آزمایشگاه طرف قرارداد با بیمه ایران

آزمایشگاه پاتوبیولوژی بیمارستان رسالت ( رویال تهران) بزرگترین ومجهزترین آزمایشگاه طرف قرارداد با بیمه ایران.

آزمایشگاه پاتوبیولوژی بیمارستان رسالت ( رویال تهران) بزرگترین و مجهزترین آزمایشگاه طرف قرارداد با بیمه ایران است و بدون نیاز به معرفی نامه به صورت شبانه روزی و ایام تعطیل ارائه خدمات می نماید. آزمایشگاه بیمارستان رسالت (رویال تهران) با دسترسی به سایت و صدور معرفی نامه برای مراجعین علاوه بر رفاه حال بیمه شدگان محترم بیمه ایران صرفه جوی در زمان و هزینه های مراجعین می نماید .

از جمله خدمات دیگر آزمایشگاه :


1. پذیرش به صورت شبانه روزی و ایام تعطیل
2. سیستم نوبت دهی آنلاین از طریق وب سایت آزمایشگاه
3. امکان دریافت نتایج کلیه آزمایشات از طریق وب سایت آزمایشگاه و حضوری به صورت رایگان و یا از طریق ارسال پیک به هر نقطه تهران با پرداخت سه هزار تومان
4. نمونه گیری از سالمندان و بیماران بستری در منزل
5. مجهز به تجهیزات پیشرفته با تاییدهای بین المللی (FDA)
6. مجهز به کلیه بخش های تخصصی- فوق تخصصی و پاتولوژی
7. مجهز به بخش های مولکولی مورد تایید شورای بیمه ها
8. عضویت در موسسات بین المللی کنترل کیفی ( RIQAS انگلیس، Prevecall اسپانیا)
9. انجام آزمایشات غربالگری مادران ( ناهنجاری های جنین)
10. انجام آزمایشات غربالگری نوزادان ( ناهنجاری های بدو تولد)
11. پیش بینی احتمال وقوع سکته قلبی در ده سال آینده با آزمایش CD Risk Factors

 

اکثر مردم نوعی بیمه دارند: برای ماشین، خانه یا حتی زندگی خود. با این حال، بسیاری از ما به این فکر نمی کنیم که بیمه چیست یا چگونه کار می کند.به بیان ساده، بیمه قراردادی است که توسط یک بیمه نامه نشان داده می شود، که در آن بیمه گذار از یک شرکت بیمه حمایت مالی یا بازپرداخت در برابر خسارت دریافت می کند. این شرکت ریسک های مشتریان را جمع می کند تا پرداخت ها را برای بیمه گذار مقرون به صرفه تر کند. بیمه نامه ها برای محافظت در برابر خطر خسارات مالی، اعم از بزرگ و کوچک، که ممکن است ناشی از خسارت به بیمه شده یا دارایی آنها، یا از مسئولیت خسارت یا آسیب وارده به شخص ثالث باشد، استفاده می شود.

با توجه به مطالب ذکر شده ، افرادی که مشکلات سلامت مزمن دارند یا نیاز به مراقبت های پزشکی منظم دارند باید به دنبال سیاست هایی با فرانشیز کمتر باشند. اگرچه حق بیمه سالانه بالاتر از یک سیاست قابل مقایسه با فرانشیز بالاتر است، دسترسی کم‌هزینه به مراقبت‌های پزشکی در طول سال ممکن است ارزش بیمه شدن را داشته باشد. بیمه سلامت قراردادی است بین شرکت و مصرف کننده. شرکت متعهد می شود در ازای پرداخت حق بیمه ماهانه، تمام یا بخشی از هزینه های درمانی بیمه شده را بپردازد.این قرارداد معمولاً یک قرارداد یک ساله است که طی آن بیمه‌گر مسئول پرداخت هزینه‌های خاص مربوط به بیماری، جراحت، بارداری یا مراقبت‌های پیشگیرانه خواهد بود. آزمایشگاه ما می‌تواند با ارائه‌دهندگان بیمه کار کند تا ارزیابی‌های سلامت قبل از بیمه را به مشتریان احتمالی ارائه دهد. از جمله شرکت های بیمه ای که آزمایشگاه پاتوبیولوژی بیمارستان رسالت (رویال تهران) با آن قرارداد دارد بیمه ایران است. آزمایشات زیادی توسط این بیمه پوشش داده می شود که افراد با مراجعه به آزمایشگاه می توانند از این خدمات بهره مند شوند در ذیل بخشی از خدمات ارائه شده توسط آزمایشگاه پاتو بیولوژی بیمارستان رسالت تهران به بیمه شدگان بیمه ایران و نیز سایر مراجعین عزیز ذکر می شود.

آنالیز ادرار

آزمایش ادرار برای غربالگری انواع بیماری های مختلف استفاده می شود. تحت این دسته، آزمایش های انجام شده شامل گلوکز، پروتئین و میکروآلبومین، نسبت پروتئین به کراتینین، گلبول های قرمز (R.B.C.) و گلبول های سفید (W.B.C.) می باشد.

یک نتیجه خارج از محدوده معمولاً نیاز به بررسی مجدد پزشک قبل از انجام هرگونه اقدام یا نتیجه گیری دارد. برای افراد سالم بسیار رایج است که در این دسته از آزمایشات ناهنجاری های جزئی داشته باشند.

گلوکز

وجود گلوکز (قند) در ادرار به عنوان آزمایش غربالگری دیابت استفاده می شود. اگر گلوکز ادرار مثبت باشد یا هر نتیجه ای بالا باشد، افراد باید از پزشک خود مشاوره بگیرند.

پروتئین و میکروآلبومین

پروتئین و/یا میکروآلبومین در ادرار علائم هشداردهنده ای هستند که ممکن است نشان دهنده بیماری کلیوی باشند. با این حال، ممکن است به طور موقت به دلیل عفونت، استرس، ورزش یا در نتیجه مصرف برخی داروها نیز رخ دهد.

.

 گلبول های قرمز (R.B.C.)

 R.B.C. به طور کلی وجود ندارند یا به مقدار کم در ادرار وجود دارند. مقادیر افزایش یافته در بیماری کلیوی، سنگ کلیه، عفونت های دستگاه ادراری یا التهاب دیده می شود. نتایج همچنین می تواند به طور قابل توجهی تحت تأثیر چرخه قاعدگی یک زن باشد.

 گلبول های سفید (W.B.C.)

 W.B.C. (گلبول های سفید خون) گاهی اوقات به مقدار کم در ادرار وجود دارد. سطوح بالا ممکن است نشان دهنده عفونت یا التهاب دستگاه ادراری باشد.

تست عملکرد کلیه:

این دسته از آزمایش ها برای ارزیابی عملکرد کلیه ها استفاده می شود. تحت این دسته، آزمایش های انجام شده شامل کراتینین و اوره است.

نتایج غیر طبیعی ممکن است به سادگی نتیجه شرایط در زمان آزمایش باشد، بنابراین هیچ نتیجه بالینی نباید از این نتایج گرفته شود. این احتمال وجود دارد که یک پزشک یا ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی بخواهد نتایج را دوباره بررسی کند.

کراتینین

کراتینین یک ماده زائد است که در خون یافت می شود و زمانی که عضلات ما انرژی را متابولیزه می کنند تولید می شود. اگر عملکرد کلیه مختل شود، قادر به فیلتر کردن کراتینین از خون و خارج کردن آن از بدن از طریق ادرار نیستند. در نتیجه سطح کراتینین در خون افزایش می یابد.

اوره

اوره یک ماده زائد است که در خون یافت می شود و زمانی که پروتئین مورد استفاده سلول های بدن توسط کبد تجزیه می شود، تولید می شود. اگر عملکرد کلیه ها مختل شود، نمی توانند اوره را از خون تصفیه کرده و از طریق ادرار از بدن خارج کنند. در نتیجه، سطح اوره در خون افزایش می یابد.

آزمایش عملکرد کبد:

آزمایش‌های این گروه بخشی از یک غربالگری عمومی است و برای ارزیابی عملکرد کبد مفید است. تحت این دسته، آزمایشات انجام شده شامل آلکالین فسفاتاز (ALP)، آلانین آمینوترانسفراز (ALT) و آسپارتات آمینوترانسفراز (AST)، گاما گلوتامیل ترانسفراز (GGT) و بیلی روبین است.

اگر نتایج به طور قابل توجهی خارج از محدوده مورد انتظار باشد، افراد باید از پزشک خود مشاوره بگیرند. این احتمال وجود دارد که آنها بخواهند نتایج را دوباره بررسی کنند. تست‌های عملکرد کبدی که افزایش می‌یابند ممکن است به دلیل یک وضعیت موقتی مانند یک بیماری ویروسی یا به دلیل مصرف برخی داروها باشد. افزایش خفیف در افراد سالم نیز دیده می شود.

آلکالین فسفاتاز (ALP)

ALP پروتئینی است که در تمام بافت های بدن یافت می شود. کبد، مجاری صفراوی و استخوان ها مقادیر بیشتری دارند. افزایش نتایج ALP می‌تواند نشان‌دهنده بیماری کبدی باشد، اما ممکن است در اختلالات استخوانی، در افراد جوان و در بارداری نیز افزایش یابد.

آلانین آمینوترانسفراز (ALT) و آسپارتات آمینوترانسفراز (AST)

 ALT و AST آنزیم های کبدی هستند که با آسیب دیدن یا مرگ سلول های کبدی در گردش خون آزاد می شوند. به طور کلی، هر چه این عدد بیشتر باشد، میزان آسیب کبدی بیشتر است.

 گاما گلوتامیل ترانسفراز (GGT)

 GGT آنزیمی است که عمدتاً در کبد یافت می شود. سلول های آسیب دیده این پروتئین را در خون آزاد می کنند و آن را به یک شاخص بسیار حساس از آسیب کبدی تبدیل می کنند. مصرف زیاد الکل، برخی داروها و داروهای غیرقانونی و انسداد مجاری صفراوی ممکن است منجر به افزایش سطوح شود.

 بیلی روبین

 بیلی روبین یک محصول تجزیه هموگلوبین زرد رنگ است که در صورت بالا بودن سطح باعث زردی می شود. سطح کمی بالا می تواند یک یافته طبیعی در برخی افراد سالم باشد.

 پروتئین سرم

این دسته از آزمایشات برای غربالگری انواع بیماری ها استفاده می شود. تحت این دسته، آزمایش‌های انجام‌شده شامل اندازه‌گیری سطح پروتئین‌های آلبومین و گلوبولین در سرم است که بخش مایع نمونه خون است. به طور کلی، سطوح خارج از محدوده قابل توجهی از این پروتئین ها تنها در صورت وجود بیماری های دیگر یافت می شود و فرد معمولاً از این موارد مطلع است. آنها همچنین می توانند در شرایط ارثی خاصی یافت شوند. اگر نتایج به طور قابل توجهی خارج از محدوده مورد انتظار باشد، پزشکان احتمالاً می خواهند نتایج را دوباره بررسی کنند.

آلبومین

آلبومین شایع ترین پروتئین سرم است. این ماده در کبد تولید می شود و هدف آن جلوگیری از نشت مایعات از رگ های خونی، تغذیه بافت ها و حمل هورمون ها، ویتامین ها، داروها و موادی مانند کلسیم در سراسر بدن است. سطوح پایین ممکن است در بیماری کبد و همچنین تعدادی از شرایط دیگر مانند بیماری کلیوی، التهاب و سوء تغذیه باشد.

 گلوبولین

 گلوبولین از چهار گروه اصلی پروتئین های سرم از جمله گاما گلوبولین ها تشکیل شده است. تغییرات در سطح گلوبولین سرم می تواند دلایل زیادی داشته باشد و تفسیر صحیح یک نتیجه خارج از محدوده نیاز به مشاوره با پزشک و آزمایشات بیشتر دارد.

قند خون:

این دسته از آزمایشات برای غربالگری دیابت و همچنین نظارت بر درمان دیابت استفاده می شود. تحت این دسته، آزمایشات انجام شده شامل گلوکز پلاسما و هموگلوبین A1c است. نتایج بالا برای هر یک از این آزمایش ها ممکن است نشان دهنده مشکلات مربوط به کنترل قند باشد.

گلوکز پلاسما

گلوکز پلاسما (قند خون، گلوکز خون) میزان گلوکز موجود در خون را اندازه گیری می کند. گلوکز منبع اصلی انرژی برای سلول های بدن است. سطح آن معمولاً در صبح کمتر است و در طول روز تغییر می کند و یک تا دو ساعت بعد از غذا افزایش می یابد. افزایش مکرر سطوح (معروف به هیپرگلیسمی) با دیابت ملیتوس مرتبط است.

هموگلوبین A1c

هموگلوبین A1c نشان دهنده میانگین سطح گلوکز خون در 2-3 ماه گذشته است. این آزمایش از گذشته در پزشکی برای نظارت بر درمان دیابت استفاده می شده است، اما اکنون برای تشخیص نیز استفاده می شود. از آنجایی که این آزمایش تحت تأثیر ناشتا بودن یا مصرف اخیر غذا قرار نمی گیرد، این مورد است نتیجه ای که تا حد زیادی توسط شرکت های بیمه برای تشخیص دیابت مورد اعتماد است.

تست سلامت قلب:

تست پروفایل لیپید

تفسیر صحیح پروفایل لیپیدی یک فرد در چارچوب سایر عوامل خطر بیماری قلبی او رخ می دهد. تحت این دسته، آزمایش های انجام شده شامل کلسترول، لیپوپروتئین با چگالی بالا (HDL)، لیپوپروتئین با چگالی کم (LDL) و تری گلیسیرید است. اگر یک یا چند مورد از نتایج آنها خارج از محدوده مورد انتظار باشد، ممکن است فرد بخواهد از یک پزشک مشاوره بگیرد.

کلسترول

کلسترول یک چربی (لیپید) است که توسط کبد تولید می شود و برای عملکرد طبیعی بدن ضروری است. سطوح بالای کلسترول در خون با آسیب به شریان ها و بیماری های قلبی عروقی مرتبط است. دانستن سطح کلسترول (یا کلسترول کل) گام مهمی در درک خطر بیماری قلبی است زیرا سطوح بالاتر با افزایش خطر بیماری عروق کرونر قلب و حمله قلبی مرتبط است.

لیپوپروتئین با چگالی بالا (HDL)

کلسترول HDL شناخته شده است به عنوان "کلسترول خوب" زیرا کلسترول را از رگ های خونی به کبد می برد. بنابراین، سطوح بالاتر کلسترول HDL مطلوب است، زیرا به نظر می رسد در برابر حمله قلبی محافظت می کند.

 لیپوپروتئین با چگالی کم (LDL

 کلسترول LDL به «کلسترول بد» معروف است زیرا در دیواره رگ‌های خونی تجمع می‌یابد که منجر به سخت شدن شریان‌ها و افزایش خطر حمله قلبی می‌شود.

تری گلیسیرید

 سطوح بالای تری گلیسیرید (نوع دیگری از چربی موجود در خون) نیز می تواند خطر بیماری قلبی را افزایش دهد.

 تست فشار خون

 فشار خون (BP) اندازه‌گیری نیرو یا فشاری است که از طریق گردش خون بر دیواره‌های رگ‌های خونی (شریان‌ها) وارد می‌شود. به طور کلی دو اندازه گیری ثبت شده است. فشار سیستولیک (عدد بالایی) فشاری است که هنگام ضربان قلب ایجاد می شود و خون را به بقیه بدن پمپاژ می کند. فشار دیاستولیک (عدد پایین) فشار داخل رگ های خونی است زمانی که قلب در بین ضربان ها شل می شود. از آنجایی که فشار خون در نوسان است، ممکن است بیش از یک اندازه گیری انجام شود.

 فشار خون میزان سختی پمپاژ قلب را اندازه گیری می کند و یکی از اصلی ترین علائم حیاتی سلامت یک فرد است. هر چه اعداد بیشتر باشد، قلب سخت تر کار می کند. تشخیص فشار خون بالا (فشار خون بالا) به سن و عوامل خطر شخصی بستگی دارد. اغلب، علائم واضحی وجود ندارد. در صورت عدم درمان، فشار خون بالا می تواند منجر به افزایش خطر بیماری قلبی، بیماری کلیوی و سکته شود.

 فشار خون بالا با چندین بار اندازه گیری فشار خون در یک دوره زمانی مشخص به منظور تایید بالا بودن آن تشخیص داده می شود. از یک روز آزمایش فشار خون نمی توان هیچ نتیجه بالینی گرفت.

 عوامل زیادی وجود دارد که می تواند در ایجاد فشار خون بالا نقش داشته باشد. برخی از این عوامل مانند سن، جنسیت، سابقه خانوادگی و قومیت غیر قابل تغییر هستند. در صورت وجود هرگونه نگرانی، مشاوره با پزشک برای دریافت مشاوره در مورد چگونگی کاهش فشار خون توصیه می شود.

 

 

 

 

درباره ما

آزمایشگاه پاتوبیولوژی بیمارستان رسالت(رویال تهران) با مساحت 500 متری در جنب پل سید خندان تهران آماده ارائه خدمات به شما عزیزان  (شرکت های دولتی و خصوصی و سازمان ها و موسسات )می باشد. ضمنا آزمایشگاه بیمارستان رسالت پذیرای کلیه بیمه های تکمیلی می باشد.

 

تماس

آدرس : تهران - ضلع شرقی پل سید خندان، اول 45 متری رسالت، نبش ابوذر غفاری

تلفن : 02122862018  _ 02122852658
تلفن پشتیبانی شبانه روزی : 09198042925
فکس : 02122897319

 

 

نقشه آزمایشگاه

منوی اصلی