آزمایش تشخیص سرطان تخم دان|آزمایشگاه شبانه روزی

آزمایش تشخیص سرطان تخم دان، آزمایش HE4 : یک آزمایش خون است که برای تشخیص سرطان تخم دان در زنان به کار می رود . در این آزمایش سطح و اندازه پروتئینی که با نام Human Epididymis Protein 4 شناخته می شود و توسط بیشتر سلول های سرطان تخمدان ساخته می شود اندازه گیری می شود این پروتئین با نام مستعار تومور مارکر(TUMOR MARKER) یا نشان سرطان شناخته می شود . سطح و اندازه این پروتئین در هنگام بروز سرطان تخم دان در زنان افزایش می یابد.

آزمایشگاه تشخیص سرطان تخم دان

تست HE4 در فرآیند درمان فرد مبتلا به سرطان تخمدان استفاده شده و با اندازه گیری های دقیقی که در این تست انجام می شود فرآیند بهبود  و درمان و تاثیر دارو ها را نیز نشان می دهد .

سرطان تخمدان(Ovarian cancer) :

نوعی از سرطان است که در زنان رخ می دهد و با علائمی مانند : فشار و یا درد در ناحیه شکم و لگن ، نفخ و یبوست یا بروز مشکلات گوارشی ، خون ریزی زیاد و نامنظم و غیره همراه است . ابتلا به سرطان تخمدان 10% به صورت وراثتی می باشد و طبق تحقیقات انجام شده خطر مبتلا شدن به این سرطان بیشتر برای کسانی که در تخمدانشان بیشتر تخمک گذاری میشود بیشتر است که این افراد شامل کسانی میشوند که بلوغ و تخمک گذاریشان از سن پایین تری شروع شده و یا هیچ وقت فرزندی نداشته اند و یا در سن بالاتری یائسه میشوند همچنین هورمون درمانی و داروهای باروری نیز می توانند در بروز این سرطان موثر واقع شوند .

آزمایش HE4 به عنوان یک تست غربالگری برای تشخیص سرطان شناخته نمی شود و همچنین پیشنهاد نمیشود بلکه این تست بیشتر به عنوان ارزیابی در روند درمان به حساب می آید .

آزمایشگاه بیمارستان رسالت تهران با به کارگیری پرسنل با تجربه و دقیق  با مدارکی معتبر و همچنین استفاده از مجهز ترین و پیشرفته ترین تجهیزات آزمایشگاهی این آزمایش را به روش های کمی لومینسانس و الایزا انجام داده که جزء معتبرترین و قابل اعتماد ترین روش های شناخته شده می باشند . این مرکز همواره به صورت شبانه روزی و تمام وقت حتی در روزهای تعطیل فعالیت داشته و به صورت تمام وقت تمامی آزمایشات در محیط آزمایشگاه انجام می پذیرد . لازم به ذکر است که در صورت تمایل به انجام نمونه گیری در منزل امکان ارسال نمونه گیر به منزل مقدور می باشد و شما کافیست از طریق نمونه گیری در منزل سایت آزمایشگاه و یا واتس آپ آزمایشگاه و یا تماس با تلفن های آزمایشگاه درخواست خود را با ما در میان بگذارید .

 

مطالب مرتبط :

آزمایش تشخیص بیماری های زنان


چاپ   ایمیل