×

هشدار

JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 556
جمعه, 25 خرداد 1397 12:00

آزمایش بارداری

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

آزمایش بارداری

دو نوع تست یا آزمایش بارداری داریم. یک نوع تست نمونه برداری از ادرار و نوع دیگر آن از خون است. در هر دو آزمایش حضور هورمون گنادوتروپین جفتی انسان (HCG) را تشخیص می دهد. هورمون HCG به وسیله جفت مدت کوتاهی بعد از قرار گیری جنین به رحم ترشح می شود و سریعا در بدن شما طی چند روز ابتدایی بارداری ترشح هورمونی را بالا می برد.

این تغییر سریع هورمونی عامل اصلی ایجاد علائم بارداری است که با یک آزمایش بارداری به سرعت وضعیت باردار بودن یا نبودن تان مشخص می شود.
انواع آزمایش های بارداری:
آزمایش ادرار
آزمایش خون بارداری
دو نوع آزمایش خون در آزمایش بارداری داریم. آزمایش خون بارداری مقدار دقیق هورمون HCG را در خون شما اندازه گیری می کند و آزمایش کیفی HCG جواب مثبت و منفی به آزمایش بارداری شما می دهد.
فواید آزمایش خون بارداری
این آزمایش، بارداری شما را زودتر از آزمایش های دیگر تشخیص می دهد. به طوری که ۷ الی ۱۲ روز بعد از لقاح این مشخص می شود. (اگر جواب منفی باشد، شما بهتر است مدتی بعد بار دیگر آزمایش را تکرار کنید، ممکن است یک دوره از قاعدگی شما گذشته باشد.)
در این آزمایش بارداری تمرکز هورمون HCG را در خون شما اندازه گیری می کند. (این اطلاعات پر کاربرد را در اختیار پزشک قرار می دهد تا تست بارداری دقیق تر و در صورت وجود مشکلی سریعا تشخیص داده شود.)
مضرات آزمایش خون بارداری
– آزمایش خون بارداری گران تر از آزمایش ادرار است.
- مدت زمان بیشتری طول می کشد تا جواب آزمایش آماده شود.
– باید در مطب پزشک انجام شود.
سطح طبیعی هورمون HCG در دوران غیربارداری
سطح طبیعی هورمون hCG در زنانی که باردار نیستند کمتر از ۵mlU/ml است. اگر سطح طبیعی HCG بالاتر از حد نرمال باشد علت های مختلفی دارد.
سطح هورمون HCG در زنان باردار
سطح هورمون HCG کمتر از ۵mlU/ml به معنی عدم بارداری است و بالاتر از ۲۵mlU/ml به معنی بارداری است. هورمون HCG در واحد بین المللی میلی بر میلی لیتر ارزیابی می شود.

خواندن 3376 دفعه آخرین ویرایش در یکشنبه, 27 خرداد 1397 05:56

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.