آزمایشگاه طرف قرارداد با بیمه نوین | آزمایشگاه بیمارستان رسالت تهران

آزمایشگاه طرف قرارداد با بیمه نوین، در کجای تهران در دسترس می باشد؟ و برای انجام آزمایش های لازم در صورت طرف قرارداد با بیمه نوین چه مدارکی لازم هست؟ آزمایشات آزمایشگاهی یک عمل پزشکی رایج است که بسیاری از افراد چندین بار در سال آن را انجام می دهند. چندین آزمایش معمول آزمایشگاهی وجود دارد که توسط متخصصان توصیه می شود، مانند تست STD، پانل های چربی  ، قند و موارد دیگر. اکثر بیمه های پزشکی عمده هزینه آزمایش های آزمایشگاهی را پوشش می دهند. با این حال، بدون بیمه، خدمات آزمایشگاهی می تواند پرهزینه باشد.یافتن تست های آزمایشگاهی مقرون به صرفه بدون بیمه معمولا  دشوار است. آزمایشات معمول آزمایشگاهی یک نوع عالی از مراقبت های پیشگیرانه است. آزمایش‌های آزمایشگاهی می‌توانند بینشی در مورد سلامتی شما ارائه دهند و به طور بالقوه شرایط پزشکی مضر را تشخیص دهند. چندین آزمایش آزمایشگاهی توصیه شده برای انجام هر سال وجود دارد، اما هزینه ها می تواند به سرعت افزایش یابد. خوشبختانه، اکثر شرکت‌های بزرگ بیمه پزشکی هزینه آزمایش‌های آزمایشگاهی، را پوشش می‌دهند.

آزمایشگاه طرف قرارداد با بیمه نوین

یکی از شرکت های بیمه ای طرف قرارداد با آزمایشگاه بیمارستان رسالت تهران بیمه نوین است . آزمایشگاه بیمارستان رسالت تهران آماده ارائه  خدمات به مراجعه کنندگان محترم طرف قرارداد با این بیمه در طول 24 ساعت شبانه روز است. در آزمایشگاه بیمارستان رسالت تهران تمام آزمایشات با استفاده از جدیدترین دستگاه ها و تکنیک های روز دنیا انجام می شود یکی از این تست ها که با استفاده از دستگاه به شکل نیمه اتومات انجام می گردد تست بررسی بیماری های مقاربتی یا STD است.

بیشتر اوقات STDها هیچ نشانه ای ندارندوتست تنها راه برای اصمینان از وجود بیماری است. بنابراین اگر شما تا به حال هر نوع تماس جنسی داشته اید جهت بررسی ابتلا خود به این بیماری بهتر است با یک پزشک مشورت کنید.

 اگر از نظر جنسی فعال هستید، به خصوص با چندین شریک، ممکن است در مورد خطر ابتلا به بیماری مقاربتی (STD) و زمان انجام آزمایش سؤالاتی داشته باشید.

انجام آزمایش مهم است. این به این دلیل است که شما می توانید بدون اینکه بدانید یک STD داشته باشید. در اکثر موارد، هیچ علامتی وجود ندارد. در واقع، به همین دلیل است که بسیاری از متخصصان اصطلاح عفونت های مقاربتی (STIs) را ترجیح می دهند، زیرا شما می توانید بدون علائم بیماری دچار عفونت شوید.

اما به چه نوع تست های STI نیاز دارید؟ و هر چند وقت یکبار باید غربالگری کنید؟ پاسخ ها به سن شما، رفتارهای جنسی و سایر عوامل خطر بستگی دارد.

تصور نکنید که هر بار که معاینه لگن یا تست پاپ انجام می دهید، آزمایش STI دریافت می کنید. اگر فکر می کنید که به آزمایش STI نیاز دارید، با پزشک خود صحبت کنید. به پزشک خود در مورد نگرانی های خود و آزمایش هایی که می خواهید یا نیاز دارید بگویید. برخی از آزمایش هایی که می توانید در آزمایشگاه پاتوبیولوژی بیمارستان رسالت(رویال تهران) با بیمه نوین انجام داد به شرح ذیل می باشد.

 

آزمایش برای STI های خاص

این دستورالعمل ها جهت بیماری های مقاربتی خاص می توانند به شما کمک کنند که  تصمیم بگیرید که آیا آزمایش STI برای شما مناسب است یا خیر.

 

کلامیدیا و سوزاک

 در مورد این دو بیماری دستورالعمل های ملی غربالگری سالانه برای موارد زیر توصیه می شود:

 زنان فعال از نظر جنسی که  زیر 25 سال سن دارند  

 زنان بالای 25 سال و در معرض خطر ابتلا به بیماری های مقاربتی - مانند داشتن رابطه جنسی با یک شریک جدید یا چند شریک

 مردان همجنس گرا

 افراد مبتلا به HIV

 زنان تراجنسیتی که با مردان  وارد رابطه جنسی می شوند

افراد مورد تجاوز جنسی

پزشک افراد را از نظر کلامیدیا و سوزاک با استفاده از آزمایش ادرار یا سواب غربالگری می کنند. برای مردان سواب از داخل آلت تناسلی و برای زنان از دهانه رحم  نمونه گرفته می شود. بعد از آن نمونه در آزمایشگاه مورد مطالعه و بررسی قرار می گیرد. غربالگری مهم است، زیرا اگر علائمی نداشته باشید، ممکن است ندانید که آلوده شده اید.

s/آزمایشگاه طرف قرارداد با بیمه نوین

 HIV، سیفلیس و هپاتیت

 اگر سن شما بین 15 تا 65 سال باشد ممکن است در معرض این بیماری ها قرار بگیرید. نوجوانان جوانتر یا بزرگسالان مسن باید در صورت خطر بالای ابتلا به بیماری مقاربتی آزمایش شوند. مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری (CDC) توصیه می کند که اگر در معرض خطر بالای عفونت هستید، حداقل سالیانه آزمایش HIV انجام دهید.

 دستورالعمل های ملی غربالگری  واکسن هپاتیت C را برای همه بزرگسالان 18 تا 79 سال توصیه می کند. واکسن ها برای هپاتیت A و B در  تمام دنیا دردسترس هستند و معمولاً در ابتدا تولد نوزاد تزریق می شوند. اگر بزرگسالان واکسینه نشده در معرض خطر بالای ابتلا به هپاتیت A یا B باشند، می‌توانند واکسینه شوند.

 اگر هر یک از عوامل خطر زیر را دارید، با پزشک خود در مورد آزمایش HIV، سیفلیس یا هپاتیت صحبت کنید:

 

 علائم عفونت

 تست مثبت برای یک بیماری مقاربتی دیگر، که شما را در معرض خطر بیشتری برای سایر بیماری های مقاربتی قرار می دهد

 داشتن بیش از یک  عدد شریک جنسی (یا اگر شریک جنسی  شما چندین شریک جنسی دیگر داشته است)

مصرف مواد مخدر داخل وریدی (IV).

مردان همجنس گرا

 باردار بودن یا اقدام جهت  باردار شدن

 مجبور شدن به مقاربت یا شرکت در فعالیت جنسی برخلاف میل خود

 

 تب خال ناحیه تناسلی

پزشکان به طور کلی فقط آزمایش زگیل تناسلی  را برای افرادی که علائم یا سایر عوامل خطر دارند توصیه می کنند. اما بیشتر افراد مبتلا به عفونت تبخال معمولا هیچ علائمی ندارند اما می توانند ویروس را به دیگران نیز منتقل کنند. پزشک شما ممکن است نمونه بافت یا کشت تاول‌ها یا زخم‌های اولیه را، در صورت داشتن آنها، بگیرد و به آزمایشگاه بفرستد. اما منفی بودن تست همیشه به این معنی نیست که شما تبخال ندارید، به خصوص اگر علائمی داشته باشید.

 آزمایش خون همچنین ممکن است نشان دهد که آیا در گذشته عفونت تبخال داشته اید یا خیر، اما نتایج همیشه قابل اعتماد نیستند. برخی از آزمایشات خون می تواند به ارائه دهندگان کمک کند تا ببینند کدام یک از دو نوع اصلی ویروس تبخال را دارید. نوع 1 ویروسی است که معمولاً باعث تبخال می شود، اگرچه می تواند باعث ایجاد زخم های تناسلی نیز شود.

 نوع 2 ویروسی است که بیشتر باعث ایجاد زخم های تناسلی می شود. با این حال، بسته به میزان حساسیت تست و مرحله آزمایش، ممکن است نتایج واضح نباشد نتایج مثبت کاذب و منفی کاذب ممکن است اتفاق افتد.

 

علائم HPV در مردان

اکثر مردان حامل ویروس بدون علامت هستند. بعضی از مردان ممکن است HPV داشته باشند و هرگز آن را نشناسند. در صورت داشتن رابطه جنسی ایمن، مانند استفاده از کاندوم هنگام رابطه جنسی، می توانید شانس ابتلا به HPV یا انتقال آن را به شریک جنسی خود کاهش دهید.

شایع ترین علائم HPV در مردان شامل زگیل، رشد، برجستگی یا زخم در نواحی زیر است:

آلت تناسلی

کیسه بیضه

مقعد

دهان

گلو

 

نحوه انجام آزمایش HPV

اگر سالم هستید، پزشکان به طور معمول برای HPV آزمایش نمی کنند.

 

چه زمانی باید آزمایش HPV انجام داد

HPV بخشی منظم از غربالگری سرطان دهانه رحم است.

به طور کلی، خانم هایی که سن آنها 30 تا 65 سال است:

باید هر 5 سال یک بار آزمایش HPV انجام دهید

هر 5 سال یک بار آزمایش HPV و پاپ تست ترکیبی انجام دهید

هر 3 سال یک بار آزمایش پاپ انجام دهید

 

چه چیزی باعث زگیل تناسلی می شود؟

زگیل تناسلی در انسان به واسطه ویروس پاپیلومای انسانی (HPV) به وجود می آید. شما می توانید ویروس HPV را از طریق تماس پوست به پوست در حین رابطه جنسی واژینال، مقعدی یا دهانی یا استفاده از ابزار های جنسی به اشتراک بگذارید.

حدود 40 نوع HPV وجود دارد که می تواند ناحیه تناسلی و مقعد را آلوده کند. برخی از انواع می توانند باعث ایجاد زگیل شوند  شایع ترین آنها HPV نوع 6 و 11 هستند. دیگر انواع HPV با سرطان ها مثل سرطان دهانه رحم و سرطان مقعد در ارتباط می باشند. انواع HPV که باعث ایجاد زگیل تناسلی می شوند، بعید است که باعث سرطان شوند.

زگیل تناسلی بسیار مسری است و از هر 3 نفری که با فرد مبتلا به زگیل تناسلی رابطه جنسی برقرار می کنند، 2 نفر به این ویروس مبتلا می شوند. زگیل ها معمولاً در طی 3 ماه بعد از تماس به وجود می آیند. اکثر افرادی که HPV دارند زگیل ندارند، بنابراین نمی دانند که آلوده هستند.

 

زگیل تناسلی چگونه درمان می شود؟

زگیل های تناسلی گاهی بدون درمان کردن از بین می روند. با این حال، اگر آنها دردناک، ناخوشایند، خارش کنند یا ناراحت کننده باشند، قابل درمان هستند. با درمان از شر خود ویروس خلاص نمی شوید، فقط زگیل ها را از بین می برید. سیستم ایمنی بدن انسان ها معمولاً در مدت زمان 1 تا 2 سال ویروس را از بدن پاک می کند. با این حال، در برخی افراد ممکن است ویروس از بین نرود.

 

گزینه های درمانی عبارتند از:

یخ زدن زگیل های تناسلی با نیتروژن مایع

لیزر درمانی

کرم برای تحریک سیستم ایمنی برای مبارزه با ویروس HPV

عمل جراحی

برای بحث در مورد گزینه های درمانی مناسب به پزشک مراجعه کنید.

 

آیا می توان از مبتلا شدن زگیل تناسلی جلوگیری کرد؟

واکسن HPV شما را در برابر انواع 6 و 11 HPV که موجب به وجود آمدن بیشتر زگیل های تناسلی می شوند، جلوگیری می کند. همین طور از شما در مقابل خیلی از انواع HPV که باعث سرطان می شوند محافظت می کند. با این حال، واکسن در برابر همه انواع HPV محافظت نمی کند.

اگر خانم هستید و 25 تا 74 سال سن دارید و فعالیت جنسی داشته اید، باید هر 5 سال یک بار آزمایش غربالگری دهانه رحم انجام دهید. تست غربالگری دهانه رحم HPV را تشخیص می دهد و جایگزین پاپ اسمیر شده است.

 

رابطه جنسی ایمن می تواند خطر ابتلا به زگیل تناسلی را کاهش دهد.

داشتن رابطه جنسی با استفاده از کاندوم خطر مبتلا شدن به HPV را کم نمی کند. با این حال، کاندوم در برابر سایر عفونت های مقاربتی محافظت می کند و بخش مهمی از رابطه جنسی ایمن برای بسیاری از افراد است.

 

تست تشخیصی HPV چیست؟

تنها آزمایش زگیل تناسلی تایید شده توسط FDA برای HPV از سلول های دهانه رحم استفاده می کند. پزشک شما معمولاً مانند آزمایش پاپ، نمونه ای را برای آزمایش HPV دریافت می کند، به این معنی که سلول های دهانه رحم را برای بررسی تغییرات غیرطبیعی یا علائم سرطان می گیرد.

 

ویروس پاپیلومای انسانی چگونه تشخیص داده می شود؟

اگر خانم هستید، پزشک نمونه ای از سلول های شما را می گیرد و آنها را برای بررسی وجود ویروس پاپیلومای انسانی (HPV)  به آزمایشگاه می فرستد.

 

چه آزمایشاتی برای ویروس پاپیلومایی انجام می شود؟

پزشک نمونه ای از سلول های دهانه رحم شما را برای بررسی HPV می گیرد. اگر HIV دارید و با مردان رابطه مقعدی دارید، پزشک ممکن است سلول‌های مقعد شما را برای بررسی HPV بگیرد.

 

آزمایش خون برای HPV چیست؟

آزمایش زگیل تناسلی می تواند به شما بگوید که آیا HPV علت سرطان سر و گردن شما است یا خیر. اما نمی تواند عفونت های HPV را قبل از شروع سرطان تشخیص دهد. تحقیقات مداومی وجود دارد تا ببینیم چگونه پزشکان می توانند از این آزمایش برای نظارت بر سرطان های مرتبط با HPV یا ایجاد تغییراتی در درمان استفاده کنند. آزمایشگاه بیمارستان رسالت تهران یک آزمایشگاه طرف قرارداد با بیمه نوین است و شما همشهریان عزیز که از خدمات بیمه نوین استفاده می کنید می توانید جهت انجام آزمایشات خود به این بیمارستان مراجعه نمایید.

درباره ما

آزمایشگاه پاتوبیولوژی بیمارستان رسالت(رویال تهران) با مساحت 500 متری در جنب پل سید خندان تهران آماده ارائه خدمات به شما عزیزان  (شرکت های دولتی و خصوصی و سازمان ها و موسسات )می باشد. ضمنا آزمایشگاه بیمارستان رسالت پذیرای کلیه بیمه های تکمیلی می باشد.

 

تماس

آدرس : تهران - ضلع شرقی پل سید خندان، اول 45 متری رسالت، نبش ابوذر غفاری

تلفن : 02122862018  _ 02122852658
تلفن پشتیبانی شبانه روزی : 09198042925
فکس : 02122897319

 

 

نقشه آزمایشگاه

منوی اصلی