آزمايش كرونا دلتا|آزمایش، تشخیص کرونا دلتا یا هندی

آزمايش كرونا دلتا، كرونا ويروس آلفا از شهر ووهان كشور چين شروع شد و طولي نكشيد تا به سرعت سراسر كشور هاي جهان را درگير كند . سرعت انتقال اين ويروس به گونه اي بود كه تنها در چند ماه از تاريخ شيوع تبديل به پاندومي گشت و به جدي ترين مشكل حال حاضر بشر تبديل شد و تمامي كشور ها را مجبور به اعمال قرنطينه نمود . اين ويروس پس از گذشت زمان با توجه به گوناگوني نژاد هاي انساني و ژن هاي مختلف در برخي از كشور ها جهش كرد و علائم و سرعت انتشار آن تغيير كرده و موجب به وجود آمدن پيك هاي مكرر در تك تك مرزهاي جهان انسان ها شد . كرونا ويروس دلتا يا كروناي هندي آخرين جهش شناخته شده و خطرناك ويروس كويد-١٩ تا به امروز بوده است . جهش اين ويروس حتي كشور هايي كه واكسيناسيون كامل را انجام داده بودند را دچار پيك جديد كرد و واكسيناسيون سراسري كشور ها نتوانست جلوي پيك بعدي ويروس را بگيرد و خبر خوش اين بود كه مرگ و مير نسبت به قبل از اعمال تزريق واكسن به شدت كاهش پيدا كرد .

کرونا هندی

تحقيقات انجام شده و بررسي هاي اعلام شده نشان از اين دارد كه رويه حضور كرونا به طور تقريبي هميشگي خواهد بود و واكسن ها تنها قادر به جلوگيري و كمتر شدن مرگ و مير ناشي از ويروس مي شوند و كرونا مانند آنفلونزا و ديگر ويروس هاي سرما خوردگي ها خواهد بود . كرونا دلتا علائمي شبيه به سرما خوردگي داشته و از اين علائم مي توان به آبريزش بيني ، گلو درد و تب اشاره كرد . اين گونه قادر است كه در بازه ي هفت روزه علائم خود را نشان دهد كه در اكثر موارد فرد آلوده به كرونا دلتا در سه روز اول كاملا درگير اين ويروس شده و تعداد اشخاصي كه بر اثر ابتلا بستري مي شوند به شكل قابل توجهي بالا مي باشد . سرعت انتشار كروناي هندي نسبت به جهش هاي قبلي بسيار بالا بوده و در مقايسه با ورژن آلفا بسيار خطرناك تر به حساب مي آيد و همان گونه كه سرعت درگير شدن بدن به اين ويروس بسيار بالا بوده مدت زمان قرنطينه و يا آلودگي بدن پس از ابتلا كاهش داشته به اين معنا كه ويروس ووهان در حدود دو تا سه هفته در بدن موجود بوده و ويروس جهش يافته هندي (دلتا) در حدود ده الي دوازده روز در بدن باقي مي ماند .

تشخیص کرونا دلتا


آيا نوع ويروس كرونا در آزمايش پي سي آر(pcr) قابل تشخيص است ؟ خير ، كيت هاي تشخيصي موجود تنها قادر به تشخيص وجود كرونا در بدن شخص هستند و قابليت تشخيص نوع ويروس را ندارند ولي به دليل اينكه هر جهش رخ داده علائم اوليه تقريبا متفاوت نسبت به ديگر گونه ها را داراست مي توان از شرح حال بيمار و جواب آزمايش نوع ويروس را حدس زد .
دقت داشته باشيم كه كروناي جهش يافته هندي علائمي كاملا شبيه سرماخوردگي دارد و نمي توان تا قبل از انجام آزمايش پي سي آر حلق وبيني اين ويروس را تشخيص داد و از آنجايي كه سرعت انتقال ويروس و قدرت درگير كردن بدن توسط آن بسيار بالا و خطرناك مي باشد در صورت بروز علائم شبيه به سرما خوردگي سريعا اقدام به انجام آزمايش كرده و در طول بيماري اگر احساس علائم شديد كرديم حتما به بيمارستان در راستاي بستري شدن و مراقبت هاي ويژه اقدام كنيم .
اميد به اين است كه بعد از اعمال كامل واكسيناسيون خطر مرگ و مير ويروس كاهش پيدا كند . تيم آزمايشگاه بيمارستان رسالت آماده  انجام آزمايش كرونا به صورت شبانه روزي در محيط آزمايشگاه و همچنين انجام آزمايش كرونا دلتا در منزل و محل كار مي باشد و به دليل سرعت انتشار اين ويروس و عليرغم خستگي هاي ناشي براي پرسنل آزمايشگاه و كادر درمان اين آزمايشگاه همواره در تلاش است كه با رعايت تمامي پروتكل هاي بهداشتي در حين نمونه گيري و همچنين سريع ترين زمان پاسخ گويي در كنار خانواده خود ايران براي كمك هرچه بيشتر به مردم عزيزمان در تهران ايستادگي كند .

مطالب مرتبط :

تست پرواز | Omicron(Coronavirus )

آزمایشگاه کرونا امیکرون | آزمایش بررسی آنتی بادی کرونا

آزمایش تشخیص آنفلوآنزا H1N1

 

درباره ما

آزمایشگاه پاتوبیولوژی بیمارستان رسالت(رویال تهران) با مساحت 500 متری در جنب پل سید خندان تهران آماده ارائه خدمات به شما عزیزان  (شرکت های دولتی و خصوصی و سازمان ها و موسسات )می باشد. ضمنا آزمایشگاه بیمارستان رسالت پذیرای کلیه بیمه های تکمیلی می باشد.

 

تماس

آدرس : تهران - ضلع شرقی پل سید خندان، اول 45 متری رسالت، نبش ابوذر غفاری

تلفن : 02122862018  _ 02122852658
تلفن پشتیبانی شبانه روزی : 09198042925
فکس : 02122897319

 

 

نقشه آزمایشگاه

منوی اصلی