آزمايشگاه بيمه دی در تهران|آزمایشگاه شبانه روزی دی

آزمايشگاه بيمه دی در تهران ، به استحضار مراجعين محترمي كه داري بيمه دی هستند و قصد انجام امور آزمايشاتي خود را دارند ميرسانيم كه اين آزمايشگاه با به كارگيري دستگاه هاي استاندارد و به روز دنيا و همچنين متخصصين مجرب آمادگي خود را به صورت تمام وقت و بيست و چهار ساعته در تمامي روزهاي سال از جمله روزهاي تعطيل رسمي در راستاي خدمت رساني هر چه بيشتر اعلام مي دارد .
اين آزمايشگاه با تجربه بيش از سي سال و با دقت بسيار بالا چه در امر نمونه گيري و در بررسي نمونه ها و همچنين با جواب گويي بسيار سريع همواره در تلاش بوده تا بهترين كيفيت را در اختيار مراجعين گرامي ساكن تهران و يا مسافران محترم در تهران قرار دهد و همواره جزء با كيفيت ترين آزمايشگاه هاي در تهران به حساب مي آيد .
مراجعين عزيزي كه قصد استفاده از بيمه دي را در امور آزمايشاتي خود را دارند با به همراه داشتن دفترچه بيمه خود كه حاوي مهر و نسخه دكتر نيز مي باشد ميتوانند به راحتي و در سريع ترين زمان ممكن و با خيالي آسوده  آزمايشات مورد نياز خود را در آزمایشگاه شرق تهران انجام دهند .

آزمايشگاه بيمه دی در تهران،آزمایشگاه شبانه روزی دی

آزمایشگاه طرف قرارداد با بیمه دی


يكي از سوالات متداولي كه به صورت معمول پرسيده مي شود قيمت و در صد تخفيفي است كه بيمه براي آزمايشات در نظر گرفته است براي پاسخ به اين سوال خدمت شما عرض مي شود كه طريقه پذيرش آزمايشگاه ها كاملا به صورت
سيستمي و با استفاده از نرم افزار بوده كه به صورت معمول شركت هاي بيمه قيمت ها و تخفيف هاي آزمايشاتي كه در نظر دارند را با نرم افزار مربوطه را جهت اعمال در ميان مي گذارند و از جهت ديگر تعداد آزمايشاتي كه ما در اين مركز انجام ميدهيم به شكل قابل توجهي بالا بوده به همين سبب مشاهده قيمت ها و تخفيفاتي كه بيمه شما متحمل مي شود تنها بعد از پذيرش شما در آزمايشگاه امكان پذير مي باشد .
ما همواره در تلاش هستيم تا به كارگيري بالاترين بهترين و دقيق ترين لوازم آزمايشگاهي و همچنين با تجربه ترين متخصصين مربوطه بهترين خدمات ممكن و همچنین آزمایشگاه بیمارستان رسالت در ایام تعطیل هم  خدماتی را در اختيار شما بيمه شده محترم قرار می هد.

 

چرا آزمایش خون اهمیت دارد؟

آزمایش خون، آنالیز آزمایشگاهی خون موجود در بدن شما است. معمولاً در صورت نیاز به پیگیری پیشرفت یک درمان خاص، مدیریت شرایط سلامتی مانند کلسترول بالا، دیابت، بیماری یا معاینه معمول، آزمایش خون تجویز می‌شود. آزمایش خون موارد زیادی را شامل می شود و معمولاً توسط خود پزشک یا در مرکز تشخیصی انجام می شود. دانستن نام ها و معانی مختلف آزمایش خون می تواند به شما در درک بهتر کاربردها و فواید آنها کمک کند.

آزمایشات خون به دلیل های متفاوتی انجام می شود:

برای اینکه بفهمید اندام های حیاتی شما مانند قلب، کبد، کلیه ها یا تیروئید چقدر خوب کار می کنند و آزمايش خون كبد ، آزمایش تیروئید و آزمایش کبد چرب انجام می شود.

برای کمک به تشخیص بیماری هایی مانند دیابت، سرطان، بیماری عروق کرونر قلب، یا ایدز/HIV

برای درک اینکه آیا داروی تجویز شده موثر است یا خیر

برای تشخیص اختلالات لخته شدن یا خونریزی

شناسایی مسائل بهداشتی در مراحل اولیه

برای نظارت بر بیماری های مزمن و شرایط سلامت

گزارش های آزمایش خون به پزشک کمک می کند تا یک ایده اولیه از سلامت کلی شما داشته باشد و آزمایش های تخصصی را برای تشخیص دقیق تجویز کند.

 

انواع آزمایش خون

لیست آزمایشات خون می تواند بسیار طولانی باشد. در اینجا برخی از موارد رایجی که باید در مورد آنها بدانید آورده شده است.

 

شمارش کامل خون CBC

این آزمایش خون معمولی ده جزء مختلف خون از جمله گلبول های قرمز، گلبول های سفید، پلاکت ها، هموگلوبین و هماتوکریت را بررسی می کند. هر گونه ناهنجاری در سطوح طبیعی این اجزا می تواند نشان دهنده آن باشد

کمبودهای تغذیه ای، کم خونی، سرطان خون، عفونت ها، مشکلات سیستم ایمنی، مشکلات لخته شدن

ممکن است برای تشخیص دقیق‌تر مشکلات خود، چند آزمایش بعدی انجام دهید.

 s/آزمايشگاه بيمه دی در تهران

این آزمایش هشت جزء زیر را در خون بررسی می کند:

گلوکز

کلسیم

سدیم

پتاسیم

بی کربنات

کلرید

نیتروژن اوره خون

کراتینین

بسته به پارامترهایی که باید اندازه گیری کنید و دستورات پزشک، ممکن است از شما خواسته شود حداقل 8 ساعت قبل از نمونه گیری از خوردن چیزی اجتناب کنید. نتایج غیرطبیعی در این آزمایش ممکن است ناشی از

دیابت، بیماری کلیوی، عدم تعادل هورمونی

 

پانل متابولیک جامع

در این تست، تمام پارامترهای بررسی شده در BMP به همراه چند پارامتر دیگر اندازه گیری می شوند.

پروتئین کل، آلبومین، فسفاتاز قلیایی، آلانین آمینوترانسفراز، آسپارتات آمینو ترانسفراز ،بیلی روبین

ناهنجاری‌های این آزمایش‌ها می‌تواند نشان‌دهنده بسیاری از مسائل بهداشتی باشد که بستگی به این دارد که سطح اجزای آن بالاتر یا پایین‌تر از محدوده طبیعی باشد.

 

پانل لیپید

آزمایش لیپید برای بررسی سطح دو نوع کلسترول در بدن استفاده می شود:

لیپوپروتئین با چگالی بالا  (HDL): به عنوان کلسترول خوب نیز شناخته می شود زیرا به کبد کمک می کند سموم مضر را از بدن با تجزیه آنها به مواد زائد دفع کند.

لیپوپروتئین با چگالی کم  (LDL): به آن کلسترول بد نیز می گویند زیرا می تواند باعث ایجاد پلاک شود که رگ های خونی را مسدود کرده و خطر بیماری قلبی را افزایش می دهد.

آزمایش خون پانل تیروئید، یا تست عملکرد تیروئید، برای شناسایی میزان عملکرد تیروئید شما در هنگام واکنش یا تولید هورمون‌هایی مانند

تیروکسین

تری یدوتیرونین

هورمون محرک تیروئید

سطوح غیر طبیعی هورمون ها در بدن می تواند نشان دهنده شرایطی مانند:

اختلالات رشد تیروئید

سطح پروتئین پایین

سطوح غیر طبیعی استروژن یا تستوسترون

بیومارکرهای قلبی

آنزیم پروتئینی است که به بدن کمک می کند تا فرآیندهای شیمیایی مانند تجزیه غذا یا لخته شدن خون را انجام دهد. برخی از آزمایشات استاندارد خون برای آنزیم ها عبارتند از:  کراتین کیناز، تروپونین، کراتین کیناز-MB

سطوح غیر طبیعی آنزیم ها نشان دهنده طیف گسترده ای از مسائل است که ممکن است نیاز به آزمایش بیشتری داشته باشد.

 

تست عفونت های مقاربت

اکثر بیماری های مقاربتی با کمک آزمایش خون یا آزمایش خون و ادرار ترکیبی تشخیص داده می شوند. برخی از بیماری های مقاربتی رایج که با آزمایش خون قابل شناسایی هستند عبارتند از: سوزاک، تبخال، زگیل تناسلی، سیفلیس، کلامیدیا،

در برخی موارد، آزمایش خون محدودیت های خود را دارد. به عنوان مثال، آزمایش اچ آی وی تنها پس از گذشت یک ماه از آلودگی می تواند ویروس را شناسایی کند.

 

پانل انعقادی

آزمایش انعقاد برای اندازه گیری مدت زمان لخته شدن خون و همچنین میزان موثر لخته شدن آن استفاده می شود. لخته شدن برای بهبود زخم مهم است. با این حال، اگر لخته در یک شریان یا ورید تشکیل شود، می تواند جریان خون را به اندام های حیاتی مسدود کند و باعث مشکلات سلامتی شود.

نتایج این آزمایشات به پزشکان در تشخیص کمک می کند

هموفیلی (شرایطی که در آن خونریزی بیش از حد دارید)

شرایط کبدی

کمبود ویتامین K

لوسمی

ترومبوز

 

پنل الکترولیت

این آزمایش خون به اندازه گیری سطوح مواد معدنی مختلف در بدن شما کمک می کند. هرگونه عدم تعادل در این سطوح ممکن است نشان دهنده مشکلاتی در ارگان های حیاتی مانند کلیه ها، ریه ها یا قلب باشد.

 

تست آلرژی

آزمایش خون آلرژی می تواند سطوح افزایش یافته ایمونوگلوبولین E (IgE) را شناسایی کند.آزمایش آلرژی می تواند به تشخیص آلرژی ها مانند گرده، حیوانات خانگی، مواد غذایی مختلف و مواد دیگر کمک کند.

 

بیماری های خود ایمنی

یک بیماری خودایمنی در نتیجه حمله تصادفی سیستم ایمنی بدن به بدن به جای محافظت از آن در برابر انگل ها، سرطان و ویروس ها است. آزمایشات خودایمنی شامل موارد زیر است:

آزمایشات پروتئین واکنشی C

اسمیر خون محیطی

سرعت رسوب گلبول قرمز

آزمایش خون مکمل CE

آزمایش آنتی بادی ضد هسته ای

پس از آزمایش اولیه، آزمایش خون نیز می تواند برای شناسایی مسائل تخصصی مانند سرطان، بیماری قلبی و اختلالات سیستم غدد درون ریز مورد استفاده قرار گیرد.

آزمایش خون می تواند اطلاعات کاملی به شما در مورد سلامتی بدهد. می توان از آن برای شناسایی بیماری ها یا بیماری ها در مراحل اولیه استفاده کرد. همچنین به ارائه‌دهنده مراقبت‌های بهداشتی شما کمک می‌کند تا بفهمد بدن شما چقدر به درمان پاسخ می‌دهد. اکثر افراد حداقل سالی یک بار آزمایش خون معمولی را انجام می دهند تا از سلامت خود مراقبت کنند. آزمایشگاه بیمارستان رسالت تهران که یک آزمایشگاه طرف قرارداد با بیمه دی است  که تمام آزمایش های مورد نیاز را بر اساس سن، سلامت و سبک زندگی شما ارائه می دهد برای اطلاعات بیشتر با ما  در آزمایشگاه بیمارستان رسالت تهران که یک آزمایشگاه طرف قرارداد با بیمه دی است تماس بگیرید.

آزمايشگاه بيمه دی در تهران

درباره ما

آزمایشگاه پاتوبیولوژی بیمارستان رسالت(رویال تهران) با مساحت 500 متری در جنب پل سید خندان تهران آماده ارائه خدمات به شما عزیزان  (شرکت های دولتی و خصوصی و سازمان ها و موسسات )می باشد. ضمنا آزمایشگاه بیمارستان رسالت پذیرای کلیه بیمه های تکمیلی می باشد.

 

تماس

آدرس : تهران - ضلع شرقی پل سید خندان، اول 45 متری رسالت، نبش ابوذر غفاری

تلفن : 02122862018  _ 02122852658
تلفن پشتیبانی شبانه روزی : 09198042925
فکس : 02122897319

 

 

نقشه آزمایشگاه

منوی اصلی