×

هشدار

JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 556
پنج شنبه, 21 تیر 1397 12:00

آزمایشگاه برای تشخیص سرطان مثانه(آزمایش UBC)

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

هر ساله نزدیک به 56000 مورد جدید از کانسر مثانه در ایالت متحده تشخیص داده می شود که نزدیک به 12000 نفر از آنها به علت این بیماری جان خود را از دست می دهند.

افزایش سرطان مثانه در آمریکاه تقریبا 500000 مورد تخمین زده می شود.شیوع این بیماری در مردان 2 برابر زنان بوده که مصرف دخانیات بعنوان عامل اصلی سرطان مطح شده است. سایر عوامل خطرناک در معرض قرار گرفتن با کاسینوژن های صنعتی و عفونت با شیستوزما هماتوبیوم است.

آزمایشگاه پاتوبیولوژی بیمارستان رسالت تهران با استفاده از پیشرفته ترین تجهیزات و بالاترین کیفیت ، آماده ارایه خدمات به بیماران(آزاد و بیمه ای ) در کلیه ساعات شبانه روز و ایام تعطیل می باشد.

شایعترین علامت سرطان مثانه هماچوری است. سایر علائم شامل تکرار ادار، فوریت ادرار و دیزوری است.در موارردی سیتولوژی ادرار برای سلول های تومورال مثبت است. اما تشخیص معمولا بوسیله ارزیابی سیتوسکوپیک و بیوپسی اثبات می شود.

مرحله بندی سرطان مثانه براساس درجه تهام تومور به دیواره مثانه صورت می گیرد.کارسینوم (In-Situ Tis) و مرحله  T1 و Ta  بعنوان سرطان سطحی مثانه طبقه بندی می شوند زیرا به لایه اپی تلیال داخلی مثانه محدود است و دیواره عضلانی را درگیر نکرده است.شایعترین شکل سرطان مثانه ترانزیشنال سل کارسینوما(TCC) است.اگر چه آدتوکارسینوم ؛ اسکواموس سل کارسینوم و سارکوهم ایجاد می شوند. انواعذ سطحی معمولا به روش  با یا بدون تزریق داخل مثانه ای BCG درمان می شوند حال آنکه انواع مهاجم به سیستکتومی ، کموتراپی یا رادیاسیون احتیاج دارند.

خواندن 4150 دفعه آخرین ویرایش در شنبه, 23 تیر 1397 08:47

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.