تست RAST | تست رادیوآلرگوجاذب

تست RAST یا تست رادیوآلرگوجاذب تست آلرژی IGE "تست RAST" تست آلرژی خون :برای تعیین اینکه آیا فرد به یک ماده خاص یا گروهی از مواد حساسیت دارد یا خیر انجام می شود. این آزمایش خون آنتی بادی به نام ایمونوگلوبولین Ig E  را برای اندازه گیری واکنش سیستم ایمنی به آلرژن های خاص یا طیف وسیعی از آلرژن ها بررسی می کند.

 

RAST TEST

نمونه (های) مورد نیاز است

خون

آماده سازی های لازم

ناشتا بودن لازم نیست

تست RAST آنتی بادی به نام ایمونوگلوبولین IgE را بررسی می کند تا واکنش سیستم ایمنی بدن به آلرژن های خاص یا طیفی از آلرژن ها را اندازه گیری کند.

تست RAST چیست؟

آزمایش خون آلرژی آزمایشگاهی که برای تایید آلرژی افراد استفاده می شود، به عنوان تست RAST شناخته می شود. به تعیین وجود آنتی بادی برای مواد خاصی کمک می کند که فرد ممکن است حساسیت غیر طبیعی به آنها داشته باشد. بدن انسان در پاسخ به برخی آلرژن ها یا آلرژن ها پروتئین یا آنتی بادی تولید می کند. مواد خارجی اگر آلرژی داشته باشید، سیستم ایمنی بدن شما در پاسخ به آلرژن ها، IgE تولید می کند، حتی اگر آنها بی ضرر باشند. این اغلب منجر به علائم حاد، مزمن یا کشنده می شود. تست آلرژی RAST یک روش حساس، مقرون به صرفه و ایمن است که توسط یک متخصص با تجربه انجام شود.

 نام های دیگر آزمون RAST چیست؟

 تست RAST به عنوان یک تست رادیو آلرژی نیز شناخته می شود. اغلب اوقات، ممکن است به عنوان آلرژی IgE، ایمونوگلوبولین E، IgE کمی، IgE تام یا تست IgE خاص نیز شناخته شود.

 پارامترهای تست RAST چیست؟

 یک تست RAST یافته ها را در مقیاس درجه 0 تا 6 گزارش می کند. هر چه این مقدار کمتر باشد، احتمال آلرژی کمتر است. مقادیر مثبت یا بالاتر نشان دهنده احتمال بیشتر آلرژی است. تست های RAST می توانند دو نوع باشند:

 تست اختصاصی IgE: میزان IgE تولید شده توسط بدن در واکنش به یک آلرژن خاص را اندازه گیری می کند.

 RAST چه می کند ؟

 تست RAST وجود آنتی بادی یا IgE را در سیستم ایمنی اندازه گیری می کند. این آنتی بادی ها باعث آزاد شدن برخی مواد شیمیایی در بدن می شوند که باعث واکنش آلرژیک می شوند. هنگامی که شما به یک ماده خاص حساسیت دارید، سیستم ایمنی بدن شما به اشتباه آلرژن یا ماده خارجی را به عنوان یک تهدید تشخیص می دهد. سپس شروع به سنتز آنتی بادی های IgE می کند که به طور خاص به آلرژن متصل می شوند و سعی می کنند آن را غیرفعال کنند. نتایج نشان می دهد که آیا بدن به یک یا چند ماده واکنش نشان می دهد یا نه و برای نشان دادن شدت واکنش درجه بندی می شود.

 محدوده نرمال تست RAST چقدر است؟

 تست RAST | تست رادیوآلرگوجاذب

 چه کسی باید تست RAST بگیرد ؟

 اگر به آلودگی، گرد و غبار، موی حیوانات خانگی یا گرده آلرژی دارید، این احتمال وجود دارد که به شرایطی به نام رینیت آلرژیک یا تب یونجه مبتلا شوید. برخی از علائم رایج عبارتند از:

 سردردهای مداوم

 خارش، قرمزی یا آبریزش چشم

 عطسه یا آبریزش بینی

 گلو درد

 سرفه مزمن یا خس خس سینه همراه با تنگی نفس

 از سوی دیگر، زمانی که علائم و نشانه‌های خاصی را نشان می‌دهید که مخصوص مصرف یک غذای خاص یا گروهی از غذاها است، یک یا چند آزمایش RAST ویژه آلرژن لازم است. اینها ممکن است شیر، تخم مرغ، آجیل، غذاهای دریایی، غلات یا حبوبات باشند. علائم ممکن است در عرض 30 دقیقه تا 2 ساعت پس از مصرف ظاهر شود. اینها ممکن است:

 علائم گوارشی مانند استفراغ، اسهال، درد شکم، گرفتگی عضلات یا حالت تهوع

 

 واکنش های تنفسی مانند خس خس ناگهانی، سرفه، تورم تارهای صوتی، سفتی گلو و قفسه سینه، یا احساس سوزن سوزن شدن در دهان

 بیماری های پوستی مانند تورم صورت، لب ها یا زبان، اگزما (خشک یا لایه برداری پوست) و خارش کلی بدن

 واکنش های قلبی عروقی مانند سبکی سر، درد قفسه سینه، سرگیجه، رنگ پریدگی پوست و عرق کردن.

 اگر به عطرهای خاص، نیکل، مواد شیمیایی، شوینده ها یا گیاهان سمی حساسیت دارید، ممکن است نیاز به آزمایش RAST داشته باشید. علائم رایج عبارتند از:

 کهیر و تورم پوست

 بثورات غیر قابل توضیح یا خارش پوست

 احساس سوزش یا ایجاد تاول روی پوست

 واکنش های آلرژیک به طور کلی می تواند از احتقان ناراحت کننده تا شوک آنافیلاکتیک کشنده متغیر باشد. یک متخصص ممکن است آزمایش RAST را برای کمک به ارزیابی وضعیت شما و توصیه خط صحیح درمان توصیه کند.

  مقدمات مورد نیاز برای تست RAST چیست؟

 از آنجایی که این یک آزمایش خون ساده است که توسط یک متخصص انجام می شود، هیچ آمادگی لازم نیست. اطمینان از اینکه حداقل 3 روز قبل از انجام آزمایش آنتی هیستامین مصرف نمی کنید ضروری است زیرا ممکن است با نتایج آزمایش تداخل داشته باشد. با پزشک خود صحبت کنید برای هر گونه تردید یا سؤالی که ممکن است قبل از انجام آزمایش RAST داشته باشید.

 نوع نمونه مورد نیاز برای تست RAST چیست؟

 افراد حرفه ای یک آزمایش خون ساده را برای انجام آزمایش RAST انجام می دهند. معمولاً یک نمونه 0.3 میلی لیتری سرم برای هر آلرژن مورد نیاز است. این نمونه خون معمولاً از ورید بازو گرفته می شود.

  در طول آزمایش خون RAST چه انتظاری باید داشته باشم؟

 انجام یک تست RAST ساده به کمتر از 5 دقیقه نیاز دارد. می توانید انتظار موارد زیر را داشته باشید:

 در راحتی خانه از شما خواسته می شود که روی یک صندلی بنشینید، در حالی که نمونه گیر ما به دنبال رگ قابل دسترس در بازوی شما خواهد بود. (رگ گیری).

 پس از ضد عفونی شدن ناحیه، با استفاده از یک سوزن نازک استریل خون گرفته می شود. ممکن است یک سوزش کوچک احساس کنید.

 نمونه خون جمع‌آوری‌شده در یک ویال یا لوله آزمایش قرار داده می‌شود.

 یک تکه پنبه یا گاز کوچک روی بازوی شما گذاشته می شود تا خونریزی را متوقف کند.

 پس از اعمال یک بانداژ کوچک بر روی ناحیه، فرآیند تکمیل خواهد شد.

 کارشناسان ما در هر مرحله راحتی شما را در نظر می گیرند.

 بعد از تست RAST چه انتظاری باید داشته باشم؟

 نمونه خون شما برای آزمایش و ارزیابی بیشتر به آزمایشگاه ما ارسال خواهد شد. می توانید انتظار داشته باشید که نتایج ظرف 5 روز پس از جمع آوری نمونه برای شما ارسال شود.

 خطرات آزمایش RAST چیست؟

 به طور معمول، آزمایش RAST هیچ خطر یا عوارض جانبی جدی ندارد. برخی از افراد ممکن است متوجه کبودی خفیف، درد بازو یا مقداری خونریزی در ناحیه‌ای شوند که خون از آن گرفته شده است. به طور معمول، این علائم در طی یک یا دو روز به خودی خود فروکش می کنند.

چه زمانی می توانم منتظر نتایج تست RAST خود باشم ؟

 به طور معمول، نتایج آزمایش RAST حدود یک هفته طول می کشد در آزمایشگاه بیمارستان رسالت ، می توانید نتایج خود را 5 روز از روز جمع آوری نمونه انتظار داشته باشید.

  نتایج تست RAST به چه معناست؟

 سطوح بالا یا مثبت IgE ممکن است نشان دهنده آلرژی باشد، اما نشان نمی دهد که این حساسیت چقدر می تواند جدی باشد. نتیجه آزمایش منفی ممکن است به این معنی باشد که شما به یک ماده خاص حساسیت ندارید و علائمی که تجربه می کنید نتیجه برخی واکنش های دیگر است.

 همه ما مقداری آنتی بادی IgE در بدن خود داریم. از آنجایی که سیستم های درجه بندی از آزمایشگاهی به آزمایشگاه دیگر متفاوت است، توصیه می شود برای ارزیابی نتایج و تشخیص صحیح وضعیت، از یک متخصص با تجربه مشاوره بگیرید. طرح درمان به شدت  بیماری بستگی دارد.

 نتایج نرمال تست RAST چیست؟

 نتایج آزمایش RAST معمولاً در اعدادی از 0.10 kU/L تا 100 kU/L ارائه می شود. هر مقدار کمتر از 0.35 kU/L نشان دهنده حساسیت بعید به یک آلرژن است باید در نظر داشته باشید که نتایج تست RAST شدت واکنش را تعیین نمی کند. نتایج آزمایش در ارتباط با سابقه پزشکی و الگوی واکنش های آلرژیک شما تفسیر می شود. برای تشخیص دقیق باید از یک متخصص مشاوره بگیرید.

 چه تست های دیگری می توانم همراه با این تست داشته باشم؟

 تست های دیگر معمولا با تست RAST توصیه نمی شوند.

 

تست آلرژی IGE "تست RAST" تست آلرژی خون

تست آلرژی IgE تست اختصاصی IgE RAST تست آلرژی خون برای بزرگسالان و کودکان است

چرا از تست آلرژی خون استفاده می کنیم و تفاوت آن با تست پریک و انواع دیگر تست های آلرژی چیست؟

تست IgE آلرژی  IgE اختصاصی را برای یک آلرژن جداگانه اندازه گیری می کند که شما و مشاور آلرژی شما مشکوک به مرتبط بودن با علائم شما هستند. این آزمایش خون آلرژی را می‌توان برای بیش از 400 آلرژن مختلف انجام داد .

آیا می خواهم تمام تست های آلرژی موجود را انجام دهم؟

اغلب اوقات ما درخواستی برای انجام همه آزمایش‌های ممکن دریافت می‌کنیم و از جنبه فنی مطمئناً می‌توان این کار را انجام داد. مشاوران ما بررسی می کنند و از علائم شروع می کنند تا تعداد محدودی از آن را انجام دهند آزمایش هایی برای آن دسته از آلرژن هایی که در واقع می توانند مسئول علائم باشند و به تشخیص کمک کنندانجام می شود.

 آیا آزمایش مثبت یا منفی آلرژی را تایید یا رد می کند؟

 متأسفانه در بسیاری از موارد، گرفتن نتیجه مثبت یا منفی از تست آلرژی به سؤال اصلی پاسخ نمی دهد که آیا آلرژن خاص مسئول ایجاد علائم است یا خیر.

 ما بیماران زیادی را می بینیم که تست IgE برای چندین آلرژن مثبت دارند و هیچ علامتی ندارند و در تست های منفی، گاهی اوقات وقتی مشکوک به آلرژن روی پوست یا مخاط اعمال می شود و در واقع علائم ایجاد می کند، ممکن است با آزمایش های تحریکی مثبت مورد سوال قرار گیرند. به عنوان مثال، این مورد در شرایط جدید ایجاد شده به نام رینیت آلرژیک موضعی، زمانی که افراد با تست های آلرژی منفی از تب یونجه بسیار بد (آبریزش بینی، عطسه و خارش چشم) رنج می برند، مرتبط است. به همین دلیل است که این تست ها نیاز به تفسیر توسط مشاوران مجرب آلرژی دارند و بدون مشورت با متخصص آلرژی قبل از شروع به کار توصیه نمی شوند.

 در موارد پیچیده، هم ممکن است هم تست پوستی، تست IgE و هم تست اجزا مورد نیاز باشد

در زیر به چند ماده غذایی که ممکن است آلرژن باشد اشاره می کنیم.

بادام غذایی است که ممکن است در افراد حساس منجر به علائم آلرژی شود.

 

تست آلرژی بادام: قرار گرفتن در معرض آلرژن

بادام معمولاً به عنوان آجیل توصیف می شود، اگرچه در واقع یک میوه هسته دار است که از نظر ساختاری بسیار شبیه به هلو است، اگرچه به طور قابل توجهی کوچکتر در حدود 40 میلی متر طول دارد. برعکس هلو، قسمت گوشتی بیرونی بادام معمولاً به عنوان ماده غذایی استفاده نمی شود، اما هسته داخلی آن استفاده می شود.این گیاه عمدتاً در شمال آفریقا، جنوب اروپا، استرالیا و مناطق گرمتر ایالات متحده، به ویژه کالیفرنیا کشت می شود و در مناطقی با تابستان های خشک و گرم بهترین رشد را دارد.

به طور سنتی از بادام در غذاهای عربی و غذاهای هندی استفاده زیادی می شود. بادام شیرین (تازه، بلانچ شده، برشته، آب نبات، و دودی، کامل، برش داده شده، خرد شده و به شکل خمیر) به راحتی در بازارها موجود است و در انواع دستور العمل ها، به ویژه برای شیرینی ها استفاده می شود.

روغن تصفیه شده ثابت از هر دو انواع بادام دارای مصارف غذایی به خصوص به عنوان چاشنی است.

 بادام منبعی عالی از چندین ویتامین و مواد معدنی از جمله کلسیم، فیبر، اسید فولیک، منیزیم، پتاسیم، ریبوفلاوین و ویتامین E است.

 روغن بادام از نظر دارویی، نرم کننده است. مصرف داخلی، ملین، جایگزین و مکمل غذایی (به ویژه در موارد دیابت) و درمان اختلالات سیستم عصبی مانند سیاه سرفه و ناراحتی های اسپاسم.

 روغن و خمیر بادام اغلب در تولید لوازم آرایشی و بهداشتی استفاده می شود.

 تست آلرژی بادام:

 تعدادی از آلرژن ها از جمله یک آلبومین 2S، یک کنگلوتین، یک پروتئین انتقال لیپید، و یک پروتئین ریبوزومی اسیدی جدا شده اند.

 تست آلرژی بادام: واکنش متقابل بالقوه

 واکنش متقاطع گسترده ای در بین اعضای مختلف خانواده، و به ویژه جنس، می توان انتظار داشت، و آلرژی بالینی بالقوه به سایر گونه ها نباید وجود داشته باشد

 واکنش متقابل با گردو، تخمه آفتابگردان، آجیل برزیلی و بادام زمینی قابل انتظار است.

 واکنش متقابل بین پروفیل بادام و سایر گیاهان حاوی پروفیل ممکن است.

 وجود نوارهای آنتی ژنی مشترک بین دانه کاج و بادام گزارش شده است و این ممکن است منجر به واکنش متقاطع بین این غذاها شود.

 ارتباط بین آلرژی به گرده و آلرژی بادام گزارش شده است.

 تست آلرژی بادام: تجربه بالینی

 بادام ممکن است اغلب منجر به ایجاد حساسیت شود و معمولاً ممکن است علائم آلرژی غذایی را ایجاد کند.

 به طور کلی، آلرژی به آجیل به طور بالقوه تهدید کننده زندگی است و به طور غیرمعمول بیش از حد رشد می کند و به نظر می رسد شیوع آن در حال افزایش است.

 در مطالعات انجام شده بر روی بیماران مبتلا به آلرژی به آجیل، معمولاً بادام زمینی شایع ترین علت است و پس از آن آجیل برزیلی، بادام و فندق قرار دارند. گزارش های دیگر حاکی از آن است که شایع ترین آلرژی به آجیل درختی به بادام و گردو است.

 اثرات نامطلوب در 72٪ موارد از اولین تماس حاصل می شود. 89% از واکنش ها شامل پوست (کهیر، آنژیوادم)، 52 درصد دستگاه تنفسی (خس خس سینه، سفتی گلو، سرفه های مکرر، تنگی نفس) و 32 درصد دستگاه گوارش (استفراغ، اسهال) بود. دو سیستم اندام در 31٪ از واکنش های اولیه، و هر 3 در 21٪ از واکنش ها تحت تاثیر قرار گرفتند.

 آسم گاهی ممکن است با بادام همراه باشد.

 واکنش های دیگر

 مسمومیت با سیانید پس از مصرف بادام تلخ گزارش شده است.

آلرژی به فلفل دلمه:

فلفل دلمه ای ادویه ای است که ممکن است باعث بروز علائم آلرژی در افراد حساس شود.

نکته: فلفل دلمه‌ای را نباید با پیمنتو اشتباه گرفت، فلفل دلمه‌ای قرمز شکل و بی‌ربط با پیمنتا دیویکا است.

چندین گونه نیز از نام "فلفل دلمه ای" استفاده می کنند، از جمله فلفل دلمه ای کارولینا، فلفل دلمه ای ژاپنی و فلفل دلمه ای وحشی، و همچنین گیاه دارویی کاستماری. همه اینها با Pimenta dioica ارتباطی ندارند.

تست آلرژی فلفل دلمه ای: قرار گرفتن در معرض آلرژن

فلفل دلمه ای میوه خشک گیاه Pimenta dioica است، درختی همیشه سبز استوایی و متعلق به خانواده myrtle.

فلفل دلمه ای آسیاب شده یا توت کامل، به طور گسترده ای در انواع محصولات غذایی مانند ترشی، سس کچاپ، چاشنی غذاهای دریایی، پودر کاری، فرمولاسیون سوسیس، گوشت ترشی و محصولات ماهی، در پخت محصولات شیرین، پودینگ و آماده سازی میوه استفاده می شود.

این یکی از مهم ترین مواد در آشپزی کارائیب است که در چاشنی ترشی استفاده می شود. در خاورمیانه یکی از مواد رایج در خورش ها و غذاهای گوشتی است و اغلب تنها ادویه مورد استفاده در بسیاری از دستور العمل هااست. لیکوری تولید شده از فلفل دلمه ای معروف به "پیمنتو درام" در هند غربی تولید می شود.

 در بریتانیا و آلمان به طور گسترده در تولید سوسیس و سایر گوشت های پخته شده استفاده می شود. در ایالات متحده، این ماده اصلی در چیلی به سبک سینسیناتی است و همچنین در طیف وسیعی از دسرها استفاده می شود.

 در لهستان، فلفل دلمه‌ای در غذاهای مختلف، از جمله غذاهای خوش طعم مانند گوشت، سوپ، ماریناد و ترشیجات و تا حدی در دسرها و نوشیدنی‌های میوه استفاده می‌شود.

 فلفل دلمه ای همچنین در درمان های گیاهی و به عنوان عطر صابون استفاده می شود. چای فلفل دلمه ای داغ برای سرماخوردگی، دردهای قاعدگی و ناراحتی معده استفاده می شود.

 روغن فلفل دلمه ای حاوی ماده شیمیایی اوژنول است که ممکن است برای تقویت فعالیت آنزیم های گوارشی و به عنوان مسکن درد استفاده شود. دندانپزشکان گاهی از اوژنول به عنوان بی حس کننده موضعی برای دندان ها و لثه ها استفاده می کنند.

 برگ های درخت فلفل دلمه ای را می توان به روشی مشابه با برگ بو برای طعم دادن به غذا و هر دو برگ استفاده کرد. و در مناطقی که فلفل دلمه ای فراوان است می توان از چوب برای دود کردن گوشت یا ماهی استفاده کرد.

 فلفل دلمه ای به دلیل استفاده گسترده در غذاهای فرآوری شده و محصولات آرایشی و بهداشتی، ممکن است به عنوان یک آلرژن پنهان در نظر گرفته شود.

 

 تست آلرژی فلفل دلمه ای: توضیحات آلرژن

 هیچ آلرژن موجود در فلفل دلمه ای هنوز مشخص نشده است.

 تست آلرژی فلفل دلمه ای: واکنش متقابل بالقوه

 واکنش متقابل بین سایر اعضای خانواده Myrtaceae، از جمله گواوا، اکالیپتوس، میخک و آکا ممکن است مورد انتظار باشد، اگرچه این مورد تا به امروز مشاهده نشده است.

 تست آلرژی فلفل دلمه ای: تجربه بالینی

 مواردی از واکنش های آلرژیک به ادویه ها پس از مصرف ثبت شده است، با این حال، راه اصلی مواجهه برای کارگران در تجارت ادویه، استنشاق است.

 هنگامی که فلفل دلمه ای به طور مستقیم روی پوست استفاده می شود، ممکن است باعث واکنش های پوستی آلرژیک در افراد حساس شود. تماس پوستی با ادویه ها عمدتاً در دستفروشان لوازم آرایشی، کارگران مواد غذایی، قصابان، سرآشپزها، سازندگان خانه و گهگاه در مصرف کنندگان لوازم آرایشی رخ می دهد.

 دیگر واکنش ها

 برخی از ادویه ها حاوی مواد فعال و محرکی هستند که می توانند مخاط دهان یا دستگاه گوارش را تحت تاثیر قرار دهند.

آلرژی به سیب:

سیب غذایی است که ممکن است باعث بروز علائم آلرژی در افراد حساس شود

تست آلرژی سیب: قرار گرفتن در معرض آلرژن

سیب یکی از غذاهای پرمصرف و کشت شده در نیمکره غربی است و برای خوردن تازه، به عنوان مواد پخت و پز و برای تولید آب سیب استفاده می شود. انواع مختلفی از ارقام با طیف وسیعی از بافت ها و رنگ ها وجود دارد.

انواع سیب را می توان با توجه به زمانی از سال که در آن میوه بالغ می شود و برداشت می شود به دو گروه "تابستانی" و "پاییز پایانی" تقسیم کرد. آنها در آب و هوای معتدل رشد می کنند و به محض جدا شدن میوه از درخت می رسند. سیب ها را می توان تا چند ماه با استفاده از محفظه های اتمسفر کنترل شده نگهداری کرد که شروع رسیدن را به تاخیر می اندازد.

سیب همچنین منبع پکتین است که به عنوان یک عامل ژل کننده در مرباها و کنسروها و همچنین در کشت های آزمایشگاهی استفاده می شود. سیب خشک ممکن است با سولفیت یا دی اکسید گوگرد برای جلوگیری از قهوه ای شدن درمان شود.

اپل دارای بیش از 266 اجزای فرار است که شامل الکل، استرها، آلدئیدها، کتون ها، اترها، اسیدها، بازها، استال ها و هیدروکربن ها می شود.

 تست آلرژی سیب: توضیحات آلرژن

 سیب حاوی تعدادی آلرژن شناخته شده است که در پالپ و پوست و همچنین دانه ها وجود دارد، اگرچه این مواد به ندرت مصرف می شوند. گزارش شده است که پوست سیب حساسیت زایی بالاتری نسبت به پالپ سیب دارد.

 ارقام مختلف سیب دارای مقادیر قابل توجهی متفاوت از آلرژن های اصلی هستند. سویه هایی مانند Granny Smith یا Golden Delicious گزارش شده اند که بسیار آلرژی زا هستند، در حالی که سویه هایی مانند Jamba، Gloster یا Boskop دارای اثرات خفیف تا بدون حساسیت هستند.

 نشان داده شده است که سطح پروتئین آلرژی زا در سیب با توجه به رسیده بودن هر میوه و همچنین با تنوع متفاوت است، با محتوای آلرژن بالاتر در سیب هایی که بالغ شده اند یا برای مدت زمان طولانی تری ذخیره شده اند.

 تست آلرژی سیب: واکنش متقابل بالقوه

 واکنش متقابل در میان سویه های مختلف سیب به طور مکرر مشاهده شده است. علاوه بر این، مطالعات واکنش متقابل بین گرده غان و تعدادی از غذاها از جمله سیب، گلابی، کرفس، هویج و سیب زمینی را گزارش کرده اند.

 تست آلرژی سیب: تجربه بالینی

 آلرژی به سیب بیش از 30 سال است که ثبت شده است و اغلب باعث ایجاد علائم آلرژی غذایی، شایع‌ترین سندرم آلرژی خوراکی، در افراد حساس می‌شود.

 خارش، سوزن سوزن شدن و سایر واکنش های خفیف در مخاط دهان و حلق شایع ترین شکایات ناشی از خوردن میوه خام است. آنژیوادم، کهیر و شوک کمتر شایع است. علائم دیگر ممکن است شامل رینوکونژونکتیویت، آسم، ادم حنجره، عوارض شکمی، خارش و درماتیت دست باشد.

 در جایی که افراد نسبت به آلرژن های موجود در سیب بسیار حساس هستند، علائم ممکن است حتی در اثر بوسیدن ایجاد شود. این ممکن است منجر به علائم موضعی یا منطقه ای، خفیف، متوسط ​​یا شدید، از جمله آنژیوادم، برونکواسپاسم، دیسترس تنفسی حاد و آنافیلاکسی شود.

 افزایش واکنش بالینی به سیب در افراد حساس به گرده غان در طول فصل گرده غان مشاهده شده است.

 واکنش های دیگر

 همه اعضای این جنس حاوی سم هیدروژن سیانید در دانه های خود هستند. دانه‌های سیب معمولاً حاوی مقادیر بسیار بالایی از سیانید هیدروژن نیستند، اما با وجود این، نباید در مقادیر زیاد مصرف شوند.

 یک واکنش آنافیلاکسی به آب سیب حاوی آسرولا ثبت شده است، واکنش آلرژیک به آسرولا است.

آلرژی به زرد آلو:

زردآلو غذایی است که ممکن است در افراد حساس منجر به علائم آلرژی شود.

تست آلرژی زردآلو: قرار گرفتن در معرض آلرژن

زردآلو میوه ای از زیرجنسه آلو است که منشا آن چین و آسیای مرکزی است و اکنون در آب و هوای معتدل در سراسر جهان کشت می شود. این میوه پنجمین میوه محبوب از نظر تولید در سراسر جهان است.

میوه زردآلو به عنوان دروپه طبقه بندی می شود، شبیه به هلو، اما کوچکتر از آن، که ارتباط نزدیکی با آن دارد. این درخت توسط درخت زردآلو تولید می شود، درختی گلدار که بین 8 تا 12 متر ارتفاع دارد.

رنگ این میوه از زرد کم رنگ تا نارنجی است، با رنگ قرمز در سمتی که بیشتر در معرض نور خورشید است ظاهر می شود. این شامل یک سنگ یا گودال با بافت برآمدگی و دانه ای است.

زردآلو به صورت تازه، کنسرو شده یا خشک حمل می‌شود و به فروش می‌رسد، و نوع خشک آن اغلب با دی اکسید گوگرد درمان می‌شود تا از فساد محافظت شود و رنگ میوه حفظ شود.

تست آلرژی زردآلو: توضیحات آلرژن

آلرژن ها موجود در زردآلو بیشتر پروتئین های انتقال چربی است و در غلظت های بسیار بیشتری در پوست میوه نسبت به پالپ یافت می شود.

 تست آلرژی زردآلو: واکنش متقابل بالقوه

 در حالی که ممکن است واکنش متقابل در میان گونه‌های دیگر در همان خانواده و جنس مورد انتظار باشد (مانند بادام، سیب، زردآلو، هلو، ابربری، تمشک) ولی  واکنش متقابل هنوز مشاهده نشده است. با این حال، حساسیت احتمالی به این گونه های دیگر را نباید به طور کامل نادیده گرفت.

 واکنش متقابل با سیب، گلابی و گیلاس شیرین ممکن است به دلیل شباهت بین آلرژن های اصلی در این گونه ها باشد.

 پروتئین انتقال لیپید زردآلو علاوه بر این ممکن است باعث واکنش متقابل با سایر غذاهای حاوی LTP شود، از جمله زغال اخته، بادام زمینی، گردو، پسته، کلم بروکلی، هویج، کرفس، گوجه فرنگی، خربزه، کیوی و کاهو و به ویژه بادام، گیلاس، هلو و ذرت که حاوی LTPs از نظر ساختاری مشابه با لیموترش هستند.

 این LTP ها آلرژن های اصلی به ویژه برای جمعیت مدیترانه و جنوب اروپا هستند

 واکنش متقابل با لاتکس نیز مشکوک بوده است.

 تست آلرژی زردآلو: تجربه بالینی

 زردآلو ممکن است منجر به واکنش های آلرژیک شود، از علائم خفیف مانند سندرم آلرژی خوراکی تا واکنش های سیستمیک شدید مانند آنافیلاکسی.

 آلرژی به زردآلو و میوه‌های مرتبط اغلب در بیمارانی که حساسیت گرده‌ای مرتبط را نشان نمی‌دهند شدید است و این معمولاً به LTP مربوط می‌شود. سایر ارتباط های رایج با گرده افشانی توس، به ویژه در اروپای مرکزی و شمالی، یا آلرژی به گرده علف، به ویژه در مرکز اسپانیا است.

 در اروپا شایع ترین علائم گزارش شده سندرم آلرژی دهانی و کهیر بوده است، اما آنژیوادم، تنگی نفس، رینیت، خس خس سینه و سرفه خشک در موارد فردی مشاهده شده است.

 در بیماران مبتلا به آلرژی گرده غان در کنار آلرژی میوه Rosaceae، مطمئن ترین روش برای تشخیص حساسیت غذایی نشان داده شده است. تست خراش پوست با غذای تازه برعکس، در کسانی که آلرژی به گرده غان ندارند، تست خراش پوست با عصاره های پوست آماده شده قابل اطمینان تر است.

 واکنش های دیگر

 انسداد روده به دنبال مصرف زردآلو خشک کامل می تواند ناشی از تورم میوه در دستگاه گوارش باشد.

 دی اکسید گوگرد و سایر نگهدارنده های سولفیت که برای نگهداری زردآلو خشک استفاده می شوند، ممکن است منجر به عوارض تنفسی و سایر واکنش های نامطلوب شوند.

 

درباره ما

آزمایشگاه پاتوبیولوژی بیمارستان رسالت(رویال تهران) با مساحت 500 متری در جنب پل سید خندان تهران آماده ارائه خدمات به شما عزیزان  (شرکت های دولتی و خصوصی و سازمان ها و موسسات )می باشد. ضمنا آزمایشگاه بیمارستان رسالت پذیرای کلیه بیمه های تکمیلی می باشد.

 

تماس

آدرس : تهران - ضلع شرقی پل سید خندان، اول 45 متری رسالت، نبش ابوذر غفاری

تلفن : 02122862018  _ 02122852658
تلفن پشتیبانی شبانه روزی : 09198042925
فکس : 02122897319

 

 

نقشه آزمایشگاه

منوی اصلی