f/آزمایش ALEX

آزمایش ALEX |هزینه آزمایش الکس|قیمت تست آلرژی|آزمایشگاه تست آلرژی تهران

آزمایش ALEX

آزمایش آلرژی یا آزمایش ALEX، یکی از اقدامات پرکاربرد در تشخیص دادن علت علائمی چون سرفه، عطسه، التهاب چشم و… است. آلرژی‌های فصلی، تنفسی، غذایی و… از جمله مشکلاتی هستند که در چند سال اخیر سلامت افراد در سنین گوناگون را تحت تاثیر قرار داده‌اند و طبق تحقیقات پزشکی، این آلرژی‌ها، اغلب منشا ژنتیکی دارند. بسیاری از کودکان یا بزرگسالان در اثر واکنش های آلرژیک به عوامل متفاوت ، با تهدید سلامتی و حتی جان خود رو به رو می‌شوند اما با استفاده از آزمایش ALEX با تمام آن ها آشنایی پیدا کرده و از چنین پیشامد هایی می‎توان جلوگیری کرد. برای آَشنایی بیشتر با تست آلرژی از نوع الکس هم  تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

تست ALEX (Allergy Explorer)  یک روش پیشرفته و جامع از تست های تشخیصی آلرژی می باشد که با شناسایی دقیق طیف زیادی از آلرژن‌ها از جمله ذرات معلق در هوا، مواد غذایی و سم برخی حشرات، امکان ارائه روش های درمانی موثر را برای افراد فراهم می‌کند. این تست با بهره‌گیری از تکنیک‌های تشخیص های مولکولی، قابلیت تعیین عناصر خاصی که سبب واکنش‌های آلرژیک می‌شوند را دارا بوده و به پزشکان اجازه می‌دهد تا توصیه‌های دقیقی برای اجتناب، دارو درمانی یا ایمنوتراپی متناسب با نیازهای منحصر به فرد هر بیمار ارائه دهند.

در این تست در آزمایشگاه تست آلرژی تهران نمونه خون توسط کیت های تخصصی ماکرواری الکس تست شده و توسط دستگاه مخصوصی خوانش میشود. پس از آن نتایج تست به وسیله نرم افزار تخصصی الکس ارزیابی شده و گزارش جامعی از حساسیت های فرد به او ارائه خواهد شد.

 d/آزمایش ALEX

آنالیز، تفسیر و امضاء نتایج از کمپانی الکس کامل ترین پنل تشخیص آلرژی در دنیا با 300 آلرژن در آزمایشگاه پاتولوژی شبانه روزی بیمارستان رسالت انجام می شود.

تست آلرژی چیست؟

آزمایش آلرژی روشی می باشد که برای شناسایی موادی که سبب ایجاد واکنش های آلرژیک در فرد می شوند، استفاده می شود. انواع متفاوتی از تست های آلرژی وجود دارد و نوع آزمایشی که استفاده می شود به علائم و سابقه پزشکی فرد بستگی دارد. این واکنش های آلرژی معمولا وقتی انجام می‌شود که سیستم ایمنی در برابر ماده ای که در واقع باید برای بدن بی ضرر باشد، به طور اشتباه پاسخ داده و آن را به عنوان یک ماده مضر شناسایی خواهد کرد. آلرژن ها گاهی خیلی چالش برانگیز شده و اندام های داخلی را تحت تاثیر قرار می‌دهند.

 

ویژگی های تست آلرژی Alex2

پوشش 100٪ از تمام آلرژن‌های مرتبط جهانی در یک آزمایش

ایجاد تصویری جامع از وضعیت حساسیت بیمار

امکان جستجو در پایگاه‌های اطلاعاتی آلرژن‌ها

نرم افزار آنالیزی پیشرفته ای است و گزارش کاملی از حساسیت ها ارائه می کند

 

انواع تست آلرژی

تست‌های آلرژی در آزمایشگاه تست آلرژی تهران برای تشخیص دادن حساسیت به مواد متفاوت انجام می‌شود که خود دارای انواع متفاوتی هستند. ممکن است برای بعضی از افراد فقط یک نوع از این روش ها مورد استفاده قرار گیرد و برای دیگر افراد، از دو یا چند نوع تست آلرژی استفاده کنند. برخی از رایج ترین تست های آلرژی عبارتند از:

 

آزمایش ALEX

آزمایش ALEX با تکنولوژی پیشرفته به برای تشخیص دادن آنتی بادی های اختصاصی نسبت به آلرژن ها استفاده می‌شود. آزمایش ALEX قادر می باشد تا 290 نوع آلرژن غذایی و هوایی و مرتبط با حشرات را بررسی کند و همین طور این قابلیت را دارد که آلرژن های بی خظر را از آلرژن خطرناک جدا سازد. آزمایش ALEX خیلی حساس بوده و تعداد آزمایشگاه های خیلی کم و محدودی این تکنیک را انجام می‌دهند. به عنوان مثال آزمایشگاه بیمارستان رسالت تهران آزمایش ALEX را به طور پیشرفته انجام می‌دهد.

 s/آزمایش ALEX

آزمایش خراش پوستی

آزمایش خراش پوستی  (Skin Scratch Test) یا آزمایش پریکس  (Prick Test) یکی از متداول ترین آزمایش های آلرژی می باشد که جهت تشخیص دادن حساسیت به مواد مختلف که مورد استفاده در آزمایشگاه های تشخیصی قرار می‌گیرد. در این تست، پزشک یک سری آلرژن‌ها را روی پوست بیمار قرار می‌دهد و سپس با یک سوزن خیلی نازک و کوچک، روی پوست شخص خراش می‌زند تا آلرژن وارد پوست شود.

اگر کسی به یکی از آلرژن‌ هاحساسیت داشته باشد، پوست در ناحیه خراش داده شده قرمز و تورم خواهد شد. این نشانه‌ها معمولا بعد از 15 تا 20 دقیقه ظاهر می‌شوند و پزشک می‌تواند با توجه به نوع و شدت نشانه‌ها، نوع و اندازه حساسیت بیمار را تشخیص دادن دهد.

 

پچ تست

پچ تست  (Patch Test) یکی دیگر از تست‌های آلرژی می باشد که برای تشخیص دادن آلرژی به مواد متفاوت  مورد استفاده قرار می‌گیرد. در این نوع آزمایش، پزشک یک سری مواد حساسیت ‌زا را بر روی پوست شخص به شکل پلاک‌های کوچک قرار می‌دهد و در نهایت پوست روی این مواد پوشیده خواهد شد. مدت زمان انتظار در این تست برای نمایان شدن نشانه های آلرژیک تا حدودی زیاد می باشد و ممکن است نیاز باشد تا 48 الی 72 ساعت از انجام تست بگذرد. در صورتی که بیمار به یکی از مواد حساسیت‌زا واکنش نشان دهد، نشانه‌هایی مثل قرمزی، تورم، خارش، پوست خشک، پوست در زمینه پلاک‌ها به وجود می‌آید.

 

تست خون آلرژی

آزمایش آلرژی خون (Allergy Blood Test) یا تست RAST یکی از دیگر روش های تشخیصی نسبت به مواد آلرژیک هستند. در این نوع از آزمایش آلرژی خون، پزشک یک نمونه خون از بیمار می گیرد. در آزمایشگاه، نمونه خون با مواد حساسیت‌زا متفاوت  ترکیب می‌شود و سپس سطح آنتی بادی‌هایی که برای مقابله با هر آلرژن تولید می‌شود، اندازه‌گیری می‌شود. اگر سطح آنتی بادی‌های مرتبط با یک آلرژن خاص بالا باشد، این نشان می‌دهد که بیمار به آن ماده حساسیت دارد.

آزمایش آلرژی خون برای تشخیص دادن حساسیت به مواد متفاوت ، مثل غذا، گرده گیاهان، حیوانات، قارچ‌ها، عناصر محیطی، داروها و… استفاده می‌شود. این تست برای بیمارانی که نمی‌توانند برای تست پوستی به طور مؤثر آماده شوند، مفید است. همین طور، به جهت بررسی کردن تغییرات در سطح آنتی بادی‌ها در زمان درمان حساسیت و مانیتورینگ توسط پزشک، استفاده می‌ شود.

 

تست داخل پوستی برای آلرژی

تست داخل پوستی (Intradermal Test)  برای بررسی حساسیت به موادی مثل داروها، زنبور عسل، سوسک، مواد شیمیایی و… استفاده می‌شود. در این تست، پزشک به صورت تزریق زیرپوستی، مقدار کوچکی از آلرژن به بیمار تزریق می‌کند. سپس، پوست در محل تزریق به صورت قرمزی و تورم نشان خواهد داد که نشان‌دهنده حساسیت به آن ماده است.

تست داخل پوستی خیلی حساس بوده و ممکن است باعث واکنش‌های خطرناکی مثل آنافیلاکسی شود، بنابراین باید حتما در بهترین آزمایشگاه تخصصی در تهران و با تجهیزات و داروهای ضدآلرژیک انجام شود. به علاوه، اگر بیمار دارای بیماری‌هایی مثل آسم یا بیماری‌های قلبی-عروقی باشد، این تست باید با احتیاط بیشتری انجام شود. به طور کلی، تست داخل پوستی تنها در مواردی که تست‌های دیگر نتوانسته‌اند برای تشخیص دادن حساسیت موثر باشند و یا در صورتی که بیمار دچار عوارض جانبی از تست‌های دیگر شده باشد، انجام می‌شود. برای اطلاع از قیمت تست آلرژی با ما تماس بگیرید.

 

آنالیز، تفسیر و امضاء نتایج از کمپانی الکس کامل ترین پنل تشخیص آلرژی در دنیا با 300 آلرژن در آزمایشگاه پاتولوژی شبانه روزی بیمارستان رسالت انجام می شود. جنب پل سید خندان، برای انجام تست آلرژی با شماره تلفن های 02122852658 و 02122862018 تماس بگیرید.

درباره ما

آزمایشگاه پاتوبیولوژی بیمارستان رسالت(رویال تهران) با مساحت 500 متری در جنب پل سید خندان تهران آماده ارائه خدمات به شما عزیزان  (شرکت های دولتی و خصوصی و سازمان ها و موسسات )می باشد. ضمنا آزمایشگاه بیمارستان رسالت پذیرای کلیه بیمه های تکمیلی می باشد.

 

تماس

آدرس : تهران - ضلع شرقی پل سید خندان، اول 45 متری رسالت، نبش ابوذر غفاری

تلفن : 02122862018  _ 02122852658
تلفن پشتیبانی شبانه روزی : 09198042925
فکس : 02122897319

 

 

نقشه آزمایشگاه

منوی اصلی