرسید آیا می توانید قبل از موعد بدون فرزندتان به آزمایشگاه مراجعه کنید تا ببینید چه اتفاقی می افتد. این امر به ویژه در صورتی مفید است که فرزند شما اغلب به آزمایش خون نیاز داشته باشد. می توانید دقیقاً یاد بگیرید که کجا بروید و کارها چقدر طول می کشد. همچنین می توانید با تکنسین های آزمایشگاه ملاقات کنید.

اگر برای شما رویت محیط آزمایشگاه برای شما از قبل امکان پذیر نمی باشد، کافی است با یکی از شماره تلفن های آزمایشگاه تماس حاصل بفرمایید و درخواست خود را با ما درمیان بگذارید. برای مثال، ممکن است توضیحی در مورد آزمایشگاه بخواهید یا می توانید بپرسید کدام تکنسین آزمایشگاهی برای کودکان بهتر است.

اگر تکنسین در خونگیری مشکل داشته باشد، از تکنسین نمونه گیر خود یا فردی دیگر در آزمایشگاه بپرسید که این روند چگونه است. به آنها اطلاع دهید که اگر این اتفاق بیفتد، می توانید محترمانه از تکنسین دیگری درخواست کنید.

به کودک خود کمک کنید تا آماده شود؛ هنگامی که بدانید چه انتظاری دارید، می توانید کودک خود را آماده انجام آزمایش خون کنید.

همانگونه که درباره چگونگی انجام آزمایش خون در منزل و یا محیط آزمایشگاه را توضیح می دهید، آرامش بخش و واقعی باشید. توضیح دهید که باید انجام شود، اما بپذیرید که ای کاش نیازی به آن نبود.

برای مثال به کودک خود بگویید که ممکن کمی درد داشته باشد، اما آزمایش خون طولانی نخواهد بود. به کودک خود اجازه دهید بداند که پس از پایان آن، آسیب فورا متوقف می شود.

آنچه را که فرزندتان در آزمایشگاه خواهد دید را توصیف کنید. ممکن است بگویید چند نفر آنجا خواهند بود و برخی با لباس فرم خواهند بود. به کودک خود بگویید که ممکن است افراد دیگری نیز خونگیری شوند.

اجازه دهید فرزندتان بداند که هر کاری که می توانید انجام خواهید داد تا تجربه را تا حد امکان آسان کنید.

کمک به فرزندتان برای کنترل

ممکن است هیچ چیز بیشتر از دانستن اینکه او احساس درد خواهد کرد باعث ترس کودک شما نشود. شما می توانید با اجازه دادن به فرزندتان در کنترل هر چه بیشتر بر اوضاع کمک کنید. یک یا چند مورد از موارد زیر را امتحان کنید:

در خانه تمرین کنید. از فرزندتان بخواهید بی حرکت بماند، سپس حرکت کند، سپس بی حرکت بماند. این به کودک شما کمک می کند کنترل را تمرین کند.

در آزمایشگاه، در حین نمونه گیری خون با فرزندتان بمانید. اما اگر کودکتان سن بیشتری دارد و از شما می خواهد که این کار را نکنید، به خواسته های او احترام بگذارید.

از فرزندتان بپرسید که آیا می‌خواهد خون‌گیری را تماشا کند. اگر فرزندتان نمی‌خواهد تماشا کند، می‌توانید با یک کتاب یا با گفتن یک داستان، حواس او را پرت کنید.

وقتی تکنسین برای آزمایش خون آماده شد، از کودک خود بخواهید تا 3 بشمارد. این نشانه تکنسین برای گذاشتن سوزن است.

اگر کودکتان سن کمی دارد، می توانید سعی کنید با این روش حواس او را پرت کنید: از کودک خود بخواهید وانمود کند که انگشت شما یک شمع است و با یک نفس بزرگ "شعله را خاموش کند". این کار همچنین به پر شدن و آرامش رگ ها کمک می کند و خون گیری را آسان تر می کند.

کمک به آرامش فرزندتان

فکر کردن به خونگیری ممکن است هر دوی شما را مضطرب کند. به عنوان والدین، می‌توانید در ایجاد محیطی آرام‌تر پیشقدم شوید:

آزمایش خون در منزل خود می تواند از این اضطراب دورتان کند و بتوانید احساس راحتی کنید.

با آزمایش در منزل می توانید در وقت خود صرفه جویی کرده و دیگر نگران ترافیک و دیر رسیدن به آزمایشگاه نباشید.

می توانید محیطی مثل اتاق کودکتان که در آن آرامش دارد را برای انجام آزمایش خون در منزل در نظر بگیرید و در حین نمونه گیری برای کودکان موسیقی که دوست دارد پخش کنید.

اگر می توانید، از خواهر و برادرهایش بخواهید که در کنارش بمانند.

برنامه ریزی کنید که بعد از خون گیری یک کار سرگرم کننده با کودکتان انجام دهید.

به احساسات فرزندتان احترام بگذارید

خونگیری برای بسیاری از افراد بسیار ترسناک است. گفتن این حرف و گفتن اینکه بزرگسالان نیز آنها را ترسناک می دانند، اشکالی ندارد.

اگر فرزندتان خوشحال نیست، این احساس را با گفتن این جمله منعکس کنید: «می‌دانم که از انجام این آزمایش ناراضی هستید».

به کودک نگویید "پسر بزرگ" یا "دختر بزرگ" باشد. این می تواند باعث شود که فرزند شما در صورت عدم موفقیت احساس شرم کند.

در طول خونگیری، نگران نظر دیگران نباشید. آنچه را که برای راحتی فرزندتان لازم است انجام دهید.

مهم نیست که همه چیز چقدر خوب پیش می رود، به فرزندتان اعتبار زیادی برای گذراندن این تجربه بدهید.

امیدواریم این محتوی برای شما مفید بوده باشد.

 

مطالب مرتبط :

آزمایش ادرار در منزل | آزمایش هپاتیت در منزل

آزمايش در منزل تهران 

درباره ما

آزمایشگاه پاتوبیولوژی بیمارستان رسالت(رویال تهران) با مساحت 500 متری در جنب پل سید خندان تهران آماده ارائه خدمات به شما عزیزان  (شرکت های دولتی و خصوصی و سازمان ها و موسسات )می باشد. ضمنا آزمایشگاه بیمارستان رسالت پذیرای کلیه بیمه های تکمیلی می باشد.

 

تماس

آدرس : تهران - ضلع شرقی پل سید خندان، اول 45 متری رسالت، نبش ابوذر غفاری

تلفن : 02122862018  _ 02122852658
تلفن پشتیبانی شبانه روزی : 09198042925
فکس : 02122897319

 

 

نقشه آزمایشگاه

منوی اصلی