S/قیمت تست آلرژی

قیمت تست آلرژی |قیمت تست آلرژی پوستی|آزمایشگاه تست آلرژی تهران

قیمت تست آلرژی

تست آلرژی الکس یکی از جدیدترین تست های آلرژی دنیا می باشد که در ایران هم با ورود تکنولوژی ها و کیت های این تست به مردم ایران ارائه شده است. اگر تمایل به انجام دادن آزمایش آلرژی دارید میتوانید این تست را بدون نیاز بودن به ناشتایی و آمادگی از قبل در هر زمانی  از روز با استفاده از یک خونگیری ساده در آزمایشگاه بیمارستان رسالت تهران انجام دهید.

یکی از آزمایشگاه های پیشنهادی ما به شما برای انجام دادن آزمایش آلرژی آزمایشگاه تشخیص دادن پزشکی و تخصصی چکاپ بیمارستان رسالت در شهر تهران است. این آزمایشگاه که به صورت تخصصی انواع تست های تشخیصی آلرژی و تست های تخصصی هماتولوژی را ارائه می کند.

D/قیمت تست آلرژی

آنالیز، تفسیر و امضاء نتایج از کمپانی الکس کامل ترین پنل تشخیص آلرژی در دنیا با 300 آلرژن در آزمایشگاه پاتولوژی شبانه روزی بیمارستان رسالت انجام می شود.

 

تست های پوستی آلرژی

تعداد کمی از آلرژن ها سبب ایجاد ، واکنش حساسیتی در پوست می شوند. این قبیل آزمایش آلرژی،  به 3 نوع اصلی طبقه بندی می شوند که عبارتند از:

 

تست خراش پوستی(Skin prick test)

در سطح پوست افراد خراش هایی ایجاد می کنند و پس از آن محلولی حاوی آلرژن احتمالی را در مجاورت خراش ها قرار می دهند تا داخل پوست وارد شوند. بعد از ورود آلرژن ها به پوست اگر پوست دچار التهاب ، قرمزی و یا دچار خارش گردد، به این معنا می باشد که واکنش حساسیتی ایجاد کرده است و به آلرژن ها واکنش نشان داده در این حالت جواب مثبت می باشد.

 

تست پوستی اینترادرمال (داخل جلدی)

به مقدار کمی از محلول حاوی آلرژن مورد نظر به داخل پوست تزریق می شود. این تست معمولا هنگامی استفاده می شود که تست خراش پوستی جواب ندهد اما هنوز به آلرژی شک داریم. این تست پوستی اینترادرمال نسبت به تست خراش پوستی دارای حساسیت بیشتری می باشد. اما در مواردی ممکن هست، اشتباهی در افرادی که علامت آلرژی ندارند هم، پاسخ مثبتی ایجاد کند.

 S/قیمت تست آلرژی

تست پوستی پچ

در این تست یک پد آغشته به محلول حاوی آلرژن را به مدت 24 الی 72 ساعت در مجاورت پوست قرار داده می شود . معمولا از این تست برای تشخیص دادن نوعی از آلرژی پوستی به نام درماتیت تماسی که نوعی از اگزما هم هست، استفاده می کنند.

 

چرا تست های آلرژی انجام داده می شود؟

بیشتر این تست ها برای بررسی کردن و تشخیص دادن موادی می باشد که موجب ایجاد واکنش های آلرژیک می شوند.

تست های پوستی در موارد زیر انجام می شود:

شناسایی آلرژن ها استنشاقی ( مانند: گرده ی گل در زمان گرده افشانی)

شناسایی آلرژن های غذایی (مانند: شیر ، ماهی ، لبنیات دیگر …)

شناسایی آلرژی های دارویی

 

تست های خون آلرژی

معمولا در آزمایش خون آلرژی که به منظور تشخیص دادن آلرژی انجام داده می شود ، به دنبال آنتی بادی ها (پادتن ها) هستیم. اغلبا برای افرادی مورد استفاده قرار می گیرند که قادر به انجام دادن تست های پوستی نمی باشند.

از رایج ترین نمونه های بکار گرفته شده ی تست های خونی، استفاده از تکنیک الایزا را می توان نام برد. معمولا در این روش سطح آنتی بادی (ایموگلوبولین  E) مورد بررسی واقع می شود. این نوع از آنتی بادی ها ممکن هست در واکنش پاسخی نسبت به نوعی از آلرژی خاص در بدن شخص ترشح و تولید شود.

میزان و سطح IgE در افراد درگیر آسم و یا مبتلا به آلرژی هایی خاصی، معمولا افزایش می یابند، که این پارامتر تشخیصی مناسبی،  برای شناسایی آلرژی خاص و یا آسم، می باشد.

برای بررسی های بیشتر از، تست های دیگری مثل : RAST  یا Immuno CAP بهره می گیرند.

انجام دادن آزمایش خون آلرژی معمولا در موارد زیر ، توصیه می شود.

سابقه ی مبتلا به آلرژی های پوستی ( اگزما) دارید.

اگر تست های پوستی به برخی از مواد غذایی واکنش مثبتی بدهند، از روش الایزا (تست خونی) به ماده ی غذایی حاوی آلرژن، می توان اطلاع پیدا کرد.

 

روش آمادگی برای تست های آلرژی

برخی دارو ها بر نتیجه دهی تست های پوستی اثر می گذارند که لازم است قبل از انجام دادن تست، مصرف این دارو ها قطع شود.

 

تست آلرژی در آزمایشگاه

آلرژی یک واکنش غیرقابل پیش‌بینی است که بدن به مواد خاصی که در محیط وجود دارند، به عنوان مواد آلرژنیک شناخته می‌شوند، واکنش نشان می‌دهد. این واکنش ممکن هست از ساده ترین علائمی چون خارش و قرمزی پوست تا واکنش‌های جدی تری چون قرمزی، سرفه خلطی، تنگی نفس و حتی آنافیلاکسی (تنگی نفس شدید و گاه مرگبار) واکنش نشان دهد. از آنجا که واکنش‌های آلرژیک ممکن است جدی و حتی برای زندگی شخص ‌تهدید کننده باشند، تشخیص دادن دقیق و راهنمایی درمانی مناسب خیلی مهم است.

برای تشخیص دادن آلرژی، تست‌های آلرژی می‌تواند مفید باشند. این تست‌ها شامل تست‌های پوستی، تست‌های خونی و تست‌های تنفسی می‌شوند. در تست پوستی، مقدار کوچکی از مواد آلرژنیک روی پوست قرار داده خواهد شد  و سپس پوست به مدت 15-20 دقیقه مشاهده و نظارت می شود تا واکنش‌های آلرژیک مشاهده شود. در تست خونی، نمونه خون برای اندازه‌گیری سطح آنتی‌بادی‌های مرتبط با مواد آلرژنیک گرفته خواهد شد . همچنین، در تست تنفسی، شخص با استفاده از دستگاه‌های ویژه، مقداری از مواد آلرژنیک را تنفس می‌کند و سپس واکنش تنفسی او نظارت خواهد شد.

 

تفسیر تست خون آلرژی

تفسیر تست خون آلرژی یک روش تشخیصی می باشد که به منظور تشخیص دادن حساسیت های غذایی یا انواع دیگر آلرژی ها استفاده می شود. این آزمون نشان دهنده نوع و شدت واکنش آلرژیک بدن به مواد خاصی می باشد که در آن موقع به آنها واکنش نشان داده است.

در تفسیر تست خون آلرژی، نتیجه به شکل یک لیست موادی که بموجب واکنش آلرژیک در بدن بیمار می شود، نمایش داده می شود. این مواد می توانند شامل مواد غذایی مختلف، گرده های گیاهی، عناصر محیطی، حشرات، مواد شیمیایی و غیره باشند. نتیجه آزمایش خون آلرژی به پزشک کمک می کند تا بتواند نوع و شدت آلرژی بیمار را تشخیص دهد و برنامه درمانی مناسب را برای او تعیین کند. این تست می تواند برای افرادی که به طور مکرر با علائم آلرژیک روبرو هستند یا برای افرادی که به دنبال تعیین دقیق عوامل آلرژیک خود هستند، خیلی مفید باشد.

 

تست آلرژی کودکان

تست آلرژی یکی از روش‌های تشخیصی می باشد که جهت شناسایی حساسیت‌های غیرطبیعی در بدن انجام خواهد شد . این تست به والدین کمک می کند تا بتوانند عوامل محیطی یا مواد خاصی که سبب عوارض آلرژیک در کودکان می‌شوند را شناسایی کنند. آلرژی ممکن هست با انواع مختلفی از عوارض همراه باشد، مانند افزایش ترشحات بینی، آبریزش چشم، طپش قلب، آنفولانس، تنگی نفس و حتی در بعضی موارد مشکلات جدی در تنفس. اگر والدین مشکوک به وجود آلرژی در فرزندان خود هستند، تست آلرژی می‌تواند به آن‌ها کمک کند تا عامل ایجادکننده آلرژی را شناسایی کرده و اقدامات لازم را برای پیشگیری از عوارض بیشتر اتخاذ کنند.

برخی از روش‌های تست های تشخیصی آلرژی شامل تست خونی و تست جلدی هستند  در تست خونی، نمونه خون از بیمار گرفته شده و سپس تحلیل خواهد شد  تا میزان آنتی‌بادی‌های موجود در برابر آلرژن‌ها اندازه‌گیری شود. این تست می‌تواند به دقت بیشتری نسبت به تشخیص دادن آلرژی کمک کند. در تست جلدی، مقدار کوچکی از آلرژن روی پوست بیمار قرار داده خواهد شد  و پس از آن برای واکنش پوستی بررسی خواهد شد . این تست نیازمند توجه و دقت زیادی می باشد و ممکن هست تا نتیجه غلطی ایجاد کند. به هر حال، تست آلرژی یکی از ابزارهای مهم و موثری می باشد که به والدین کمک می‌کند تا بهترین مراقبت و درمان را برای کودکان خود ارائه دهند.

آنالیز، تفسیر و امضاء نتایج از کمپانی الکس کامل ترین پنل تشخیص آلرژی در دنیا با 300 آلرژن در آزمایشگاه پاتولوژی شبانه روزی بیمارستان رسالت انجام می شود. جنب پل سید خندان، برای انجام تست آلرژی با شماره تلفن های 02122852658 و 02122862018 تماس بگیرید.

درباره ما

آزمایشگاه پاتوبیولوژی بیمارستان رسالت(رویال تهران) با مساحت 500 متری در جنب پل سید خندان تهران آماده ارائه خدمات به شما عزیزان  (شرکت های دولتی و خصوصی و سازمان ها و موسسات )می باشد. ضمنا آزمایشگاه بیمارستان رسالت پذیرای کلیه بیمه های تکمیلی می باشد.

 

تماس

آدرس : تهران - ضلع شرقی پل سید خندان، اول 45 متری رسالت، نبش ابوذر غفاری

تلفن : 02122862018  _ 02122852658
تلفن پشتیبانی شبانه روزی : 09198042925
فکس : 02122897319

 

 

نقشه آزمایشگاه

منوی اصلی