قیمت آزمایش تیروئید|در آزمایشگاه بیمارستان رسالت

قیمت آزمایش تیروئید

قیمت آزمایش تیروئید را می توانید از طریق خود آزمایشگاه های مخصوص آزمایش تیروئید مطلع شوید، چون هر آزمایشگاهی مخصوص یک یا چند نوع آزمایش می باشد و آزمایش تیروئید در بهترین آزمایشگاه های کشور انجام می پذیرد. آزمایش تیروئید را میتونید در آزمایشگاه بیمارستان رسالت تهران، با قیمت های بسیار به صرفه ای انجام دهید. این آزمایش را میتوانید به صورت غیر حضوری در منزل و بصورت حضوری در آزمایشگاه بیمارستان رسالت ( رویال تهران ) واقع در جنب پل سید خندان تهران که توسط بهترین متخصصان و بروزترین تجهیزات انجام می شود، انجام دهید.

برخی از آزمایشگاه ها در سایت های مخصوص به خود، تمام اطلاعات، امکانات، نوبت دهی و دیگر خدمات را از طریق سایت آنلاین دردسترس عموم قرار می دهند همچنین حدود هزینه آزمایش تیروئید را در سایت شخصی خود قرار می دهند. شما میتونید با مراجعه به سایت آزمایشگاه بیمارستان رسالت تهران و یا تماس با شماره های درج شده در سایت تمام این خدمات را دریافت کنید.

22852658-021

09198042925

قیمت آزمایش تیروئید در آزمایشگاه بیمارستان رسالت تهران طبق تعرفه مصوب وزارت بهداشت و مورد تایید وزارت بهداشت می باشد و همچنین طرف قرارداد با اکثر بیمه های درمانی است لذا شما میتوانید در این مجموعه با قیمت های کاملا منصفانه و مناسب، براحتی از خدمات ما بهره مند شوید.  به امید دیدار شما

 قیمت آزمایش تیروئید

برای اطلاعات بیشتر درباره این تست با ما همراه باشد:

اولین سوالی که برای بسیاری از مراجعان آزمایش تیروئید مطرح می شود، ناشتا بودن و یا نبودن هنگام آزمایش است؛ سطح هورمون تحریک کننده TSH در طول روز و احتمالا بر اساس غذای مصرفی متفاوت است، در یک سری تحقیقات انجام شده تاثیر مواد غذایی و زمان مصرف آن بر روی جواب آزمایش بررسی شده و نتایج این تحقیقات در این‌جا مطرح شده است.

در یک تحقیق، افرادی را  که جهت کیس های آزمایش تیروئید مطرح شده بودند مد نظر قرار گرفته شد، این افراد به سه گروه A، B،C  تقسیم شدند:  

  • گروه A: با سطح TSH و T4 نرمال
  • گروه B: افرادی با کم کاری تیروئید ساب کلینیکال TSH بالا و T4 نرمال
  • گروه C: افراد با کم کاری تیروئید با سطح T4 کم و سطحTSH  کم

این افراد آزمایش تیروئید ناشتا انجام دادند و  همچنین آزمایش تیروئید را با فاصله دو ساعت بعد از غذا نیز انجام دادند.

 

نتایج نشان داد مقدار TSH بعد از مصرف غذا در تمامی کیس ها کمتر شده بود ولی مقدار T4 تغییر خاصی نکرده بود، این نتایج باعث طبقه بندی ۱۵ درصد از ۲۰ به عنوان کم کاری تیروئید ساب کلینیکال در بین افرادی که به صورت ناشتا آزمایش داده بودند شد، این نتایج در مواردی که سطوح TSH اهمیت خاصی دارد مثلا در بارداریها و یا سطوح TSH در کم کاری ساب کلینیکال مهم محسوب می شود.

کاهش مقدار TSH در همه گروه هایی که دو ساعت بعد از مصرف غذا آزمایش انجام داده بودند نسبت به افرادی که ناشتا بودند، نشان دهنده اهمیت این موضوع در نتایج مورد حساسیت است، جدول زیر نشان دهنده نتایج آزمایشات مد نظر در تحقیقات را نشان می دهد.

 آزمایشگاه بیمارستان رسالت  

در نتیجه آنچه نتایج به ما نشان داد در مورد آزمایش تیروئید ناشتا بودن لازم نیست ولی به این دلیل که برخی از غذاها و مواد خوراکی (چربی ها و افزایش چربی خون) می توانند بر روی جواب آزمایش تیروئید شما تاثیر گذار باشند بهتر است حداقل دو، سه ساعت قبل از آزمایش چیزی نخورید،همچنین به دلیل اینکه گرسنگی نیز بر روی پاسخ آزمایش تیروئید تاثیرگذار است حداکثر ۱۶ ساعت قبل باید غذا میل کرده باشید.

اگر به صورت ناشتا برای آزمایش می روید از ورزش کردن، سیگار کشیدن،آدامس جویدن و غیره خودداری کنید.

دارو ها و اثرگذاری آن ها بر روی جواب آزمایش

اگر از دارویی استفاده می کنید، قبل از انجام آزمایش حتما با پزشک‌ خود مطرح کنید، تا چناچه لازم است مصرف دارو را قطع کنید ولی اگر پزشک در این مورد نیازی به قطع مصرف نداد پس مصرف دارو را به شکل قبل ادامه دهید.

یک نکته مهم

اگر دچار بیماری خاص هستید و یا در گذشته تجربه ای داشته اید که لازم است متصدی آزمایشگاه از آن آگاه باشد حتما به مسئول مربوطه اعلام کرده تا اگر نیازمند پیش بینی خاصی هست اعمال گردد.

در ادامه، دیگر هورمون هایی را که در آزمایش تیروئید مطرح هستند آورده ایم:

 آزمایشگاه تست تیروئید

دیگر هورمون‌های مطرح تیروئید:

آزمایش RT3 : معکوس T3 / معکوس تيرودوتیروئین

از این آزمایش معمولا برای تشخیص سندروم یوتیروئید بیمار استفاده می شود، این سندروم شرایطی است که در آن بیمار با اینکه به ظاهر عملکرد غده تیروئید نرمالی دارد ولی با کمبود سطوح هورمون های T3 و T4 مواجه است، بیماری اغلب در بیمارانی با شرایط بحرانی، مراقبت های ویژه و یا در حالت قحطی زدگی دیده می شود.

سطح  Tg: تيروگلوبولين

بررسی سطح تیروگلوبولین علاوه بر اینکه می تواند در تشخیص عود سرطان  تیروئید کمک کننده باشد، به پیش بینی نتایج درازمدت درمان نیز کمک می کند، بر اساس نتایجی که در تحقیقات به دست آمده است، نتایجی که در نشریه تیروئید منتشر شد تنها ۴ درصد از بیماران با سطح تیروگلوبولین زیر ۱ در جواب آزمایش تیروئید، پس از ۵ سال عود سرطان را تجربه می کنند.

آزمایشات  TPOAb: آنتی بادی های تیروئید پراکسیداز

آنتی بادی TPO در جواب آزمایش تیروئید بیانگر بیماری های خودایمنی گریوز و یا هاشیموتو می باشد، در بیماری هاشیموتو سطحTSH  بالا و سطح T4 پایین بوده و در بیماری گریوز سطحTSH  پائین و سطح T4 بالا می باشد.

آزمایش  TRAb: تایروتروپین رسپتور آنتی بادی

آزمایش آنتی بادی TR علاوه بر اینکه به شناسایی بیماری گریوز کمک می کند، می تواند برای تشخیص گواتر مولتی ندولار نیز استفاده شود، این آزمایش معمولا در آخرین سه ماه بارداری گرفته می شود تا بیماری گریوز و یا پرکاری تیروئید (هایپرتیروئیدی) در جنین بررسی شود.

بررسی سطح  TgAb: آنتی بادی های تیروگلوبولین

نتایج این آنتی بادی در جواب آزمایش تیروئید به تشخیص روند درمان سرطان تیروئید کمک می کند، همچنین در تشخیص بیماری‌های خودایمنی کمک می کند.

 

آزمایش  TBG: تیروکسین بایندینگ گلوبولین

تیروکسین بایندینگ گلوبولین یک پروتئین از گروه پروتئین‌های گلوبولین است که در کبد تولید می شود، این پروتئین به بخش مهمی از هورمون تیروئید در خون متصل می شود.

بخش اعظم هورمون‌های تیروئید به شکل متصل به این پروتئین ها و یا پروتئین دیگری به نام پره آلبومین متصل شونده به تیروکسین هستند و این هورمون‌ها مسئول کنترل وظایف هورمون‌ها نبوده و تنها هورمون‌هایی در این بین مسئول هستند که به صورت آزادانه در خون جا به جا می شوند، بنابراین افزایش مقدار این پروتئین در مواردی از جمله حاملگی باعث افزایش سطح هورمون تیروئید می شود ولیکن در واقع باید گفت چون میزان هورمون آزاد تغییری نکرده پرکاری تیروئید نداریم.

مقدار  T3RU:

هنگامی که مقدار TBG پائین بیاید سطح این فاکتور افزایش می یابد، در واقع از این نوع تست برای سنجش میزان TBG استفاده می شود.

آیا آزمایش تیروئید می تواند به تنهایی بیماری را مشخص کند؟

جواب آزمایش تیروئید ممکن است به تنهایی کافی نباشد و احتمال دارد پزشک نیازمند انجام آزمایش های تکمیلی،شامل تصویربرداری، سونوگرافی،در مواردی بیوپسی و FNA (نمونه برداری از ندول غده تیروئید) باشد تا بتواند به شرایط بیمار اشراف کامل داشته باشد.

 

مطالب مرتبط :

آزمایش تیروئید در بارداری | عوارض تیروئید کم کار

غذای بیماران تیروئیدی | علائم پرکاری تیروئید

عوارض تیروئید | تیروئید عصبی

آزمایش تیروئید در منزل  | بهترین زمان انجام آزمایش تیروئید

درباره ما

آزمایشگاه پاتوبیولوژی بیمارستان رسالت(رویال تهران) با مساحت 500 متری در جنب پل سید خندان تهران آماده ارائه خدمات به شما عزیزان  (شرکت های دولتی و خصوصی و سازمان ها و موسسات )می باشد. ضمنا آزمایشگاه بیمارستان رسالت پذیرای کلیه بیمه های تکمیلی می باشد.

 

تماس

آدرس : تهران - ضلع شرقی پل سید خندان، اول 45 متری رسالت، نبش ابوذر غفاری

تلفن : 02122862018  _ 02122852658
تلفن پشتیبانی شبانه روزی : 09198042925
فکس : 02122897319

 

 

نقشه آزمایشگاه

منوی اصلی