آزمايش اعتياد|آزمایشگاه اعتیاد بیمارستان رسالت

آزمايش اعتياد : بطور كلي تست اعتياد يا آزمايش تشخيص اعتياد از طريق روش هاي :
آزمايش ادرار،آزمايش خون و آزمايش بزاق كه از روش هاي رايج اين آزمايش در ايران مي باشند و همچنين آزمايش موي سر كه روشي غير رايج به شمار مي آيد تقسيم شده و انجام مي پذيرند .
آزمايش خون براي تشخيص اعتياد بهترين و مطمئن ترين روش به حساب مي آيد و آزمايشات تشخيص اعتياد از طريق بزاق و ادرار با توجه به اينكه عملكرد و نتيجه شبيه به هم نيز دارند در رتبه هاي بعد از آزمايش خون از جهت دقت ، صحت و قدرت تشخيص قرار دارند . در تست خون تشخيص اعتياد اطلاعات گسترده تر و دقيق تر در كنار پيچيدگي موجود در تست را به همراه دارد اما ماندگاري اثرات مواد در خون و ادرار و موي سر متفاوت است و همين امر سبب گستردگي آزمايشات اعتياد شده است .

 

آزمايش تشخيص اعتيادبه طور مثال در هشيش و ماري جوانا كه با تاسف از پر مصرف ترين و محبوب ترين مواد اعتياد آور در ميان جوانان و نوجوانان محسوب مي شوند، براي اشخاصي كه به طور مداوم مصرف نمي كنند براي آزمايش خون به طور تقريبي تا حدودا ١٢ روز پس از آخرين مصرف در ادرار تا حدود ١ ماه و در موي سر در حدود ٣ ماه يا نود روز قابل تشخيص مي باشد .
لازم به ذكر است كه آزمايشات تشخيص الكل ، ترياك ، هروئين ، كوكائين ، B2 و ترامادول و غيره در محيط آزمايشگاه به صورت شبانه روزي انجام مي شود .

آزمايش تشخيص اعتياد

بر طبق آمار هاي اعلام شده رشد مصرف مواد اعتياد آور در ايران در خوش بينانه ترين حالت حدود ٣ درصد و در بدترين حالت حدود ٨ درصد اعلام شده و اين هشدار بزرگ را به ما ميدهد كه خطر جامعه اي بيمار به اعتياد روز به روز در حال افزايش است كه اين امر سبب پس رفت و به بار آمدن اتفاقاتي جبران ناپذير براي خانواده ها خواهد شد . جالب است بدانيد كه رشد اعتياد در ايران ٣ برابر رشد جمعيت اعلام شده است به اين معنا كه خانواده هاي ايراني نسبت به گذشته احتياج به اطلاعات بيشتري در مورد تاثيراتي كه مواد مخدر بر روحيات و خلقيات فرد مصرف كننده مي گذارد را در اختيار داشته و مطالعه كنمد تا با توجه بيشتر به خصىوص  به قشر نوجوان جامعه كه از تاثير پذيري بيشتري برخوردارند و در نتيجه در معرض اين دام قرار دارند از ورود اين بلاي خانمان سوز در كانون مقدس خانواده جلوگيري كنند .

آزمايشگاه تشخيص اعتياد


بديهيست كه كليه آزمايشات تشخيص اعتياد و يا تست هاي عدم اعتياد در محل براي شركت ها ، ادارات ، خانواده ها نيز در صورت درخواست انجام مي شوند .
جواب در تست تشخيص اعتياد به ترتيب به المان هاي به ترتيب :
نوع ماده مخدر ، مدت زمان مصرف مخدرجات و مقدار دوز مصرف شده توسط مصرف كننده تاثير مسقيم دارند وليكن ماندگاري اثرات مخدري كه قابليت تشخيص از طريق آزمايش را مي دهند در نمونه ادرار و خون و بزاغ و موي سر بسته به نوع ماده مصرف شده مدت زمان مصرف آن و مقدار استفاده شده بستگي دارد . اعتياد افراد به مواد مخدر مي تواند خلق و خو ، ارتباطات و روابط فرد و وضعيت جسماني وي  تاثير كاملا مستقيم گذاشته و در صورت عدم پيشگيري از آن ممكن است منجر به نابودي زندگي شخص معتاد و فشار هاي رواني و دردسر هاي ناشي از آن به خانواده شود .

به همين دليل اين آزمايشگاه تمامي تعهد ، دقت و صراحت خود را در امر جواب گويي اين آزمايشات به كار گرفته است .
قابل توجه اشخاصي كه كه جهت استخدام به جواب منفي تست عدم اعتياد احتياج دارند كه شامل تست مورفين و هشيش مي باشد مي توانند در هر ساعت و روزي كه در نظر دارند از جمله روزهاي تعطيل رسمي با رجوع به آزمايشگاه امور مورد نظر خود را انجام دهند و يا در صورت درخواست انجام آزمايش در محل از طريق سايت ما و يا تماس با شماره هاي قرار داده شده در سايت با ما در ميان بگذارند .


چاپ   ایمیل