آزمایشات طب کار | آزمایشگاه بیمارستان رسالت(رویال)

آزمایشات طب کار: در محیط کار امروزی، کارفرمایان متداول است که کارمندان خود را ملزم به تکمیل غربالگری مواد مخدر و الکل کنند. شما می دانید که آزمایش مواد مخدر به دلایل زیادی بخش مهمی از فرآیند استخدام است. ما آماده همکاری با شما هستیم تا در این فرآیند به شما کمک کنیم.

غربالگری مواد مخدر/الکل اغلب بهترین اقدام پیشگیرانه برای کمک به اطمینان از ایمنی یک شرکت و کارکنان آن است. مصرف مواد مخدر می تواند خطر تصادف را افزایش دهد، بنابراین حفظ یک محل کار بدون مواد مخدر برای ایمنی شرکت مهم است. کارفرمایان از طیف گسترده‌ای از صنایع به غربالگری‌های دوره‌ای قبل از استخدام و مواد مخدر و الکل برای محافظت از رفاه کارکنان خود و عموم مردم در صورت لزوم متکی هستند.

همچنین ممکن است از شرکت‌ها خواسته شود که داروها را در صنعت خود آزمایش کنند. قانون کار هر شرکتی را که به نحوی توسط دولت استخدام شده است ملزم می‌کند که یک محل کار بدون مواد مخدر فراهم کند. شرکت‌هایی که توسط وزارت کار یا وزارت حمل‌ونقل تنظیم می‌شوند، طبق قانون موظف به آزمایش دارو نیز هستند.

آزمایشات طب کار | آزمایشگاه بیمارستان رسالت(رویال)

 موقعیت های شغلی در صنایع حساس مانند تولید، حمل و نقل، حمل و نقل و ساخت و ساز، غربالگری ها قبل استخدام بسیار مهم هستند وبه اطمینان از اینکه کارمندان می توانند با خیال راحت کار خود را انجام دهند، کمک می کند.

غربالگری قبل از استخدام و محل کار

تست مواد مخدر قبل از استخدام به عنوان محبوب ترین نوع تست داروی کارفرما رتبه بندی می شود. اکثر کسب و کارها ملزم به آزمایش مواد مخدر از کارمندان خود نیستند. کارفرمایان آزمایش مواد مخدر را انتخاب می کنند زیرا به عنوان یک بازدارنده موثر در برابر سوء مصرف مواد مخدر و تأثیر آن بر مشاغل عمل می کند. به عنوان مثال، یک مطالعه جامع رابطه بین نتایج آزمایش مواد مخدر قبل از استخدام و غیبت را بررسی کرد. این مطالعه نشان داد که میزان غیبت در افرادی که آزمایش آنها مثبت بود 59.3 درصد بیشتر از افرادی بود که آزمایش آنها منفی بود. علاوه بر این، نرخ جابجایی کارکنان با نتایج آزمایش داروی مثبت 47 درصد بیشتر بود

اطلاع دادن به متقاضیان از قبل از سیاست آزمایش مواد مخدر قبل از استخدام می تواند کسانی را که مشکلات سوء مصرف مواد مخدر موجود دارند در وهله اول از درخواست منصرف کند. در همین راستا، متقاضیان می توانند از انجام آزمایش مواد مخدر خودداری کنند، اما این معمولاً آنها را از بررسی محروم می کند.

 متقاضیانی که از داروهای تجویزی خاصی استفاده می کنند ممکن است هنگام انجام آزمایش دارو برای برخی از مواد آزمایش مثبت شوند. در آن مرحله، کارمند می تواند آنها را از داروهای تجویزی خود مطلع کند. البته سوء استفاده عمدی از داروهای تجویزی وجود دارد. در نتیجه، غلظت‌های بالا به ویژه برخی از مواد ممکن است علامت قرمزی برای سوء استفاده باشد.

 

چرا به خدمات طب کار نیاز دارم؟

ممکن است در چندین مرحله در طول کار خود به خدمات طب کار نیاز داشته باشید. همانطور که گفته شد، بسیاری از کسب و کارها و سازمان ها به آزمایش های فیزیکی، بینایی و شنوایی یا غربالگری داروها و بیماری ها قبل از استخدام نیاز دارند.

به عنوان مثال، اکثر افرادی که با مردم کار می کنند نیاز به تست دارند غربالگری قبل از شروع کار رانندگان تجاری اغلب برای حفظ گواهینامه خود نیاز به داشتن مدارک فیزیکی کامل از جمله تست بینایی به صورت سالانه یا دوسالانه دارند.

 طب کار شامل چه مواردی می شود؟

 طب کار شامل تمام خدماتی است که برای اطمینان از انجام وظایف حرفه ای خود با خیال راحت به آن نیاز دارید.

 تست فیزیکی قبل از استخدام

 یک آزمایش فیزیکی قبل از استخدام مشابه چکاپ سالانه شما است، اگرچه ممکن است شامل آزمایشات اضافی بر اساس نیازهای شغلی شما باشد.

تست فیزیکی قبل از استخدام نیز می تواند شامل موارد زیر باشد:

 تست های بینایی

 ارزیابی های شنوایی

 تست های عملکرد ریوی

 واکسیناسیون، از جمله کزاز و آنفولانزا

 اشعه ایکس

 همچنین ممکن است کارفرمای شما برای نظارت بر سلامت شما در طول مدت کارتان به اطلاعات فیزیکی سالانه یا دوسالانه نیاز داشته باشد.

 تست های سلامت

 همچنین ممکن است لازم باشد قبل از شروع یک شغل جدید، غربالگری های سلامت خاصی انجام دهید، از جمله:

 بیماری سل (سل)

 تیترها (واریسلا و هپاتیت B)

 تست مواد مخدر

 سایر آزمایشات خون و ادرار

 این آزمایشات ممکن است در بدن شما گنجانده شود، اگرچه برخی از کارفرمایان نیاز به آزمایش بدون ارزیابی کامل سلامت دارند.

 آسیب های ناشی از کار

 صدمات ناشی از کار بسیار شایع است - در سال 2019، 20.8 میلیون آسیب ناشی از کار غیرکشنده در جهان رخ داد.

 چگونه برای ارزیابی طب کار آماده شویم

 در بیشتر موارد برای آماده شدن برای غربالگری فیزیکی یا سلامتی قبل از استخدام نیازی به انجام کار خاصی ندارید. بسته به آزمایش‌های مورد نیاز، ممکن است لازم باشد چند ساعت قبل از خون‌گیری یا آزمایش ادرار ناشتا باشید.

 باید مطمئن شوید که تمام مدارک لازم را در قرار ملاقات خود به همراه داشته باشید. هر کارفرما مدارک خود را دارد، اما به طور کلی، شما باید موارد زیر را به همراه داشته باشید:

 مدارک ارائه شده توسط کارفرمای شما

 لیست داروهای فعلی

 اطلاعاتی در مورد جراحی های گذشته

 لیست شرایط پزشکی و آلرژی

 کارفرمای شما باید مدارک لازم را ارائه دهد، و شما می توانید لیست سایر اسنادی را که باید هنگام قرار ملاقات خود با کارکنان دفتر دوستانه ما همراه داشته باشید، تأیید کنید.

 

آزمایش  غربالگری عدم اعتیاد:

غربالگری یک ارزیابی اولیه است که تلاش می کند مشخص کند که آیا ویژگی های کلیدی سوء مصرف مواد در یک فرد وجود دارد یا خیر. غربالگری نشان می دهد که آیا مشکل سوء مصرف مواد مخدر وجود دارد یا خیر.

ارزیابی یک ارزیابی کامل است که برای تعیین قطعی وجود یا عدم وجود یک مشکل قابل تشخیص سوء مصرف مواد طراحی شده است. نتایج ارزیابی همچنین نشان می‌دهد که در صورت مشهود بودن مشکلات دارویی، احتمالاً مناسب‌ترین نوع درمان چیست.

چرا غربالگری و ارزیابی لازم است؟

 هدف غربالگری شناسایی هر چه بیشتر سوء استفاده کنندگان بالقوه یا بالفعل در اوایل سابقه استفاده یا سوء استفاده از آنهاست تا بتوان خدمات مداخله ای مناسب ارائه کرد. بنابراین، روند دوگانه است. افراد برای شناسایی وجود احتمالی یک مشکل مرتبط با الکل یا مواد مخدر غربالگری می‌شوند، در حالی که مرحله ارزیابی فرآیند را یک قدم جلوتر می‌برد و وجود مشکل را تأیید می‌کند، ماهیت مشکل(ها) را شناسایی می‌کند و راه‌های مناسب را پیشنهاد می‌کند

 چه کسی واجد شرایط غربالگری و ارزیابی است؟

 پزشکان، مشاوران، پزشکان خانواده، همکاران، خانواده ها، دوستان و حتی خود معتادان می توانند غربالگری را انجام دهند. این مرحله اولیه، همانطور که در بالا ذکر شد، یک فرد را به عنوان یک مصرف کننده احتمالی مواد مخدر شناسایی می کند. درک اهمیت این مرحله بسیار مهم است. برای مصرف کنندگان مواد، غربالگری اغلب اولین قدم به سمت بهبودی است. به آن در نهایت، متخصصان، در مقابل افراد آموزش ندیده، ممکن است بهترین افراد برای انجام چنین ارزیابی هایی باشند.

 هنگامی که غربالگری مشکل احتمالی را نشان می‌دهد، یک پزشک، مشاور یا پزشک خانواده می‌خواهد از یک مصاحبه تشخیصی برای تعیین اینکه آیا مصرف مواد مخدر فرد و تا چه اندازه معیارهای تعیین شده برای سوء استفاده را برآورده می‌کند یا خیر، استفاده کند.

 چنین ارزیابی هایی چگونه انجام می شود؟

 دو نوع مصاحبه وجود دارد که می توان در مرحله ارزیابی از آنها استفاده کرد - ساخت یافته و نیمه ساختاریافته. مصاحبه های ساختاریافته مجموعه ای از سوالات از پیش تعیین شده را فراهم می کند که به افراد آموزش ندیده اجازه می دهد تا به طور قابل اعتماد ارزیابی کنند. مصاحبه های نیمه ساختاریافته برای راهنمایی متخصصان آموزش دیده بهداشت روان در انجام معاینات دقیق بیماران طراحی شده است. اگرچه مصاحبه های ساختاریافته تشخیص های قابل اعتمادی را ارائه می دهند، اما به اندازه مصاحبه های نیمه ساختاریافته اطلاعات زیادی برای برنامه ریزی درمان ارائه نمی دهند، که بیشتر به تخصص و آموزش حرفه ای مصاحبه گر متکی است.

 آیا تکنیکی وجود دارد که فرد را وادار به پذیرش مفهوم درمان کند؟

 جدای از درمان اجباری دادگاه، که انتخاب کمی برای معتاد داده می شود، بسته به فرد، تعدادی از رویکردها می توانند مؤثر واقع شوند. برای مثال، مداخلاتی که در آن عزیزان معتاد را با نگرانی‌ها و ترس‌های شخصی‌شان مواجه می‌کنند، اغلب یک راه قدرتمند برای شوک کردن معتادان به درمان است. با این حال، تصمیم در مورد جستجو یا عدم مراجعه، در نهایت به خود فرد معتاد بستگی دارد.

 

 آیا می توانم بگویم که آیا کسی از الکل یا سایر مواد مخدر سوء استفاده می کند؟

 تشخیص افراد معتاد به الکل یا مواد مخدر، هوشیار یا مست، تنها با تماشای و صحبت با آنها بسیار دشوار است. مصرف کنندگان مواد مخدر زمانی که هوشیار هستند، رفتاری بسیار شبیه به غیرمصرف کنندگان دارند، به خصوص اگر در سنین پایین یا در ابتدای سوءمصرف باشند. علاوه بر این، فقط به این دلیل که فردی بیش از حد نوشیدنی مصرف کرده است یا یک ماده مخدر مسموم کننده مصرف کرده است، هیچ تضمینی برای اینکه او معتاد به الکل یا مواد مخدر باشد، نیست.

 چی ابزارهایی برای غربالگری سوء مصرف الکل یا مواد در دسترس هستند؟

 

 فهرست مصرف الکل  یکی دیگر از ابزارهای غربالگری پرکاربرد برای بزرگسالانی است که مشکوک به مصرف مشروبات الکلی هستند. این یک ابزار خود گزارشی است که برای ارزیابی 24 رفتار، احساس و نگرش مختلف مرتبط با استفاده و سوء استفاده از الکل از آنجایی که این ابزار بر نوشیدن مشکل ساز تمرکز می کند، برای افرادی که نمی توانند یا مایل به تصدیق مشکلات موجود در نوشیدن نیستند، مناسب نیست.

 

 پرسشنامه غربالگری دقیق سوء مصرف مواد  برای شناسایی سوء مصرف کنندگان الکل و مواد مخدر و متمایز کردن آنها از مصرف کنندگان اجتماعی و مراجعان روانپزشکی عمومی استفاده می شود. این یک پرسشنامه تک صفحه ای است. در یک طرف، 52 سوال درست-کاذب وجود دارد که به نظر می رسد ارتباطی با سوء مصرف مواد شیمیایی ندارند. در سوی دیگر مقیاس‌های پیش‌بینی خطر وجود دارد که به مراجعان اجازه می‌دهد در مورد 12 مورد مرتبط با الکل و 14 مورد مربوط به مواد مخدر گزارش خود را ارائه دهند. سهولت مدیریت و امتیاز دهی ، پیشنهادات واضح آن برای تفسیر، و کتابچه راهنمای آموزنده و با دقت نوشته شده، آن را برای شاغلین، مانند افراد دارای برنامه های کمک به کارمند بسیار جذاب می کند.

 چه ابزارهایی برای ارزیابی سوء مصرف الکل یا مواد مخدر موجود است؟

 شاخص شدت اعتیاد (ASI) پرکاربردترین معیار سنجش است شدت مشکل در میان مراجعان معتاد در حال ورود به درمان این مصاحبه به عنوان یک ابزار استاندارد و قابل اعتماد برای ارزیابی مراجعان سوء مصرف کننده ایجاد شده است. مصاحبه به طور مکرر هم در محیط های تحقیقاتی سنتی و هم به عنوان یک معیار نتیجه در محیط های بالینی استفاده می شود. این به جمعیت های تخصصی، مانند مادران سوء مصرف کننده کوکائین، افراد وابسته به مواد افیونی، زندانیان فدرال و افراد بی خانمان گسترش یافته است.

 ASI وضعیت پزشکی مشتری، وضعیت اشتغال و حمایت، مصرف مواد مخدر، مصرف الکل، وضعیت حقوقی، روابط خانوادگی و اجتماعی و وضعیت روانپزشکی مشتری را پوشش می دهد. از مشتریان خواسته می شود که به سؤالات خاصی در مورد مشکلاتی که در 30 روز گذشته و در طول عمر خود تجربه کرده اند پاسخ دهند. بنابراین، هر دو نگرانی فوری و مزمن توسط ASI شناسایی می شوند. پاسخ های مشتری به سوالات ASI در نمرات ترکیبی خلاصه می شود و برای اندازه گیری تغییرات در طول زمان در پاسخ به درمان استفاده می شود.

 علاوه بر این مشتری محور در رتبه‌بندی‌ها، مصاحبه‌گر بر اساس تجربه مصاحبه‌گر با مشتری در طول مصاحبه، یک رتبه‌بندی مستقل از شدت هر حوزه مشکل ایجاد می‌کند. این رتبه بندی از 0 شروع می شود (هیچ مشکلی وجود ندارد) و به 9 پایان می یابد (یک مشکل شدید وجود دارد و درمان کاملاً ضروری است).

 

 هنگام تصمیم گیری در مورد مناسب ترین ابزار چه عواملی را باید در نظر گرفت؟

 راحتی در استفاده

 تخصص و زمان مورد نیاز کارکنان برای اجرای آزمون و نمره دهی

 امکان سوگیری (فرهنگی یا اداری)

 اعتبار (آیا آنچه را که در نظر گرفته شده است اندازه گیری می کند؟) و قابلیت اطمینان (آیا آزمایش های مجدد نتایج یکسانی به همراه دارد؟)

 اعتبار آزمون در بین متخصصان دانشگاهی و درمانی

 انطباق آزمون با ورودی و بازیابی سیستم اطلاعات مدیریت (MIS).

 در دسترس بودن به زبان هایی غیر از انگلیسی

 سطح انگیزه و مهارت های کلامی و خواندنی مورد نیاز افراد مورد ارزیابی قرار می گیرد

 میانگین هزینه هر آزمون

 آزمایش مواد مخدر چه قابلیت هایی دارد؟

 آزمایش مواد مخدر، مانند آزمایش ادرار، یک نتیجه را فراهم می کند اقدام عینی یا بی طرفانه مصرف مواد مخدر این معیار عینی در مقابل معیارهای خود گزارش مصرف مواد مخدر قرار دارد که در آن از افراد خواسته می‌شود رفتارهای مصرف‌کننده الکل یا مواد مخدر خود را به‌طور ذهنی توصیف کنند. تحقیقات به طور مداوم ثابت کرده است که معیارهای عینی مصرف مواد، شاخص های قابل اعتمادتری برای مصرف واقعی مواد مخدر نسبت به معیارهای خود گزارشی هستند. به بیان ساده، افراد به طور طبیعی تمایل دارند رفتارهای شرم آور را وقتی که فرصت انجام این کار را داشته باشند، پنهان کنند. آزمایشات مواد مخدر احتمال پنهان کردن رفتارهای اخیر مصرف مواد را تا حد زیادی کاهش می دهد.

 آزمایشات دارویی، مانند آزمایش ادرار، وجود اکثر داروها را در عرض 72 ساعت پس از مصرف تشخیص می دهد. پس از سپری شدن این پنجره، اکثر داروها غیرقابل شناسایی می شوند. استثنا ماری جوانا است که تا 30 روز در ادرار قابل تشخیص است. با این حال، اکثر آزمایش‌های دارویی نمی‌توانند مصرف تاریخی یا وابستگی به مواد مخدر را شناسایی کنند. آزمایشات دارویی فقط می تواند مشخص کند که آیا یک فرد اخیراً از یک داروی خاص استفاده کرده است یا خیر.

 

 

 

تست ادرار اعتیاد همه آنچه که باید بدانید

آزمایش داروی ادرار شواهدی از مصرف اخیر یا سوء استفاده از دارو را در نمونه ادرار شناسایی می کند. آزمایش می‌تواند مصرف مواد مخدر غیرقانونی یا ممنوع، داروهای تجویزی، داروهای بدون نسخه و مواد قانونی مانند الکل و تنباکو را شناسایی کند.

اگرچه آزمایش دارو را می توان بر روی چندین نوع نمونه از جمله خون، بزاق و مو انجام داد، ادرار رایج ترین مورد استفاده برای آزمایش دارو است. آزمایش‌های دارویی ادرار را می‌توان در موقعیت‌های بسیار متنوعی که نیاز به آزمایش برای استفاده یا سوء استفاده از دارو است، استفاده کرد.

 

درباره آزمون

هدف از آزمون

آزمایش داروی ادرار (همچنین به عنوان غربالگری داروی ادرار شناخته می شود) می تواند شواهدی از مصرف اخیر یا سوء استفاده از مواد مخدر را تشخیص دهد. استفاده از مواد مخدر به استفاده از یک ماده مخدر غیرقانونی مانند هروئین یا کوکائین اشاره دارد، در حالی که سوء استفاده از مواد مخدر به استفاده از دارو به شیوه ای ناسالم یا متفاوت با آنچه توسط پزشک تجویز می شود (به عنوان مثال، سوء استفاده از یک داروی ضد درد) اشاره دارد.

یکی از کاربردهای رایج آزمایش داروی ادرار، غربالگری مصرف یا سوء استفاده از مواد مخدر در محل کار است. آزمایش ادرار دارو ممکن است توسط کارفرما درخواست شود از جمله: هنگام غربالگری متقاضیان شغل، برای آزمایش دوره ای یا تصادفی دارو از کارکنان، و زمانی که مشکوک به مصرف مواد مخدر بر اساس علائم یا حوادث محل کار هستند

 آزمایش چه چیزی را اندازه گیری می کند؟

 آزمایش‌های دارویی ادرار شواهدی از مصرف اخیر یا گذشته یا سوء استفاده از مواد را نشان می‌دهند، اما معمولاً نمی‌توانند مسمومیت یا اعتیاد فعلی را تشخیص دهند. داروها می توانند روزها، هفته ها یا ماه ها پس از مصرف در ادرار شناسایی شوند. این به عوامل مختلفی مانند میزان و دفعات مصرف دارو و همچنین سرعت متابولیزه شدن و دفع دارو از بدن بستگی دارد.

 داروهایی که با آزمایش ادرار تشخیص داده می شوند عبارتند از:

 

 پنجره تشخیص ادرار دارو بعد از آخرین دوز

 الکل (اتانول) تا 5 روز

 آمفتامین ها تا 4 روز

 باربیتورات ها تا 21 روز

 بنزودیازپین ها تا 30 روز

 کوکائین تا 7 روز

 فنتانیل تا 4 روز

 ماری جوانا (THC) تا 6 هفته

 نیکوتین و کوتینین تا 7 روز

 مواد افیونی تا 10 روز

 اکسی کدون تا 4 روز

 فن سیکلیدین (PCP) تا چند هفته

 چه زمانی باید این آزمایش را انجام دهم؟

 آزمایش داروی ادرار ممکن است در محل کار، ارتش و ورزش های سازمان یافته استفاده شود. همچنین ممکن است آزمایش برای ارائه شواهدی از جنایت، بررسی علائم عود در یک برنامه درمانی مصرف مواد، یا نظارت بر پایبندی شما به داروهای تجویز شده انجام شود.

 اگر از داروهای نسخه ای استفاده می کنید که پتانسیل سوء استفاده دارند، الف پزشک ممکن است برای تأیید اینکه شما طبق تجویز دارو مصرف می کنید، آزمایش داروی ادرار را تجویز کند. برخی از رایج‌ترین داروهای تجویزی که مورد سوء استفاده قرار می‌گیرند عبارتند از: مواد افیونی برای کنترل درد، داروهای مضعف سیستم عصبی مرکزی که برای درمان اضطراب و مشکلات خواب استفاده می‌شوند و محرک‌هایی که برای درمان اختلال نقص توجه و بیش فعالی (ADHD) استفاده می‌شوند.

 

 سایر شرایطی که در آن آزمایش داروی ادرار ممکن است انجام شود عبارتند از:

 

 آزمایشات پزشکی قانونی: ممکن است برای ارائه شواهدی دال بر جرم در طول تحقیقات یا پرونده قضایی، آزمایش های مواد مخدر ادرار دستور داده شود. آزمایش دوره ای یا تصادفی نیز ممکن است به عنوان یک دوره آزمایشی انجام شود.

 آزمایشات پزشکی: اگرچه آزمایش بیماران بستری در بیمارستان برای استفاده یا سوء استفاده از دارو اغلب ضروری نیست، آزمایش ادرار دارو ممکن است در شرایط خاصی مانند قبل از پیوند عضو یا در موارد مشکوک به مصرف بیش از حد دارو مورد استفاده قرار گیرد.

 پایبندی به درمان: آزمایش داروی ادرار ممکن است پایبندی به برنامه درمان سوء مصرف مواد را تأیید کند.

 آزمایشات ورزشی: آزمایش داروی ادرار اغلب برای غربالگری استفاده می شود ورزشکاران حرفه ای برای داروها و سایر موادی که ممکن است عملکرد را افزایش دهند.

 آزمایشات نظامی: ممکن است از اعضا خواسته شود که آزمایشات دوره ای یا تصادفی دارو را انجام دهند.

چگونه می توانم آزمایش داروی ادرار را انجام دهم؟

 آزمایشات دارویی ادرار در محیط های مختلف انجام می شود. آزمایش را می توان در بیمارستان ها، آزمایشگاه ها، برنامه های درمان مصرف مواد و سایر محیط های پزشکی یا قانونی انجام داد. نمونه‌هایی برای آزمایش داروی ادرار را می‌توان در محل کار یا مکان‌های دیگر قبل از آنالیز توسط آزمایشگاه در مکان دیگری به‌دست آورد.

 آزمایش داروی ادرار ممکن است توسط پزشک یا مدیر برنامه ای که نیاز به آزمایش دارو دارد، تجویز شود. همچنین می‌توان آزمایش‌های دارویی ادرار را بدون نسخه یا آنلاین خریداری کرد.

 

 آیا می توانم در خانه آزمایش بدهم؟

 آزمایش‌های دارویی در خانه که با استفاده از نمونه ادرار انجام می‌شوند، برای داروهای مختلف در دسترس هستند. آزمایش‌های دارویی ادرار در خانه یک دارو را شناسایی می‌کنند، در حالی که آزمایش‌های پانل ادرار در خانه شواهدی از چندین دارو را شناسایی می‌کنند.

 آزمایش داروی ادرار در خانه تنها نتایج اولیه را ارائه می دهد و جایگزینی برای آزمایش مبتنی بر آزمایشگاه نیست. اگر نتایج اولیه مثبت باشد، ممکن است یک آزمایش تأیید اضافی برای کاهش خطر نتایج نادرست لازم باشد. تست آزمایشگاهی قابل اعتمادترین راه برای تایید یک نتیجه غربالگری دارویی مثبت است. شما می توانید بدون دستور پزشک آزمایش ادرار را به صورت آنلاین سفارش دهید و در آزمایشگاه شرکت کننده آزمایش شوید.

 هزینه آزمایش چقدر است؟

 هزینه آزمایش داروی ادرار به بسیاری از عوامل بستگی دارد ، از جمله محل انجام آزمایش، و اینکه آیا آزمایش یک دارو یا چند دارو را در نمونه ادرار تشخیص می دهد. هزینه ها ممکن است شامل بازدید از دفتر و هزینه برای جمع آوری نمونه علاوه بر خود آزمون باشد.

 هزینه آزمایش مواد مخدر در محل کار، نظامی و ورزشی ممکن است توسط کارفرما یا سازمانی که نیاز به آزمایش دارد پرداخت شود. هنگامی که پزشک آن را سفارش می دهد، بیمه درمانی شما ممکن است هزینه های آزمایش را پوشش دهد. همچنان ممکن است شما مسئول پرداخت‌های مشترک یا کسورات باشید، بنابراین بحث در مورد هزینه آزمایش با پزشک، ارائه‌دهنده بیمه یا سازمانی که نیاز به آزمایش دارد مهم است.

 انجام آزمایش داروی ادرار

 آزمایش‌های دارویی ادرار که در آزمایشگاه انجام می‌شوند بر روی نمونه ادرار تمیز انجام می‌شوند. اینها این را ایجاب می کنند شما چندین قدم برای کاهش خطر آلودگی نمونه ادرار انجام می دهید. یک نمونه ادرار تمیز را می توان در آزمایشگاه، بیمارستان یا محل آزمایش دیگری جمع آوری کرد.

 

 برای جلوگیری از دستکاری یا آلوده کردن نمونه ادرار، ممکن است هنگام جمع‌آوری ادرار تحت نظارت یا مشاهده باشید. در طول نظارت بر جمع آوری ادرار، یک کارمند آموزش دیده قبل از ورود برای جمع آوری نمونه، دستشویی را چک می کند. هنگامی که مشاهده مستقیم رخ می دهد، یک حرفه ای شما را در حین جمع آوری نمونه تماشا می کند.

 

 قبل از آزمون

 قبل از آزمایش داروی ادرار، به پزشک یا مسئول آزمایش در مورد هر گونه دارو یا مکمل بدون نسخه یا بدون نسخه که اخیراً مصرف کرده اید، اطلاع دهید. در برخی موارد، برخی داروها و مکمل‌ها می‌توانند نتیجه غربالگری مثبت را در آزمایش دارویی ایجاد کنند.

 

 اقدامات اضافی ممکن است برای جلوگیری از دستکاری نمونه ادرار برای آزمایش داروی ادرار در آزمایشگاه انجام شود. به عنوان مثال، به شما یک ظرف پلاستیکی می‌دهند که در بسته‌بندی ضد ضربه مهر و موم شده باشد. علاوه بر این، منبع آب حمام ممکن است قطع شود و آب توالت ممکن است با رنگ آبی رنگ آمیزی شود.

 

 هنگام آماده شدن برای انجام آزمایش داروی ادرار در خانه، با خواندن تمام دستورالعمل های ارائه شده در کیت آزمایش شروع کنید. کیت ها باید شامل دستورالعمل ها، ظرف جمع آوری و خود آزمایش باشند. آزمایشات دارویی ادرار در خانه ممکن است نواری، یا کارتی نواری باشد.

 

 در طول آزمون

 روش جمع‌آوری نمونه ادرار با شستن دست‌های خود با آب و صابون برای از بین بردن هرگونه میکروب شروع می‌شود. همچنین ممکن است به شما دستور داده شود که اندام تناسلی خود را با یک پد یا دستمال مرطوب ارائه شده توسط سرپرست آزمون تمیز کنید.

 پس از تمیز شدن دست ها و اندام تناسلی، قبل از انتقال ظرف جمع آوری به داخل جریان ادرار، شروع به ادرار کردن در توالت می کنید. شما داخل ظرف جمع آوری ادرار می کنید تا جایی که از قبل مشخص شده پر شود. پس از پر شدن، ظرف جمع‌آوری از جریان ادرار خارج می‌شود و می‌توانید ادرار را در توالت به پایان برسانید.

 

 آزمایش داروی ادرار بدون درد است، اگرچه ممکن است در طول فرآیند جمع آوری اضطراب را تجربه کنید.

 جمع‌آوری یک نمونه ادرار تمیز برای آزمایش داروی ادرار در خانه شبیه جمع‌آوری آن برای آزمایش‌های آزمایشگاهی است. برای آزمایش‌هایی که می‌توان در خانه انجام داد، کیت‌ها شامل یک دستگاه آزمایش است که یا در نمونه ادرار غوطه‌ور می‌شود یا به شما امکان می‌دهد قطره‌ای از ادرار را در کاست آزمایش قرار دهید. دستگاه‌ها متفاوت هستند، بنابراین مهم است که آزمایش داروی ادرار در خانه را طبق دستورالعمل‌های ارائه شده در کیت به دقت انجام دهید.

 

 بعد از آزمون

 هنگامی که نمونه ادرار برای آزمایش آزمایشگاهی جمع آوری می شود، ممکن است از شما خواسته شود که ظرف نمونه را ببندید و آن را به یک کارمند آموزش دیده برگردانید. کارکنان آزمایشگاه ممکن است دمای نمونه را ثبت کنند و قبل از ارسال آن برای آزمایش، آن را در بسته بندی ضد دستکاری نگه دارند.

 

 هیچ محدودیتی برای فعالیت پس از آزمایش داروی ادرار وجود ندارد.

دریافت نتایج آزمون

 نتایج آزمایش داروی ادرار معمولاً در چند روز کاری پس از انجام آزمون احتمالاً با یک تماس تلفنییا با یک ایمیل ایمن دریافت خواهد شد، یا ممکن است بتوانید وارد یک پورتال آنلاین محافظت شده با رمز عبور شوید که نتایج در آن پست می شود. در برخی موارد، نتایج آزمایش داروی ادرار ممکن است از طریق پست ارسال شود.

 برای کیت های تست در خانه، دستورالعمل ها باید نشان دهند که چه مدت باید قبل از خواندن نتایج آزمایش منتظر بمانید. هنگامی که کیت های جمع آوری در خانه به آزمایشگاه ارسال می شود، ممکن است چند روز بیشتر طول بکشد تا نتایج در دسترس باشد. در برخی موارد، ممکن است از طریق یک برنامه تلفن هوشمند یا وب سایت شرکت به گزارش تست دسترسی پیدا کنید.

 

 تفسیر نتایج آزمون

 آزمایش‌های اولیه دارویی معمولاً نتایجی را در عرض چند دقیقه ارائه می‌کنند که نشان‌دهنده وجود یا عدم وجود دارو توسط یک نوار رنگی روی دستگاه آزمایش یا از یک آنالایزر آزمایشگاهی خودکار است. نتایج آزمایش یک آزمایش اولیه دارویی، از جمله آزمایش‌های دارویی ادرار در خانه، تنها نتایج اولیه را ارائه می‌دهد.

 نتیجه منفی در آزمایش اولیه دارو نشان می دهد که هیچ شواهدی دال بر استفاده یا سوء استفاده از مواد مخدر شناسایی نشده است در نمونه ادرار این ممکن است به این دلیل باشد که شما از داروهای خاص آزمایش شده استفاده نکرده اید، آخرین بار از دارو خارج از پنجره تشخیص آن استفاده کرده اید، یا مشکلاتی در انجام آزمایش دارو وجود داشته است.

 اگر نتایج اولیه آزمایش دارویی مثبت باشد، نمونه باید برای آزمایش تاییدی که از روش‌های تست خاص‌تری استفاده می‌کند به آزمایشگاه فرستاده شود.

 نتایج یک آزمایش دارویی تاییدی که در آزمایشگاه انجام می شود ممکن است مثبت، منفی یا نامعتبر گزارش شود. نتیجه آزمایش منفی در آزمایش تاییدی نشان می دهد که هیچ شواهدی از مصرف مواد مخدر شناسایی نشده است. مشابه نتایج آزمایش اولیه، یک آزمایش تاییدی منفی نشان می‌دهد که شما از داروهای موجود در آزمایش استفاده نکرده‌اید یا آخرین بار از داروهای خارج از پنجره تشخیص استفاده کرده‌اید.

 

 یک نتیجه نامعتبر نشان می‌دهد که آزمایش نمی‌تواند تأیید کند که آیا دارو در نمونه ادرار شما وجود داشته است، زیرا شواهدی وجود دارد که در طول فرآیند جمع‌آوری تقلبی یا جایگزین شده است. آزمایشگاه راه های مختلفی برای تشخیص دستکاری نمونه ادرار دارد. اگر یک آزمایش است نامعتبر، آزمایشگاه معمولاً دلیل این نتیجه را گزارش می کند.

 

 یک نتیجه مثبت در آزمایش تاییدی نشان می دهد که دارو در نمونه ادرار بالاتر از مقدار قطع تعیین شده آزمایشگاه تشخیص داده شده است. در حالی که مقدار دارویی که باعث ایجاد یک نتیجه مثبت می‌شود می‌تواند بین آزمایشگاه‌ها متفاوت باشد، بسیاری از آزمایشگاه‌ها از استانداردهایی استفاده می‌کنند که توسط اداره سوء مصرف مواد و خدمات سلامت روان  برای برنامه‌های محل کار بدون دارو تعیین شده است.

 بسته به نتایج آزمایش داروی ادرار، پزشک ممکن است شما را از نظر اختلال مصرف مواد ارزیابی کند. در طی یک ارزیابی برای اختلال مصرف مواد، یک سری سوالات برای تعیین الگو و اثرات مصرف یا سوء مصرف مواد از شما پرسیده می شود.

 همچنین ممکن است در مورد آزمایش داروی ادرار سؤالاتی داشته باشید، و بهتر است در مورد فرآیند و نتایج خود با پزشک خود صحبت کنید.

درباره ما

آزمایشگاه پاتوبیولوژی بیمارستان رسالت(رویال تهران) با مساحت 500 متری در جنب پل سید خندان تهران آماده ارائه خدمات به شما عزیزان  (شرکت های دولتی و خصوصی و سازمان ها و موسسات )می باشد. ضمنا آزمایشگاه بیمارستان رسالت پذیرای کلیه بیمه های تکمیلی می باشد.

 

تماس

آدرس : تهران - ضلع شرقی پل سید خندان، اول 45 متری رسالت، نبش ابوذر غفاری

تلفن : 02122862018  _ 02122852658
تلفن پشتیبانی شبانه روزی : 09198042925
فکس : 02122897319

 

 

نقشه آزمایشگاه

منوی اصلی