s/درمان hpv در زنان

درمان hpv در زنان|قرص برای درمان hpv|درمان قطعی ویروس اچ پی وی در زنان

درمان hpv در زنان

ویروس پاپیلومای انسانی (HPV)  فقط می تواند انسان ها را آلوده کند. ویروس  hpv یا ویروس پاپیلومای انسانی (HPV) ویروسی می باشد  که از راه تماس پوست با پوست و رابطه های جنسی منتقل می شود. بیشتر از 100 نوع ویروس HPV وجود دارد که از راه تماس جنسی قابل انتقال می باشد  و می تواند بر اندام تناسلی، دهان و گلو اثر بگذارد. به همین راه  hpv شایع ترین نوع بیماری رابطه های جنسی می باشد . اغلب کسانی که رابطه های جنسی زیادی دارند به نوعی از آن را مبتلا می شوند. در بعضی از موارد عفونت HPV تناسلی ممکن هست که  موجب به وجود آمدن مشکلات سلامتی شود. با این حال، بعضی از انواع hpv می توانند موجب به وجود آمدن زگیل تناسلی و حتی سرطان دهانه رحم، مقعد و گلو شود.

ویروسی که عامل عفونت HPV می باشد ، می تواند از راه تماس پوست به پوست انتقال پیدا کند . اکثر افراد از راه تماس جنسی مستقیم، مانند واژینال، مقعد و رابطه جنسی دهانی، به این عفونت مبتلا می شوند. بسیاری از افراد ابتلا به ویروس hpv خواهد بود و از آن اطلاعی ندارند، این به معنی است که افراد می توانند این ویروس را حتی از فردی که هیچگونه علائمی ندارد، هم دریافت کنند.

 درمان hpv در زنان

علت بوجود آمدن زگیل تناسلی در زنان

ویروس hpv  عامل ظاهر شدن زائده ها در قسمت های تناسلی زنان می باشد. این ویروس از راه رابطه جنسی واژن، مقعدی و دهانی منتقل می شود. اکثر کسانی که گرفتار این ویروس شده اند، متوجه علائم شریک جنسی خود نبوده اند. به همین خاطر ویروس hpv  خیلی شایع است و  در بین زنان و مردان در حال انتقال است.آزمایشگاه بیمارستان رسالت تهران یکی از بهترین مراکز انجام تست hpv تهران برای انجام آزمایشات آزمایش زگیل تناسلی فوری می باشد برای اطلاع از قیمت آزمایش زگیل تناسلی با ما تماس بگیرید.

 

نکاتی که باید درباره این زائده ها بدانید، شامل موارد زیر خواهد بود :

ویروس hpv  یک ویروس مسری و با تماس پوست با پوست یا تماس جنسی انتقال می یابد؛ با این حال، زگیل بدون داشتن رابطه جنسی هم منتقل می شود.

هیچگونه درمان طبیعی، خانگی یا درمان کردن های دیگر نمی تواند این ویروس را به طور کامل از بدن خارج کند.

درمان های کنترلی زگیل تناسلی در دسترس خواهد بود ، اما ممکن هست زگیل ها در آینده دوباره عود نماید.

استفاده کردن از کاندوم مانع انتقال ویروس hpv در طول فعالیت جنسی می شود، اما به طور کامل از عفونت ویروس hpv جلوگیری نمی کند.

محققان تخمین زده اند که حداقل 75 درصد از مردان و زنان در سن بلوغ آلوده به ویروس hpv خواهد بود.

هیچگونه درمان ویروس hpv وجود ندارد، و تنها راه حل، حذف زگیل های تناسلی می باشد.

یک زگیل تناسلی در قسمت های مرطوب مثل قسمت تناسلی رشد می کند.

زگیل تناسلی (hpv ) شایع ترین نوع بیماری های جنسی می باشد.

 

علائم ابتلا به ویروس hpv

 علائم hpv در زنان: عفونت یا ویروس HPV معمولا هیچگونه علائمی ندارد و به همین دلیل اکثر مردم متوجه نمی شوند که ابتلا به این ویروس شده اند.

در برخی افراد ویروس HPV به خودی خود از بین می‌رود و در نتیجه این افراد بدون اینکه متوجه شوند ابتلا به این ویروس می‌شوند. این ویروس به شکل ضایعات سطحی یا زگیل تناسلی در بدن پیدا می شوند. برای اطلاع از اینکه آیا به ویروسHPV  مبتلا شده ایدبه یکی از  مراکز انجام HPV در تهران مراجعه کنید.

این ضایعات ممکن هست دارای علائم و ویژگی هایی باشند که درادامه مرور می‌کنیم:

خارش به همراه دارند

به رنگ پوست ویا سفید خواهد بود

برآمده و یا مسطح خواهد بود

کوچک و به اندازه ی سر سوزن خواهد بود

گاهی فقط یک عدد زگیل تناسلی می‌بینیم اما اگر به شکل گروهی جود داشته باشند به شکل گل کلم خواهد بود.

موجب به ترشحات غیر عادی واژن می‌شوند

قسمت های شایع به جود آمدن زگیل تناسلی در زنان لابیاها، اطراف ویا داخل مقعد، سرویکس، اطراف ورودی واژن و یا داخل واژن خواهد بود.

 درمان hpv در زنان

طریقه تشخیص عفونت HPV

دکتر روش تشخیص HPV و  زخم های قسمت تناسلی از سلول های پوستی این قسمت نمونه برداری می کند و آنها را مورد تست قرار می‌دهد. اگرهیچگونه علائمی نداشته باشید تست شما با نتایج غیر عادی همراه خواهد بود. در این صورت دکتر از شما می‌خواهد تا برای دریافت نتیجه‌ی نهایی مجددا تست پاپ اسمیر و یا تست دهانه‌ی رحم دهید.

اگر شما ابتلا به نوع سرطانی این ویروس باشید، باید تست کولپوسکوپی دهید.

هیچگونه تست مشخصی جهت تشخیص عفونت HPV وجود ندارد اما پزشکان معمولا از نمونه برداری از زخم های دهان یا گلو نوع سرطانی آن را تشخیص می‌دهند. برای اطلاع از علل ابتلا به زگیل تناسلی و خطرات HPV به این مقاله مراجعه نمایید.

 

درمان کردن عفونت hpv

درمان قطعی ویروس اچ پی وی در زنان: زگیل های تناسلی معمولا خود به خود از بین می روند. در غیر اینصورت باید از یکی از روش‌های زیر جهت درمان کردن استفاده کرد:

لیزر درمانی: در این روش دکتر با استفاده کردن از پرتوی نور ضایعه ی به وجود آمده را از بین می‌برد.

الکتروکوتر: در این روش دکتر از جریان الکتریکی جهت سوزاندن ضایعه استفاده می نماید.

تزریق اینترفرون: این روش به دلیل عوارض زیادی که دارد به ندرت استفاده می شود.

سرما درمانی: در این روش دکتر از نیتروژن مایع جهت جهت منجمد کردن ضایعه استفاده می نماید.

جراحی: جهت برداشتن ضایعه می‌توانید عمل جراحی انجام دهید.

 

آیا روشی جهت جلوگیری  از به جود آمدن عفونت  hpv وجود دارد؟

در حقیقت ، راه مطمئنی برای مقابله با عفونت ویروس پاپیلومای انسانی (HPV) که از به جود آمدن انواع متفاوت HPV وجود ندارد. اما اقدامات پیشگیرانه ای وجود دارد که رعایت کردن آن ها می تواند احتمال ابتلا به عفونت HPV را کم کند. واکسن هایی در دسترس می باشد  که از افراد جوان در مقابل ابتلا به انواعی از HPV که با سرطان و زگیل تناسلی در ارتباط خواهد بود ، محافظت می کند.

HPV از فردی به فرد دیگر و در طول تماس با قسمت های بدن افراد آلوده منتقل می شود. هرچند این ویروس در طول برقراری رابطه جنسی واژن و مقعد قابل سرایت است، اما تنها راه انتقال این ویروس این روش ها نیستند. جهت انتقال ویروس، حتما باید تماس پوستی با قسمت های بدن فرد آلوده برقرار شود.

استفاده کردن از کاندوم، می تواند تا حدی از انتقال ویروس جلوگیری  کند.

بهتر هست  شریک های جنسی تا حد ممکن محدود شوند. کسانی که از لحاظ جنسی فعال خواهد بود و شریک های جنسی متعددی دارند، اکثرا در معرض HPV تناسلی خواهند بود.

راه دیگر پیشگیری، تزریق واکسن HPV می باشد. توصیه می شود این واکسن قبل از برقراری اولین رابطه جنسی زده شود تا اثر بهتری داشته باشد.

سرطان قابل درمان می باشد ، به خصوص اگر در مرحله اولیه تشخیص داده شود و قبل از این که پخش شده باشد. بعضی تست های غربالگری تغییرات سلولی ناشی از عفونت HPV را به خوبی در مرحله اولیه نشان می دهند و این تغییرات قبل از سرطانی شدن، قابل درمان کردن خواهند بود.

 

بنابراین موارد زیر را حتما رعایت کنید:

با یک نفر رابطه ی جنسی داشته باشید.

در زمان برقراری رابطه ی جنسی از کاندوم استفاده کنید.

تزیق واکسن جهت مقابله با ویروس HPV احتمال ابتلا به این عفونت را کم می کند.

جهت برقراری رابطه ی جنسی فردی را انتخاب کنید که قبلا شریک های جنسی محدودی داشته.

 

جهت درمان کردن زگیل تناسلی به چه پزشکی مراجعه کنیم؟

جهت درمان کردن زگیل تناسلی باید به دکتر متخصص زگیل تناسلی مراجعه کنید که می‌تواند متخصص ارولوژی یا دکتر عفونی متخصص بیماری‌های مقاربتی باشد. این تیم متخصص از روش‌های درمانی متفاوت مثل کرایوتراپی یا درمان کردن دارویی جهت درمان کردن زگیل تناسلی کمک می‌گیرد. اگر علائم HPV دارید یا رابطه‌جنسی خطرناکی داشته‌اید، حتما جهت بررسی کردن بیماری  hpv به متخصص زنان و زایمان یا دکتر متخصص عفونی مراجعه کنید. آزمایشگاه بیمارستان رسالت تهران یکی از بهترین مراکز انجام تست hpv تهران برای انجام آزمایشات آزمایش زگیل تناسلی فوری می باشد برای اطلاع از قیمت آزمایش زگیل تناسلی با ما تماس بگیرید.

درباره ما

آزمایشگاه پاتوبیولوژی بیمارستان رسالت(رویال تهران) با مساحت 500 متری در جنب پل سید خندان تهران آماده ارائه خدمات به شما عزیزان  (شرکت های دولتی و خصوصی و سازمان ها و موسسات )می باشد. ضمنا آزمایشگاه بیمارستان رسالت پذیرای کلیه بیمه های تکمیلی می باشد.

 

تماس

آدرس : تهران - ضلع شرقی پل سید خندان، اول 45 متری رسالت، نبش ابوذر غفاری

تلفن : 02122862018  _ 02122852658
تلفن پشتیبانی شبانه روزی : 09198042925
فکس : 02122897319

 

 

نقشه آزمایشگاه

منوی اصلی