تست بارداری|آزمایشگاه تست بارداری بصورت شبانه روزی

تست بارداری، (آزمایش بارداری) متداول ترین تست های بارداری به دو روش انجام می شود که هر دو از طریق اندازه گیری هورمون HCG در خون و ادرار مادر اندازه گیری می شوند . در روش تست ادرار کحه دقت پایینی را دارد و عموما به روش خانگی یا تست بارداری در منزل شناخته می شود از طریق کیت های بیبی چک آماده موجود انجام می شود که در صورتی که بعد از انجام تست ، کیت دو خط را نشان دهد بارداری مادر را نشان می دهد در صورتی که یک خط صورتی و یک خط کمرنگ باشد آزمایش نا مشخص یا مشکوک است و در صورت اینکه فقط یک خط نمایش داده شود آزمایش منفی است . این روش که تست خانگی بارداری یا تست فوری بارداری نامیده می شود جواب کاملا دقیق را در نشان نداده و درصد بروز منفی کاذب و مثبت کاذب بسیار بالا می باشد .

آزمایشگاه تست بارداری بصورت شبانه روزی

تست بارداری  که از طریق بررسی هورمون HCG در خون بررسی می شود که با نام تست خون بتا نیز شناخته می شود مورد اعتماد ترین و دقیق ترین تست در این زمینه می باشد .

آزمایش بارداری

در صورتی که حتی یک روز تاخیر در قائدگی وجود داشته باشد از طریق انجام آزمایش بارداری خون میتوان به جوابی کاملا مطمئن دسترسی پیدا کرد . در این روش از طریق اندازه گیری و بررسی دقیق هورمون HCG در خون جوابی کاملا مطمئن در اختیار قرار خواهد گرفت . HCG در واقع گنادوتروپین جفتی انسان است که در زمان بارداری توسط جفت تولید می شود. این هورمون برای تغذیه تخم لانه گیری کرده در رحم توسط سلول های سنسیشیو تروفوبلاست  تولید می شود .

تست حاملگی

مصرف چه داروهایی در تست بارداری تاثیر گذارند و قبل از انجام تست باید به مسئولین آزمایشگاه گذارش داده شوند ؟

داروهای خواب آور ، مسکن ، مخدر(مانند متادون ، مورفین و ..) ،داروهای صرع و ضد تشنج ، داروهای نا بروری و آرام بخش

از جمله مواردی هستند که قبل از تست حاملگی بهتر است که گزارش شوند .

علائم اولیه بارداری چگونه هستند ؟

مهم ترین عامل شناخته شده بارداری تاخیر در قائدگی است اما دیگر علائم هم در تشخیص آن می تواند تاثیر گذار باشد مانند :

حالت تهوع  به خصوص در هنگام حرکت ، درد سینه ها و حساس شدن آنها ، نوسانات خلقی ، احساس خستگی ، کمر درد و پا درد ، یبوست و نفخ ، تکرر ادرار ، افزایش دمای بدن و لکه بینی (خون ریزی ) .

آزمایش حاملگی

قابل توجه مراجعین عزیز می باشد که در صورتی که تست بارداری خود را تا قبل از ساعت 18 در آزمایشگاه انجام دهند جواب آزمایش آنها در همان روز آزمایش آماده می شود . از آن جایی که این مرکز همواره به صورت شبانه روزی آمادی رسیدگی به امور مراجعین محترم می باشد شما هر ساعتی از شبانه روز می توانید برای انجام تست اقدام کنید .

در صورتی که جواب آزمایش حاملگی مثبت شود لازم به ذکر است که در این مرکز تست غربالگری جنین و غربالگری سه مرحله اول و دوم انجام می شود که در این تست ها سلامتی جنین از نظر ابتلا به سندرم داون و غیره نیز بررسی می شود .

تیم آزمایشگاه پاتوبیولوژی بیمارستان رسالت تهران همواره در تلاش است تا با به کار گیری مدرنترین تجهیزات آزمایشگاهی موجود در کشور و همچنین پرسنلی با تجربه و دلسوز به صورت تمام وقت درتمامی سال حتی در ایام تعطیل رسمی آماده خدمت رسانی به مراجعین محترم باشد .

 

 

 

 

درباره ما

آزمایشگاه پاتوبیولوژی بیمارستان رسالت(رویال تهران) با مساحت 500 متری در جنب پل سید خندان تهران آماده ارائه خدمات به شما عزیزان  (شرکت های دولتی و خصوصی و سازمان ها و موسسات )می باشد. ضمنا آزمایشگاه بیمارستان رسالت پذیرای کلیه بیمه های تکمیلی می باشد.

 

تماس

آدرس : تهران - ضلع شرقی پل سید خندان، اول 45 متری رسالت، نبش ابوذر غفاری

تلفن : 02122862018  _ 02122852658
تلفن پشتیبانی شبانه روزی : 09198042925
فکس : 02122897319

 

 

نقشه آزمایشگاه

منوی اصلی