d/تشخیص hpv در مردان

تشخیص hpv در مردان|تشخیص hpv با آزمایش خون|پاکسازی ویروس hpv در مردان

تشخیص hpv در مردان

با مشاهده شدن علائم اچ پی وی در مردان باید برای انجام آزمایش زگیل تناسلی مردان و بررسی کردن شرایط سلامت و علائم بیماری hpv  به دکتر مراجعه کنید. دکتر پوست، دکتر عفونی یا دکتر ارولوژی با معاینه کردن اولیه قسمت مشکوک به زگیل و سابقه رابطه های جنسی بیمار می‌توانند تشخیص کامل تری بدهند. البته هر زخمی در قسمت تناسلی حتما زگیل نیست، به عنوان مثال اکثر زخم‌های قسمت مقعد به دلیل  یبوست مزمن یا شقاق به وجود می آیند.

تشخیص درست و کامل زگیل تناسلی اولین و مهم‌ترین قدم در مراحل درمان کردن بیماری اچ پی وی در مردان به‌ حساب می‌آید. به‌همین‌دلیل توصیه می کنیم  که در انتخاب دکتر و کلینیک برای درمان زگیل تناسلی مردان بیشترین دقت را داشته باشید. دکتر برای معاینه بهتر و مشاهده واضح‌تر زگیل تناسلی مردان از روش تقویت‌کننده استفاده می‌کند. به ‌این راه  که از محلول اسید می باشد یک ۵ درصد روی قسمت مشکوک می‌زند و ۵ تا ۱۰ دقیقه صبر می کند . سفیدشدن قسمت های آلوده به ویروس hpv  کمک می‌کند که دکتر با دقت بیشتری تشخیص hpv در مردان را اعلام کند.

 تشخیص hpv در مردان

علائم hpv  در مردان

اکثر مردانی که به بیماری  hpv مبتلا می شوند، از خود علامتی ندارند  با وجود آنکه HPV  شایع ترین نوع بیماری مقاربتی می باشد ، اغلب عفونت های  HPV هیچگونه علامتی ندارند، خود به خود رفع می شوند و در سلامت فرد هیچگونه مشکلی به وجود نمی آورند  . با این حال، سویه هایی پر خطر از HPV  شناخته شده، سبب سرطان می شوند. واکسیناسیون از افراد در مقابل این نوع سویه های پرخطر  HPV محافظت می کند. سویه های کم خطر HPV  هم وجود دارد.

علامت قابل رویت اصلی، زگیل می باشد اگر فردی به مدت طولانی به عفونت  HPV مبتلا باشد، ممکن است دچار زگیل تناسلی یا دهانی شود. این زگیل ها ممکن هست به تنهایی و یا به صورت خوشه ای در اطراف محل آلوده به وجود بیایند . زگیل ها ممکن هست  به طور خود به خود از بین بروند، اما در صورت درمان نکردن ممکن هست  که اندازه آن ها تغییر نکند و یا حتی اندازه و یا تعداد آن ها افزایش پیدا کند.

 

آیا  HPV می تواند در مردان اثر بگذارد؟

HPV  می تواند مردان را تحت اثر قرار دهد. این ویروس موجب 90 درصد سرطان مقعد، حدود 60 درصد از سرطان های اوروفارنکس (لوزه ها، گلو، پایه زبان) و سرطان های نادرتر مانند 50 درصد از سرطان های آلت تناسلی می شود.

هم اکنون هیچگونه تست غربالگری تایید شده ای برای تشخیص  HPV در مردان وجود ندارد. اگر در این مورد نگران هستید یا سؤالی دارید، باید با دکتر مربوطه گفتگو کنید. برای کمک به جلوگیری  از سرطان های در ارتباط با  HPV در آینده، واکسنHPV   برای همه کسانی که 9 تا 25 ساله هستند توصیه می شود.

تشخیص hpv در مردان

خطرات عفونت HPV در مردان

بعضی از انواع  HPV در ارتباط با سرطان های تناسلی می توانند موجب سرطان مقعد یا آلت تناسلی در مردان شوند. هر دوی این انواع سرطان، به ویژه در مردانی که سیستم ایمنی سالمی دارند، نادر خواهد بود.

خطر ابتلا به سرطان مقعد در مردان همجنس گرا و دوجنسه فعال از لحاظ جنسی 17 برابر بیشتر از مردانی می باشد که فقط با زنان رابطه جنسی دارند. مردانی که HIV)  ویروس نقص ایمنی انسانی) دارند هم در معرض خطر بیشتری برای ابتلا به این سرطان خواهد بود.

اکثر سرطان هایی که در پشت گلو، مانند در پایه زبان و در لوزه ها پیدا می شوند، مربوط به  HPV خواهد بود. در حقیقت، اینها شایع ترین نوع سرطان های در ارتباط با با  HPV خواهد بود که در مردان پیدا می شوند. در سال  بیشتر از 13000 مورد جدید در مردان تشخیص داده می شود. دیگر انواع ویروس  HPV به ندرت موجب سرطان در مردان می شوند، اما موجب به وجود آمدن زگیل تناسلی می شوند.

 

علائم بیماری HPV در مردان چیست؟

این زگیل ها می توانند بر سطح و یا در اطراف قسمت های زیر به وجود بیایند :.

آلت تناسلی

اسکروتوم

مقعد

دهان

گلو

زبان

اگر در این قسمت های متوجه هر نوع تغییرات غیر طبیعی پوستی، توده گوشتی، برجستگی و یا زخم شُدید، لطفاً جهت بررسی کردن آن ها هر چه سریع تر به یک متخصص بالینی مراجعه نمایید.

 

علل به وجود آمدن زگیل تناسلی در مردان

علائم hpv  در مردان از راه تماس جنسی، در هر دو جنس منتقل می‌شود. این ویروس می‌تواند از راه رابطه جنسی دهانی، مقعدی یا واژینال یا اگر پوست شخص دیگری را لمس کند، از فردی به فرد دیگرمنتقل شود.

اگر فردی HPV  داشته باشد، می‌تواند ویروس را پخش کند، حتی وقتی که علائم قابل مشاهده ‌ای در بدن آن وجود نداشته باشد.

احتمال ابتلای آقایان به  HPV به دلایل خاصی افزایش پیدا کند ، مانند :

رابطه جنسی که شامل چندین شریک می باشد

سن شروع رابطه جنسی اغلب در نوجوانی یا جوانی باشد

ختنه نشدن

پوست آسیب دیده

اگر زگیل‌هایی از هر نوعی بر روی اندام تناسلی به وجود بیایند ، باید با دکتر در میان گذاشت.

 

عوارض hpv  در آقایان

در صورتی که بعضی از انواع HPV  فقط می‌توانند زگیل تناسلی به وجود آورند، بعضی دیگر هم می‌توانند موجب سرطان شوند.

 

علائم HPV  در مردان

سرطان‌های در ارتباط با زگیل تناسلی مردان

پزشکان  HPV را در مردان با به وجود آمدن سرطان‌های زیر در ارتباط می‌دانند:

 HPV ممکن هست مسئول بیشتر از 90٪ موارد سرطان مقعد باشد که هر سال 2200 مرد را تحت اثر قرار می‌دهد.

بیشتر از 60 درصد از سرطان‌های آلت تناسلی با HPV شروع می‌شود.

حدود 70 درصد از افراد مبتلا به سرطان اوروفارنکس که در پشت گلو، قاعده زبان و لوزه‌ها اتفاق میوفتد ، ممکن هست به دلیل HPV به آن مبتلا باشند.

مردانی که به دلیل بیماری اچ آی وی (ایدز) یا دلایل دیگری سیستم ایمنی ضعیفی دارند، نسبت به دیگران شانس بیشتری برای ابتلا به سرطان مقعد در ارتباط با با HPV دارند. مردان مبتلا به HIV هم اکثر مستعد به وجود آمدن زگیل تناسلی خواهد بود  که درمان کردن آن هم مشکل تر می باشد.

 

تست زگیل تناسلی در مردان

با وجود این که مردان هم در معرض ابتلا به بیماری  hpv خواهد بود ،در اکثر مقاله های علمی انجام تست نمونه گیری‏ hpv در مردان با بافتی از ضایعه این تست توصیه شده می باشد . در افردا بدون علامت نمونه برداری از مایع منی یا سواب از مجرا هم تا حدودی به تشخیص کمک می کند ولی موارد منفی کاذب هم دیده می شود. برای اطلاع از هزینه آزمایش اچ پی وی برای مردان با ما در آزمایشگاه بیمارستان رسالت تهران تماس بگیرید.

 

مناطق حساس برای نمونه برداری HPV در مردان

- سطح آلت تناسلی،

- ترشحات مجرا،

- مایع منی.

بیمار در روز انجام تست نباید آلت تناسلی خود را بشوید و تا دو روز قبل از انجام تست هم نباید تماس جنسی داشته باشد.

 

آیا عفونت HPV قابل درمان کردن می باشد ؟

هم اکنون هیچگونه درمانی برای خود ویروس وجود ندارد. با این حال، درمان های خوبی برای بیماری هایی که HPV می تواند به وجود آورد، مانند تغییرات سلولی یا زگیل تناسلی وجود دارد. در صورت نیاز دکتر این گزینه های درمانی را با بیمار در میان می گذارد. برای انجام آزمایش زگیل تناسلی فوری با آزمایشگاه بیمارستان رسالت تهران تماس بگیرید.

درباره ما

آزمایشگاه پاتوبیولوژی بیمارستان رسالت(رویال تهران) با مساحت 500 متری در جنب پل سید خندان تهران آماده ارائه خدمات به شما عزیزان  (شرکت های دولتی و خصوصی و سازمان ها و موسسات )می باشد. ضمنا آزمایشگاه بیمارستان رسالت پذیرای کلیه بیمه های تکمیلی می باشد.

 

تماس

آدرس : تهران - ضلع شرقی پل سید خندان، اول 45 متری رسالت، نبش ابوذر غفاری

تلفن : 02122862018  _ 02122852658
تلفن پشتیبانی شبانه روزی : 09198042925
فکس : 02122897319

 

 

نقشه آزمایشگاه

منوی اصلی