×

هشدار

JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 556
شنبه, 17 شهریور 1397 10:51

آزمایشگاه شبانه روزی

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

آزمایشگاه شبانه روزی

همچون بسیاری دیگر از مشاغل در سایر زمینه های گوناگون، باید بدون وقفه و به صورت شبانه روزی در حال فعالیت باشد تا بتوانند کنترلی دقیق و حساب شده بر امور آزمایشگاهی مربوطه داشته باشد؛ در بین مراکز پزشکی همان قدر که شبانه روزی بودن درمانگاه ها و بیمارساان ها حائز اهمیت است،

وجود آزمایشگاه شبانه روزی نیز از اهمیت های زیادی برخودار است. آزمایشگاه شبانه روزی باید از نظر کیفیت درست به همان اندازه که در طول روز به فعالیت های خود می پردازد، در شب نیز به آن توجه داشته باشد و اجازه ندهد خستگی کار و تاریکی شب که اغلب برای همگان خواب آلودگی را به ارمغان می آورند، سبب کم شدن میزان بازدهی آزمایشات و بررسی های در حال انجام بر روی نمونه های گرفته شده از بیماران و یا مراجعه کنندگان شود.
آزمایشگاه شبانه روزی اغلب بخشی از یک بیمارستان شبانه روزی به حساب می آید که به دلیل فوریت های پزشکی و انجام امور آزمایشگاهی بیماران در شب، باید به صورت 24 ساعته آماده انجام آزمایشات مختلف پزشکی باشد. چنین آزمایشگاهی قطعا از شیفت ها و برنامه های زمان بندی شده دقیقی برخوردار است تا در صورت لزوم خدایی ناکرده، قصور و خللی در انجام امور آزمایشی بیماران و مراجعه کنندگان پیش نیاید!
آزمایشگاهی شبانه روزی درست همانند آزمایشگاه های دیگری که در طول روز به فعالیت های پزشکی و تحقیقاتی خود می پردازند، در شب نیز اینگونه است و آماده خدمت رسانی در تمام ساعات شب می باشد. این مراکز آزمایشگاهی که در حال حاضر در استان های زیادی از کشور به ویژه استان های تهران، به صورت شبانه روزی و 24 ساعته در حال فعالیت و انجام آزمایشات مختلف پزشکی هستند؛ در قالب عملکرد شبانه خود از تمام امکانات و تجهیزات آزمایشگاهی روز جهانی به منظور تشخیص هر چه سریع تر عامل بیماری و ارائه روش درمانی به متخصصان و پزشکانی که آنان نیز همچون این مراکز آزمایشگاهی شبانه روزی به صورت تمام وقت خود را وقف خدمات رسانی به عموم مردم عزیز کشورمان کرده اند، استفاده می نمایند.
آزمایشگاه شبانه روزی از نظر شلوغی قطعا نسبت به زمان روزانه فعالیتی خود، بسیار خلوت و آرام می باشد که همین امر می تواند یکی از عوامل ایجاد کننده خروجی ها و نتایج آزمایشگاهی با درصد خطای کمتر در شب برای این مراکز پزشکی باشد! این آزمایشگاه ها همانطور که در روز از متخصصان و نیروهای توانمند و با انگیزه برای انجام آزمایشات و تحلیل و آنالیز نمونه های گرفته شده از بیماران و مراجعه کنندگان استفاده می کنند، برای انجام همین موارد در تایم شب تا صبح خود نیز از بهترین و کارکشته ترین نفرات خود که با مشکلات کار در شب آشنایی دارند و از تجربه های مغتنمی برخوردار می باشند؛ استفاده می کنند.


ویژگی های آزمایشگاه شبانه روزی:

عدم ایجاد فاصله زمانی برای انجام امور آزمایشگاهی بیماران
مشخص کردن منشا بیماری بیمارانی که در شب دچار مشکلات حادی می شوند
ایجاد آرامش و اطمینان در اجرای مراحل آزمایشگاهی بدون شلوغی و درگیری های روزانه برای آزمایش دهندگان

خواندن 12105 دفعه آخرین ویرایش در شنبه, 17 شهریور 1397 10:51
محتوای بیشتر در این بخش: « آزمایش شیشه آزمایش اعتیاد »

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.